Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezzel a majomszeretettel...

Ezzel a majomszeretettel ártok neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A babám még kicsi, 2 hónapos. Egyedül nevelem, a terhesség elején külön váltunk a férjemmel. Azt érzem, hogy minden szeretetem ennek a kislánynak adom, ami persze most még jó neki, de félek, hogy később sem tudom majd megállni hogy ne puszilgassam, ölelgessem folyamatosan, ne csünggjek rajta. Volt már olyan nem egyszer, hogy békésen aludt, de úgy éreztem, muszáj felvennem, megölelgetnem. Szegény persze felébred ilyenkor.


Azt szeretném, hogy kiegyensúlyozott boldog gyerek legyen majd belőle, korán megfelelő szociális élettel,viszont én mindig vele akarok lenni.


Mit csináljak? Ez még normális ilyenkor? Persze mondhatjátok, hogy keressek magamnak egy párt, de egy normális férfi nem hiszem, hogy egy pici baba anyukájára kiváncsi, ha a gyerek nem az övé.


2017. okt. 21. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Nyugodtan szeretgesd, ez csak később lehet gond, kb. ovis korában neki most az a legjobb ha szeretgeted és lóghat rajtad, mint egy kismajom, ettől fejlődik a legjobban minden téren.
2017. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem gáz nyilván, hogy ennyire szereted, a gyereked, de az hogy felébreszted azért az durva :O Én is imádom a lányom, és meg tudnám zabálni mikor békésen alszik (ő másfél éves, mikor ébren van nem könnyű elkapni) de csak megpuszilgatom, hogy ne ébredjen fel.

Viszont a későbbiekben annyira nem lesz jó.. Mindig rajta akarsz csüngeni? Nem fogja szeretni, barátai lesznek, nélküled is akar majd időt tölteni..

Meg magaddal is kicseszel, hogy semmit nem tudsz majd csinálni, mert megszokja, hogy össze vagytok nőve. Most még oké, megeteted, mikor alszik csinálod a dolgod stb, de mikor már kevesebbet fog aludni mászni járni fog, nem lesz jó, hogy nem tudja magát elfoglalni egyedül. Nem csak azért, mert nem haladsz, hanem neki sem tesz jót, ha nincs el egyedül legalább egy kicsit.

2017. okt. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Most még ez így rendben van. De később félő hogy túlféltés alakul ki, ami akadályozni fogja az egészséges lelki fejlődésben.

Illetve még későbbre gondolva ha rátelepszel sosem lesz önálló, pedig a gyerekek mindig felnőnek és leválnak a szülőről és elhagyják őket hogy önálló életet kezdjenek a saját párjukkal.

Ha nem is most, de muszáj lesz egy új párkapcsolatot keresned, mert a gyereked nem marad ott örökké neked mint életcél.

2017. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy később ártalmas lehet, én is nagyon önálló gyerek voltam. De szerintetek ez a túlzó szeretgetés idővel enyhülhet magától is?
2017. okt. 21. 12:09
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Enyhülni nem hiszem , hogy fog , nagy erőt kell majd venned ahhoz megtudd állni , hogy ne szeretgesd minden másodpercben. Én is így vagyok amúgy. Akkor is hiányzik a fiam ha az ölemben van. Folyton szeretgettem puszilgattam kézben volt mert én így éreztem jónak jó volt a közelsége. Most is ugyanígy tennék de amikor felveszem pár másodperc után lekéreckedik a szőnyegre. Ilyenkor nyomok egy nagy cuppanóst az arcára és hagyom játszani. Játszok én is építek neki tornyokat amiket imád ledönteni de néha nem szeretné , hogy játszak vele. Ilyenkor csak ülök mellette nézem milyen ügyes. Aztán jön mászik a nyakamba és ölel, bújik.😊☺☺ 10,5 hós.
2017. okt. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Nekem harmadik babám 2honapos és bizony én is felveszem ha alszik,mert ugy érzem azt kell tennem.Egész nap a kezemben van,nem ő akarja hanem én :) ennek ellenére eljátszik ha lerakom (mert mondjuk már beszakad a hátam) éjjel nem alszik velem,mert jobb neki szerintem a saját ágyában.Állandoan puszilgatom,ölelgetem,egyetlen percig sem hagyom sírni.Ugyhogy ne aggodj,nem vagy ezzel egyedül :)
2017. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az 100 százalék, hogy enyhülni fog, mert pár hónap és elkezd kúszni, vagy akár már előbb is kimutatja, hogy most játszani akar egyedül és bőgni fog ha az öledben tartod, ez így természetes, normális, sőt később te is majd vágysz más emberek társaságára, csak most nagyon új a szituáció, csak 2 hónapos.
2017. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Enyhulni fog, mert nem fogja engedni :)

Amint maszik, jar, minden fontosabb lesz neki.


Viszon alvasbol felkelteni nem szabad, ezzel kifejezetten artasz.

2017. okt. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 hós, még vársz egy jó másfél évet, addigra ez nagymértékben enyhülni fog részedről.


Én sem keltettem volna fel, de pl mellettem aludt és hallgattam, ahogy rámszuszog, vagy a bedugtam a kezem a kiságyba, hogy hozzáérhessek, vagy a hasamon aludt. Ő élvezte és gyakran igényelte, akkor is, amikor dolgom volt és nem èrtem rá. Ettől függetlenül remekül eljátszott egyedülis mindig, akár félórákat. Olyankor csak néztem..


Mostmár nagyobb jóval, de szereti, ha babusgatom. Semmi rossz hatása nem lett, megcsinálni sosem csináltam meg helyette a dolgokat, kifejezetten önálló, másokat is kedvel, és rendkívül nyitott.


A túlféltés sem jött be, mivel eleve velem is gyakran birkózik, meggyomrozom, és mindig hagytam egyedül próbálkozni, hogy a kisebb balesetek miatt elkerülhesse a nagyobbakat.


Csináld úgy, ahogy nektek jó. Ha sok neki, hagyd békén, biztos össze fogtok csiszolódni.

2017. okt. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy ennyire kifejezed a szereteted, de azért ne ébreszd fel "csak emiatt". Ha ő is igényli, akkor természetes, hogy kielégíted az igényeit. Tényleg nagyon pici még, kb fél év múlva már kúszni-mászni fog, és egyre inkább nagyobb tere lesz, amiben persze te ugyanúgy ott leszel, de szép lassan majd el kell engedned a kezét. Ha bölcsibe nem is fog járni, oviban gondok lesznek, ha nem kezded már el otthon fokozatosan (a korának és az igényeinek megfelelően) elengedni őt.
2017. okt. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!