Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi kellene ahhoz, hogy végre...

Mi kellene ahhoz, hogy végre három gyereket szüljél?

Figyelt kérdés
2017. okt. 14. 14:34
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%
Csoda. Sajnos nem lehetett több gyerekünk ez az egy is orvosi csoda. 4et szerettünk volna.
2017. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
72%

Hogy ne nekem kelljen kihordani, megszülni és felnevelni.


Soha nem akartam 3 gyereket, így nem is lesz.

2017. okt. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
57%

33eves vagyok egyke gyerek, varatlanul meghaltak a szuleim nincs élő rokonom. Ekkor azt mondtam h mi nem baszhatunk így ki a lányunkkal ha mi meghalunk egyedül maradjon. Anyam halal utani masnapon megfogant a fiunk (peteeresem lett mondtam a ferjemnek h most gyereket akarok kerdezte js h biztos? Mondtam tuti) most 9 hónapos.

A nagy 10 éves. En meg 12 hetes terhes vagyok

2017. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
94%

Elsősorban az, hogy akarjak három gyereket, mert nem akarok annyit.

De ha ettől eltekintünk, akkor mondjuk olyan fizetések, hogy ha bármilyen okból az egyik szülő elveszíti az állását, a másik fizu ne csak éhendöglésre legyen elég egy öttagú családnak. Ne kelljen csoda, vagy minimum komoly örökség, vagy élethosszig tartó adósság egy akkora ház megszerzéséhez, amiben 5 ember kényelmesen elfér, és nem csak nyomorog. Egy háromgyerekes anyának legyen esélye olyan munkahelyet találni, ahol normálisan keres, miközben még a gyerekeit is el tudja hozni az oviból/suliból. Szóval ilyen élhető mindennapok jól jönnének a szaporodási kedvhez szerintem.

2017. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon problémásnak kéne lennie mindhármuknak, hogy megálljunk ott. :)
2017. okt. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
86%
nagyon jól fizető állás. nagyobb ház.
2017. okt. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
90%
-20 év :) Így negyven évesen már nem annyira vágyom háromra...
2017. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
73%

Mindenképp nagyobb ház, kevesebb tartozás (hitel vagy bármi) vagy több fizetés, közeli rokonok.

Illetve hogy jobban bírjuk a stresszt a fáradtságot és az "egymás hiányát" - hogy fél év múlva ne váljunk el :D

2017. okt. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
54%
Nem szerettem volna sosem hármat igyis neha akaratlanul is kevesebb figyelem jut mindig valamelyikre!
2017. okt. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
54%
Idő. Van munkàm, amit szeretek és nem fogok ott hagyni. Már pedig 3 gyereket nehéz úgy megoldani, ha mindkét szülő dolgozik teljes munkaidőben. Ilyenkor már a korkülönbség is releváns (kivéve persze, ha ikrek is vannak köztük a 3. meg csak 2-3 évvel idősebb/fiatalabb). 3 gyereket pedig 3 felé kell vinni, az iskolán kívűli tevékenységekről nem is beszélve (sport, zeneiskola). Én azt gondolom, hogy ez vagy úgy oldható meg, ha az egyik szülő maximum részmunkaidőben dolgozik, de leginkább sehogysem, vagy ha van plusz segítség pl hetente bejárónő, az ebéd meg kifőzdéből. De ehhez pedig kell pénz és persze meg kell tanulni ignorálni az irigykedő pillantásokat, akik epés megjegyzéseket tesznek arra, hogy nem te takarítasz, hanem egy asszony.
2017. okt. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!