Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet összeegyeztetni...

Hogyan lehet összeegyeztetni egy igény szerint szoptatott újszülöttet és egy nagy testvért?

Figyelt kérdés
A pici még csak egy hetes múlt, és persze egész nap cicin lenne. De így meg alig tudok foglalkozni a naggyal. Tapasztalt anyukák, ti hogy csináltatok meg ezt az első időszakot?
2017. okt. 4. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Tápszer.
2017. okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Igy eleg nehez de en is ebben leszek marciustol. Gondoltam arra , h fejek es cumisuvegbol adom de az is sok ido , mondjuk nem annyira mint szopiztatni. Tapszert semmikepp nem adnek ha van boven anyatej.
2017. okt. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk 3 gyermekünk van, az első időszakban a nagyobbakra sokkal kevesebb idő jutott, bár a legnagyobb már 14 éves, elég önálló már. A középső 8 éves, másodikos, sok figyelmet igényel, mióta megvan a pici (most 10 hónapos), beletelt kb. két hónapba, míg kialakult a rend. Igény szerint szoptattam a picit ahol épp voltunk (a középsővel tanulás közben is szoptattam, a családi étkezések alatt is szopipárna segítségével, ha kellett).
2017. okt. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha mást nem is tudtunk, de amíg a kicsit szoptattam, addig beszélgettünk, kitalálósoztunk vagy egyszerűen csak oda bújt a másik oldalamhoz. Mondjuk nálunk a nagy már 5 éves volt, amikor a kicsi született, magában is jól eljátszott.
2017. okt. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Mennyi idős a nagy?

Mi már a szülés előtt beszélgettünk erről a nagyokkal, hogy az első hetek ilyenek. De ez gyorsan elmúlik.

Apa ahol tud, segít. Leckézni, beszélgetni, kártyázni szoptatás közben is lehet. Sokszor csak nézik, hogy milyen cuki, ahogy eszik.

Sétálni is a nagyokkal viszem, vagy mindenki jön, vagy néha csak egyikük, és lehet "lelkizni".

Szerencsére 8 hetes korra beállt a kereslet-kínálat, nem sokkal később kialakult egy megbízható napirend.


Sokat van a pici hordozókendőben is, ebben meg is lehet szoptatni. Kirándulás és hosszabb közös programok alatt "életmentő". A pici szinte végig alszik, nem sír, nem nyűgös. Amíg nagy tömegbe nem lehet vele menni, addig is tudtunk menni az erdőbe túrázni, rövidebb távra.

Mozin és hangos koncerten kívül bárhová el tudunk menni a családdal.

2017. okt. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
Nekem nincs pici, de hordozókendőben tényleg jól lehet szoptatni, közben szabad vagy és van két kezed a nagyhoz is. Amúgy én is azt tudom javasolni, hogy összebújás, beszélgetés, meseolvasás, ilyesmi.
2017. okt. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Nekem a 2 gyermekem kozt 15 honap lesz a korkulombseg ugyhogy ez jo kerdes volt.😀 Nagyobikkal nem hinnem , h szoptatas alatt tudnank beszelgetni vagy osszebujni. O.o
2017. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!