Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól alvóból rossz alvó....

Jól alvóból rossz alvó. Milyen időszakok voltak nálatok?

Figyelt kérdés
Épp mélyponton vagyunk, kiváncsi vagyok van-e remény.. :)
2017. okt. 26. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idosek vagytok? Engem ilyenkor mindig az vigasztal, hogy tudom, semmi sem tart orokke :)
2017. okt. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is a mélyponton vagyunk.Nagyon jó alvó gyerkőcöm (este 9 órától, reggel 7-ig aludt) Óránként felkel, és kb fél óra mire sikerül visszaaltatni.Ma pl. 3:45 től ébren vagyunk és most aludt el.Kb 4-5 napja csinálja, 16 hónapos
2017. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyenek. :)

Egyszer fent, egyszer lent. Az ideálistól messze van, de még mindig jobb, mintha mindig rossz alvó lett volna.

2017. okt. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk enyém mindig is rossz alvó volt, de azért periódusokba változik hogy mondjuk 1-2 óránként kel vagy 10 -20 percenként.

Első az akkor ha piti dolgok mondjuk szomjas,anyahiány,melege van, kiesett a cumi stb, második a fogzás.. na nálunk az durva, képes rá hogy 10 percenként ordít..

2017. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Átlagosan indult, eleinte 2x keltünk szopizni éjjel, aztán egyszer, majd 7-8 hetes korától az is elmaradt, és aludt este 7-től reggel 6-ig egy nyikk nélkül. Azt hittem, hogy baromi nagy mázlista vagyok. Aztán 4 hónaposan mozgásfejlődés, fogzás beindult, eleinte 1x kelt, aztán 2x, aztán egyre többször. A mélypont 11 hónapos kora körül volt, akkor 20-30 percenként, csoda volt, ha egy-másfél órát aludt egyben. Kapott a kiságy helyett egy nagy, földszintes szivacskanapét, az sokat javított a helyzeten, beállt ilyen 5-6 ébredésre. Ez maradt 22 hónapos koráig, akkor az éjjeli szopiról leszoktattam, 2-3x kelt, de sokszor volt, hogy hajnalban nem aludt vissza vagy 2 órán keresztül, szóval kb. rosszabb volt, mint addig, mert cicivel legalább rögtön visszaaludt. 2 évesen választottam el, utána 1-2x ébredt. Most nemsokára 28 hónapos, általában 1x ébred átjönni mellénk, elvétve átalussza az éjszakát (azaz alszik reggel fél6-6ig, iszik, és még visszafekszik 1-1,5 órára).

Szóval nálunk volt jó, tökéletes, rosszabb, mégrosszabb, borzalom az alvás, most már egész jól elvagyunk. Ja, és nálunk a világon SEMMI nem jött be. Próbálkoztunk azzal, hogy apa megy be éjjel, hátha leszokik az éjjeli ciciről, 1 hét alatt se lett eredmény, aztán apa szabija letelt, ment éjszakára dolgozni, borult az a pici is, amit elértünk. Amikor végül leszoktattam éjszakára, azt én csináltam, 3 hét után értük el, hogy nem volt cirkusz, de még utána is ment, hogy nem akar aludni, mindent kitalált az éjszaka közepén, bármennyire nem voltam partner. Tökmindegy volt, mit evett és mennyit, hány órát volt levegőn, mennyire fáradt el, nálunk ezeknek semmilyen hatása nem volt az éjszakára. Az idő oldotta meg nagyjából.

2017. okt. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyre közelebb van az első szülinapja.

Hát nálunk is úgy indult, hogy egyre kevesebb ébredés, aztán egyik pillanatról a másikra több hónapon át este 9től reggel 7ig alvás. Imádtam.

De most, hogy 5 foga kibújt, hogy jön a hatodik, nehéz.. Ma is 6 előtt ébredt, de úgy mintha kialudta volna magát.. Ha az ágyában fekszik simogatom - nem jó, fel akar ülni állni. Ha kiveszem, beülök vele a fotelbe, nem fekszik rám mint korábban hanem a földre kéreckedik. Ha átvisszük magunkhoz, akkor meg nevetgél rajtunk és ránk mászik, bohóckodik.

Lehet mostanában korábban kelünk 🙈😄

2017. okt. 26. 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom már a kórházban egészen 4 hós koráig átaludta az éjszakát, utána rossz alvó lett. Kemény éjszakáink vannak... Másfél évesen történt valami csoda augusztus utolsó 3 éjszakáját átaludta. Azóta megint éjszakázunk, pedig már 19 és fél hónapos. Van hogy 2-től 4-ig nonstop, vagy olyan hogy 5x ébred éjszaka. Már feladtam és vissza sem rakom az ágyába.
2017. okt. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!