Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez most butaság a részemről?...

Ez most butaság a részemről? Anyósomra azért nem hagyom szívesen a gyerekem, mert nem érdekli, mit kérek tőle, a napirendünket leszarja, és állandóan a kezében a gyerek.

Figyelt kérdés

képes lenne felébreszteni gyereket az alvásából, hogy a látogatóknak mutogassa.... többször rajtakaptam, a szobában, macerálja az alvó gyereket. megkértem, ne tegye. párom is. párom el is küldte többször, olyankor meg rosszul érzem magam, hogy milyen bunkók vagyunk , mert hát első unoka és imádja....

pedig jó lenne, ha a baba megszokná őt is, mert nekem is jól fog jönni egy kis nyugalom, kikapcsolódás vagy közös program a párommal.

csak nem értem, miért nem lehet megérteni, hogy ennek a pici embernek is kell a nyugalom a játék után.

még picik vagyunk, így tudok hivatkozni arra, hogy szoptatom, ezért csak úgy "adom oda", hogy sétálni a babakocsival... de akkor is ütöget a guta, mert ha én viszem sétálni kocsival, olyan jókat alszik, hogy öröm nézni, de ha a mama viszi, akkor sír, mert em hagyja és kikapkodja a kocsiból...

persze jó lesz, ha megszokom, más választásom nincs, gondolom.... nekem kell vhogy engednem, vagy kitalálnom vmi jó kis módszert, hogy a kecske is jól lakjon és a kápszta is megmaradjon... segítenétek?


2010. máj. 29. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Sajnálom!Ismerős a helyzet! Ez a felébresztősdi durva nálunk is ez volt! Én nem adom oda mai napig még sétálni sem a babám pedig már 10 hós!Nem tud vele bánni akkor így járt! Azért neked annyival jobb h a párod elküldi és megmondja a farnkót neki!Nálunk nem így volt és emiatt sokat veszekedtünk az elején!Remélem kitalálsz valamit!:)Sok sikert!
2010. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem irígyellek! Én lehet, hogy inkább egy bébiszittert fogadnék, ha szükségem lenne valakire, hogy vigyázzon a babámra.

De hogy lehet ilyen a mama? Nem zavarja, hogy nála többet sír az unokája?

Nálunk 4 hósan fogta meg először, de már 2 hósan nagyon akarta, csak én nem. Mondanom sem kell, hogy 3 percig volt csak fontos, aztán letette, hogy fáj tőle a dereka. Szóval mi nem hiszem, hogy bármikor számíthatunk rájuk ezek után. Sétálni sem szeret a mama 50m után vissza kellett fordulni. Kvázi semmi sem jó a mamának, ami a 4 hós babámnak megszokott. Én nem is gondolkozom ezek után, hogy ők vigyázzanak rá. Ha nagyobb lesz, még fárasztóbb lesz vigyázni rá, ha majd mászni, járni fog.

2010. máj. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Az én anyósom is ilyen. Egyszer hivatalos ügyben volt dolgom az önkormányzatnál. Megkértem, hogy jöjjön és vigyázzon a babára. (3 hós volt ekkor) Babakocsiban volt a kicsike, épp alvás előtt. Megbeszéltük, hogy az udvarban, árnyékban tologatja, erre a tudtom nélkül elvitte a rokonokhoz a legnagyobb melegben ital nélkül! Üvöltött a gyerek egészen hazafelé. A szomszédok szóltak nekem telefonon, hogy mi van, jöjjek azonnal.


De amúgy meg azért nem bízom rá, mert figyelmetlen és nem a gyereken van szeme. Kevergeti a forró olajban sülő krumplit és a gyerek közben az ölében van! Na ez is egyszer fordulhatott elő!

Úgy hintáztatja, hogy távol áll tőle és lökdösi. (11 hós)

Befejeztük, nálunk őrá nincs rábízva...

2010. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Szia! A kisbabád érdekében, ne te engedj, hanem anyósoddal értetsd meg, hogy ne zavarja a pici napi rendjét. Én a párommal is ezért veszekszem, ő is a legszebb álmából ébresztené fel, csak hogy elvigye az anyjához. Rengeteg vitánk van, volt emiatt. Én nem engednék semmiből sem. Most 6 hónapos a babám, senki más nincs aki segíteni tudna, csak anyósom, de a kislányom állandóan sír tőle. Nem is tudnám nála hagyni, mert állandóan csak arra gondolnék, hogy biztos megint sír. Számtalanszor vitte el párom és hozta haza úgy, hogy a könny az arca oldalára volt száradva! Ezzel betelt a pohár, engem nem érdekel se az anyósom se a párom, vitába szállok velük a gyerekem nyugalmáért. Mostanra annyira belejöttem, hogy cipelem magammal mindenhova a kislányomat. Minek hagyjam anyósra, majd eljön az idő amikor elég nagy lesz ahhoz, hogy nélkülem legyen. És számomra semmi sem olyan fontos, hogy őt lepasszoljam. Este 7-kor alszik, így van nekem is időm kikapcsolódni és nappal meg imádok vele lenni! Az ilyen anyós hidd el hamarosan csokival eteti majd a babád, aki még az alvást sem tiszteli... állj a sarkadra és legyél szigorú vele!
2010. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

Elmondom miért van ez.Nekem még nincs, de olyan sokszor vagyok itt és olyan sokat vagyok gyerektársaságban,hogy képben vagyok az ilyen témában is.


Az ok egyszerű...kinőtte-elfelejtette mit kell tennie a babáknak,pontosabban mi jó ha van nekik,mit kell velük csinálni stb....ugyanez van a gyermekteleneknél is.


Csak egy jó példa. Barátnőm 18 évesen lett anya, én ugyanannyi voltam mint ő, fin.gom nem volt a gyerekekről.Volt,hogy egy 3 hónapos gyereket simán úgy fogtam meg,hogy talpalt, volt,hogy simán felébresztettem, ha bementem hozzá...én voltam kiakadva magamtól nem barátnőm, de 4 év alatt nagyon belejöttem(azóta van még egy kislánya), olyannyira,hogy ha nálam van és hisztizik nem megy az entyempentyem, hanem következetes vagyok én is vele.


Na nektek is ezt kellene gyakorolni, de először a te felügyeleted mellett...:)mindig menj vele, ha valamit nem úgy csinál ahogy te akarod, akkor mond meg és mutasd meg neki hogy kell...rágd a szájába 1000000x,hogy ne kapja ki, ne ébressze fel, mert kicsi és szüksége van az alvásra,nyugalomra, lehet azt a gyereket aludva is nézni...!!!



Hidd el meg fogja érteni egy idő után, a reklámoknál is így van...az első 10 alkalommal azt sem tudod mi az, de 11szerre megérted:)

2010. máj. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le vele, és beszéljétek meg. Mondd neki, hogy nagyon szívesen otthagynád a gyereket nála, mert látod mennyire szereti, de ha rábízod, akkor a te szabályaid kell érvényesüljenek. Mondd meg, hogy te következetesen neveled a gyereket, és ha ő nem tudja a kéréseidet betartani, akkor sajnos nem engeded, hogy vigyázzon rá. Ha normálisan mondod el, akkor lehet lesz eredménye. Mondd neki azt is, hogy lehet nem csinálod jól, de akkor is a te gyereked, a nevelése teljes egészében a te dolgod, nem akarod, hogy bárki beleszóljon, vagy elrontsa, amit kialakítottál. Utána 1-2 hétig mindig figyeld mit csinál, hidd el, ennyi idő alatt beleszokik, hogy úgy csinálja, ahogy neked jó.
2010. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

:S Nalunk is ez a helyzet.

De mi szerencsere kulfoldon lakunk, igy nem tudja terrorizalni!

MAr 7 hetesen csokinyulat akart a lanyomnak adni meg tehentejet.

Mondta, ha elmegyek boltba ugy is megeteti/megitatja Vele.

1 hetig csak veszekedtunk :S

2010. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
ha a mama ilyen aktív, akkor arra az időre add oda neki, amikor ébren van és játszik. Ti addig menjetek el valahová. nem tudom mekkora most a pici, de egyre többet lesz majd ébren. Ha pedig elálmosodik, akkor fektesd le és mond meg a mamának, hogy ne menjen be hozzá a szobába, mert felébreszti. Addig pl segíthet neked mosni / vasalni /főzni :)))))
2010. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

21:27-nek, ez nagyon gáz!!!


Meg lehet próbálni beszélni vele, bár nem tudom mennyi idős. Én azt vettem észre, hogy elég makacsok tudnak lenni a mamák, ahogy telik rajtuk az idő. És hát ők tudják legjobban, hogy mire van szüksége az unokájuknak, elvégre már ők is felneveltek legalább 1 gyereket és az élettapasztalatukról nem is beszélve.

2010. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

hát nagyon köszönöm!! a leghasználhatóbb dolog, hogy ismételten leülünk vele beszélni, immárom talán tizedjére. (hozzáteszem még csak most lesz 2hónapos a gyerek).

apósom is pöröl vele, mindig azt mondja, hogy úgy csinálja, ahogy én mondom, és tartsa be a "szabályokat", ne dolgozzon ellenem. azt gondolom nagy dolog, hogy már 4hetesen a babánknak frankó napirendje volt. nem percre pontos, de minden uúgy történik kb. ugyanakkor. még nem kellett altatnom, este lerakom és alszik a kiságyban, éjjel 1x kel fel enni, mindennek megvan a maga ideje.

evésnek-játéknak-alvásnak stb.

nem lepasszolni akarom a gyereket,sőt! szívem szerint valóban nem adnám még a kezébe sem!!!

de nem akar ő rosszat, úgy várta, nagyon szereti, csak képtelen odafigyelni másokra. ha beszélgetsz vele, mintha nem is hallana, mondja a hül*eségét... ezt a fiai, a férje is tudja és meg is modják neki ( sokszor olyan durván, sajnálom is érte).

nem akarom, hogy azt higgyék sajnálom a gyereket bárkitől is vagy hogy nem akarom odaadni.

megpróbálom, amit vírtatok, hogy megyek vele én is, mondom, ha vmit nem "jól" csinál ( hát ez olyan hülyén hangzik, elvégre felneveltek 2 gyereket, én meg csak most szültem az elsőt nemrég...), beszélgetünk, és meglátjuk mi lesz. talán kicsit megijeszti a férjem, hogy nem kapja meg, ha nem változtat.

talán alakul vmi. én azért nagyon szeretném, mert rendes emberek ám anyósomék... de a gyerekem azelső és az ő érdekeit kell néznem.

2010. máj. 29. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!