Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött baba ágyneműjét,...

Újszülött baba ágyneműjét, ruhácskáit, játékait, hogyan milyen módon mossam?

Figyelt kérdés

Nemsokára érkezik a babó, lassan el kell kezdenem mosni a dolgait.

Amit kaptunk ágyneműt,huzat,matrac,baldachin, egy lezárt zacskóban volt,és rá volt írva hogy steril. Ennek ellenére kimossam,ha igen hány fokon? A kis ruhái amik szintén újak, úgy gondoltam csak átmosom 30 fokon. Viszont a használtakat? Ha magasabb hőfokra teszem 1 óra 20 perc a minimum idő amire tudom állítani. Azt viszont már soknak találom. Jájj első gyermekes anyuka vagyok nézzétek el nekem :) És mindenki mást mond. Van aki azt,hogy ne mossam ki van aki meg azt,hogy mindenképp főző mosáson 90 fokon. Kis plüssöket mossam,vagy hagyjam úgy?

köszönöm nektek.



2017. okt. 18. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Az én Samsung mosógépemen a sima napi mosás 1 óra 20 perc. A pamut mosás 2 óra 50. SZóval nem soka másfél óra.


A babaruhákat nem a mosással fertőtleníted, hanem a vasalással.


Egy újszülöttnek felesleges a plüss, csak a gond van vele. Tedd el egy fél évre azokat.

2017. okt. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindent moss ki 60 fokon, a plüsst is. Az nem steril, amit ezer éve kimostak. A ruhát, ha használt, ha új először 60 fokon kimosom, majd 40-en szoktam, hogy ne fakuljanak. A ruhatetü, stb. csak 60 fokon irtódik ki és ki tudja milyen körülmények között tárolják akár az új ruhákat.
2017. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Simán mosok mindent, pamut programon, 40 fokon. Nekünk is kb. 1 óra 20 perc. Aztán a ruhákat átvasalom pár hónapig. Ágyneműt, baldachint nem vasalnék, minek. A te ruhádhoz, bőrödhöz is hozzá fog érni a gyerek, az se steril. A plüssöket, ami mosható gépben, azt kimostam, ami nem mosható, azt áttöröltem mosószeres vízzel, majd többször áttöröltem tisza vizes ruhával, hogy kiöblítsem. Ezeket nem lehet vasalni. De egy újszülöttet aztán nem nagyon érdekelnek a plüssök, egy darabig inkább szobadísz.
2017. okt. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez engem is erdekelt koszi h kiirtad.

Mi rakunk majd 1 plusst a kiságyba de csak dísz, meg mert apukám vette

2017. okt. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem LG gépem van, BabyCare programmal mosok minden babacuccot. 60 fok, 2 óra. Egy-két kényesebb ruhácskája van, amit nem tettem be erre a programra.

Ariel Baby folyékony mosószert használok, Csillag vízlágytót és vagy Lenor vagy Softlan fehér öblítőt egy keveset. Nagyon fehér és érzékeny bőrű a kislányom, de nem lett semmi problémája.

Szerintem az újakat és a használtakat is mosd ki. Plüssöket, szivacsos, kényes dolgokat valami "lightosabb" programra raknám be.

2017. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én mindent, még a pici zoknikat is 60 fokon kimostam ( mosom) első pár hétben vasaltam is ,a törcsiket, kifogókat, textilpelusokat, bodykat, rugikat , de mindenképp javasolnám ezek előrevasalását, és újszülött korában is a vasalásukat. A 90 fokos mosás azért hülyeség, mert csak a mosás alatt sterilizálodik valamelyest a ruha, utána az öblítővizek ráteszik a maguk baciját, szóval utána is vasalni kell, tökmindegy.Én Ariel vagy Persil baby-t/ sensitivet használok és silan vagy lenor sensitiv öblítőt ( épp mikor , melyik van akcióban, de nem teszek sokat belőle és ha van kakis cucc, azt kimosom kicsit előre kézzel+ szappannal)
2017. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én mindent 40 fokon mosok, annyi, hogy ami új, mosás után (ha boltból, ha turiból, ha mástól kaptuk) kivasalom őket.
2017. okt. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég 40fokon kimosni mindent és utána amit lehet, azt vasalni, ezzel fertőtleníted.
2017. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A nem mosható plüsst dugd nejlonzacsiba, aztán be a fagyóba legalább egy éjszakára. Meg persze a mosószeres vízzel lemosod utána, csak ne ázzon át.


A fagyóban elpusztulnak az esetleges tetű, atka, stb., ezt nekünk anno tetűjárvány kapcsán javasolta doki, mikor folyton visszakaptuk.

2017. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A beleirt hőfokon mostam mindent, majd vasaltam.
2017. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!