Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen étvágyjavítót javasolná...

Milyen étvágyjavítót javasolnátok 17 hónapos kislánynak?

Figyelt kérdés
Sógornőm kislányáról van szó, 17hónapos és 8kg a súlya a 78cm magasságához. Alig eszik valamit. Ez 8kg már kb. 2 hónapja stagnál, de nagyon nehezen érték el ezt is. Mindenféle vizsgálaton voltak már, minden eredménye tökéletes, csak éppen hízni nem hízik, mivel keveset eszik. A tejpépekre, Sinlacra rá sem néz, szinte csak gyümölcsöket enne állandóan. A gyerekorvos nem ír fel semmit, mondván, hogy majd megjön az étvágya. Az anyukája nagyon el van keseredve.
2010. máj. 29. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem szoktam ilyeneket javasolni, de: pudig, csokis keksz, nápolyi, pékárú-kakaóstekercs.

Egyébként se főzeléket, sem húst, se semmit nem eszik? Min él?

2010. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanerre gomdoltam...vagyis szénhidrátok: tészták, kifli, kalács, csokiskeksz, danone puding, milli krémtúró, tejberizs, tejbedara, ezektől hízik a fiam is kicsit. 18 hós, szűk 11 kg 85 cm-rel, igy is vékony. Persze kéne mellé főzi/gyümi továbbra is, meg husok, rízs. Sinlacot nem eszi meg gyümivel keverve? Tejpépet is lehet gyümivel keverve adni. Vagy csak víz nélkül a port beleszórni a gyümölcsbe. Gyümölcsös főzelékek? Pl alma-rizs-csirke? Ilyeneket sem eszik? Igy hízlalóbb lenne, mint simán az alma.
2010. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De miért kéne híznia, ha minden vizsgálat tökéletes? Ha jó a kedve, ha nem beteg, ha futkos, vidám, játszik, boldog, stb. akkor nem mindegy hány kiló?

Az enyém se egy zabagép, de én nem aggódok érte.

Szerintem nem baj, ha most csak gyümiket eszik, nem fog így maradni, előbb-utóbb elkezd mást is enni.

Feleslegesen nem tömném agyon cukros tésztás puffasztós vackokkal.

A gyerekorvosnak adok igazat, az anyuka pedig nyugodjon meg, nem a szeme előtt fog éhen halni a lánya.

2010. máj. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a Vitacolan nagyon bevált de szerintem már biztosan próbálták. 16 hónapos és 8,7 kiló. Ő is picike de a Vitacolantól egyértelműen jobb étvággyal eszik. Sokat nem eszik de legalább szívesen kóstolgat meg sokszor eszik keveseket. Különben Ő sem enne semmit.
2010. máj. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

ma 16:53-nak válaszolnék, hogy egy majdnem 18hónapos gyerek 8 kg-os súllyal bizony nagyon kicsike! Más gyereke 8-9-10hónaposan ennyi kg, mint például az én fiam is 8hónapos és 8,10kg a súlya. Ez a harmadik babája a sógornőmnek, így azért ő is tud viszonyítani, hogy mégis mennyi lenne az ideális. Nem mellesleg 3.80kg-mal született a kislány!!!

Minden félét kipróbáltak már. Válogatós is a lány, de a kedvenceiből sem lehet pár kanálnál többet adni neki, mert bezárja a száját és nem kéri. Erőltetni meg ugye nem szabad, mert megutálja az evést. Most kaptak egy ötletet, hogy gránátalma levet adjon neki napi 1 kiskanállal 2 hétig, állítólag étvágyhozó hatása van. De a Vitacolant megkérdezem tőle majd.

A tejpépeket alapban nem szereti, se a Sinlacot, még gyümölccsel sem.:(

2010. máj. 29. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!