Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székrekedésre mit javasolnátok?

Székrekedésre mit javasolnátok?

Figyelt kérdés
13 hónapos lányomnak 4 napja fáj, amikor kakil, és keményeket is kakil.Sikerül neki, de nagyon megszenved vele.Minden délután potyognak a könnyei, úgy sír, gombócba húzza össze magát, volt, hogy vele együtt sírtam, úgy sajnáltam.Orvosi javaslatra Béres cseppet kapott, és reggel, este vasat.A vasat már tavasz óta kapja, eddig nem volt ilyen gondunk vele, én a Béres cseppre gondoltam, és azóta nem is adom neki.De ettől függetlenül még mindig szenved.A védőnő a tápszerre gyanakodott. ( Lactogen AR-t iszik) Én nem gondolnám, mert már a 4. vagy 5. dobozt bontottam fel, és eddig nem volt ilyen probléma.Valamelyik este direkt sütőtököt adtam neki, és az eredmény: többször kakilt, de ugyanúgy fájdalmasan.Ez nem állapot! A szilván és az őszibarackon kívül mit tanácsolnátok? Itatom amilyen sűrűn csak lehet, de nem nagyon iszik.Reggel, este tápszer, és napközben néhány korty, amikor csak lehet.
2011. nov. 13. 06:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Én adnék neki pár napig laevolac szirupot. Ha már 4 napja ennyire fáj neki, akkor nem próbálkoznék a hagyományos módszerekkel (aszalt szilva és társai).

Laevolac szirup szuper az ilyen helyzetekre (nem gyógyszer). Puhább lesz a kaki, könnyebb kinyomni.

2011. nov. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! Van ügyeletes gyógyszertár, majd veszünk.
2011. nov. 13. 07:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Estleg cukros kamillatea..védőnői javallatra!

Mielőbbi jobbulást a kislányodnak!

2011. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!