Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hosszú volt a folyamat,...

Milyen hosszú volt a folyamat, míg teljesen átállt a gyereked az egy alvásra? Onnantól hogy felmerült az igény a kevesebb alvásra, addig míg teljesen jól, extra fáradtság nélkül bírta?

Figyelt kérdés

Az én gyerekem eddig elég sokat aludt a korához képest, most átállt/átállítottuk az egy alvásra mert nagy nyűg volt a délutáni altatás. De valahogy még mindig nem lettem meggyőződve arról hogy valóban készen állt-e erre, nem csak valami más miatt nem tudott aludni...


Simán kihúzzuk a napot, nem szokott nyűgösködni, de látszik rajta hogy nagyon fáradt. Napok óta folyton elesik (Igaz már lassan két hete egyszer alszik, szóval remélem nincs összefüggés. Szerintetek?) Már mire ágyba kerül egy-másfél órája mutatja a fáradtság jeleit. Mikor meg végre lefekhet azonnal és készségesen megy az ágyába kidőlni.

Ez a normális dolog? Egy ekkora gyereknek (16 hónapos) ennyire fáradtnak kellene lennie?

Amig kétszer aludt nem voltak ilyen nagy fáradtságok..


2016. nov. 9. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is kb 16-17 hónapos korára álltunk át egy alvásra a bölcsikezdés miatt, de már egyébként is gondolkodtam rajta. Nálunk úgy volt, hogy már csak 20 percet/fél órát aludt a fiam délelőtt fél10-10 között, és utána dél-fél1 körül kezdődött a nagy alvás, ami jó 2-2,5 óra még most is.


Ő is sokat alszik szerintem más babákhoz képest, mert éjszaka este 7től-reggel7ig egyben 12 óra megvan stabilan, és még ehhez jön a 2,5 óra nappal. Az átállás alatt láttam rajta, hogy picit fáradtabb délelőtt 10 után, de mivel nyár volt, én próáltam vele olyankor kimenni, sétálni, lekötni kicsit. Nagyon kimerültnek nem láttam azért sosem. Azóta a délutáni alvás előrejött délre fixen, és addigra ki is dől szépen egy aktív délelőtt után :)


Nektek honnan indul a dolog? Kb hogy néz ki a napirend? Nálunk szerintem azért volt könnyű az átállás, mert a korai fekvés-sok alvás miatt a fiam eléggé kipihent alapból :)

2016. nov. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát nálunk úgy volt hogy reggel 2 órával az ébredés után aludt 2 órát, viszont egy idő után nem tudtam letenni a délutáni szintén két óra hosszú alvására, így viszont az lett belőle hogy 11től kellett volna kibírnia valahogy este 8-ig. Ez is érdekes hogy délelőtt, sőt hát ugye reggel, ugyanúgy simán elaludt, csak délután raktam le hiába.

Amúgy ez tartott egy darabig, aztán volt egy jó hét amikor megint aludt kétszer két órát, minden további (altatás, stb) nélkül. De újra nem ment, szóval azóta 11-fél12kor rakom le és este fél 8-kor. Viszont így tényleg nagyon álmosnak tűnik folyton... Jókedvű de valahogy nem az igazi nekem. Bambán járja a szobákat már 10 körül, este meg már simán 4-5 körül nagoyn fáradt...

2016. nov. 9. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

És ha fokozatosan próbálnátok átállni? Esetleg próbáld meg letenni reggel is, de rövidebb időre, mondjuk 1 órára, aztán már csak fél órára. Akkor kibírná jobban délig, amikor alhat akár 2-3 órát is, ha jólesik neki, hogy estig megint feltöltődjön :)


Tudom, hogy sokak szerint nem jó döntés felébreszteni az alvó gyereket, de szerintem nincs semmi gond vele, ha ennyi idősen egy kicsit próbálod terelgetni az alvásidőket egy irányba. Nekünk a bölcsi kezdés miatt is fontos volt, hogy beálljon egy adott rendszer, de én előtte is finoman tologattam az alvásidőket, ha úgy éreztem, hogy kényelmesebb lenne a kisfiamnak és nekünk is egy kis változás :)

2016. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont úgy volt, mint nàlatok. A délutáni alvást akarta elhagyni. Így viszont nem bírta ki estig. Elkezdtem a délelőtti alvást kitolni, most olyan 11:30 körül alszik el, és 2-2,5 órát alszik. Így kibírja estig. A fáradtság jeleit olyan 11 előtt kicsivel kezdi mutatni, de akkor már ebédel, kicsit mesélek, így tudom kihúzni 11:30ig. 1 hónap volt az átàllás, ebbe neknk volt sok kínlódás, babakocsiba is sétáltattam délután 1,5 órát, mire elaludt 20 perce. Én arra jutottam, hogy neki már jobb így. Ekkor 13 hónapos volt, most 15.
2016. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém mindig is rossz alvó volt, igazából ő hét - nyolc hónapos kora óta már csak egyszer alszik, délután a babakocsiban.
2016. nov. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!