Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most emiatt rossz anya vagyok?

Most emiatt rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
2 hónapos múlott a kislányom. Nagyon sokat sír, mert mindig ölben szeretne lenni. Úgy szeretne aludni is, csak én meg már nem bírom, semmit nem tudok tőle csinálni. Igazából azért alakult ez így, mert mindenhol azt olvastam a terhességem alatt, hogy mindig fel kell venni, ha sír, mert különben nem fog bízni bennem, meg kell neki a testközelség. En pedig mindig fel is kaptam, ringattam, sétáltam vele. Most pedig mindig ezt várja már tőlem. Próbálom erről leszoktatni, hogy mikor sír, akkor simogatom, mellé bújok, beszélek, énekelek neki, több kevesebb sikerrel. Csak most meg bűntudatom van, hogy rosszul csinálom, hogy sírni hagyom. Fogalmam sincs, hogy jól csinálom e... Szeretnék tanácsokat kérni tapsztalt anyukáktól.
2017. szept. 23. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Vedd fel, ha máshogy nem nyugszik meg. Amiket írsz, azzal tapasztalataim szerint túl késő ha már sír. Ha még elkapod a sírás előtti pillanatot, akkor viszont jó lehet.
2017. szept. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
Ez hülyeség. Nem kell mindig felvenni. Ezzel pont, hogy elbszod a gyereket.
2017. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem azért ilyen, mert rászoktattad, hanem mert ilyen típus. Én is mindig felvettem, vagy magamra kötöttem, ha engem igényelt. Már elmúlt 26 hónapos, mióta már egész jól ki tudta nyomni magát hason, és tudott rendesen nézelődni, le lehetett rakni, amikor meg mászni kezdett, le se tojt, csak ment felfedezni ide-oda a lakásban. A te babád még nagyon pici, igényli a közelségedet. Nyugodtan add meg neki, nem fogod elkapatni.
2017. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

En ugy vagyok vele, ha egy babának nincs baja(nem éhes, büfizett, nem fáj a hasa), akkor békésen elalszik eves utan.


Probald meg hogy a fenekét ütögeted finoman mig agyban fekszik.ne vedd ki

2017. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya, csak ki kell alakítanod a megfelelő kapcsolatot a gyerkőccel-ami neki és neked is jó- ehhez meg idő kell. Én olyan 4-5 hósig felvettem és ringattam ha sírt, vagy mellre tettem, vagy mászkáltam vele..utána csak mellém raktam- mert már akkor kezdett nehéz lenni!- később mikor már tudod hogy ez olyan hiszti féle : nálunk ez 9 hónaptól volt, akkor hagytam had ordítson, bejátszotta kb 4-5x és utána tudta, hogy nem ér el ezzel semmit... (ez tényleg csak a hisztiknél volt), amikor már tudod hogy nem kakis-pisis- evett-ivott és minden okés...
2017. szept. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Inkabb vedd fel, nem fogod semmi rosszra raszoktatni. Ez egy tevhit ami meg abbol az idobol maradt fent amikor a farkasoktol tanultak az emberek a gyereknevelesi modszereket.
2017. szept. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
A tapasztalt anyukák véleménye is erősen megoszlik ebben :) Igen, egyes pszichológusok szerint (pl. Ranschburg) és az a jó, ha a "világ válaszol", ha a gyerek sír. De lehet abban is igazság, hogy ami az egész családnak jó (beleértve, hogy anya nem kap sérvet és tud néha egyedül pisilni), az jó hosszú távon a gyereknek. A te döntésed. Annak biztos nincs értelme, hogy a gyerek sír az egyik szobában, te meg a bűntudattól a másikban.
2017. szept. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Én minden nyikkanására azonnal ugrottam ösztönből, mégsem 'szokott rá ' a dajkálásra. Nem ettől függ. Hobbiból viszont nem dajkáltam, nem játszottam vele a saját szórakoztatásomra, evés után letettem, nem rajtam aludt,(csak néha... :D ) attól még rengeteget lehet vele foglalkozni!! Inkább ezeket lehet elrontani, minthogy odamész, és felveszed ha sír... Ez változhat, nyugi, próbálj napirendet tartani, az evés evés, az alvás a saját ágyában alvás, stb. Ha pedig baja van, vagy csak igényli a társaságod, akkor pedig ezt kell biztosítani neki! :)
2017. szept. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
ez hülyeség. ha azt igényli, hogy vedd fel, akkor vedd fel. ez gyerekfüggő. az én fiam is nagyon hasfájós volt, semmi csepp meg semmi se segített rajta, mégsem szerette ha ölbe volt. csak még jobban sírt. azt szerette, ha a rezgős pihenőszékében mellettem feküdhetett, nézelődött, ott volt ahol éppen én. de ő amúgy se szerette soha, ha ölelgettem, puszilgattam. most 13 hónapos, néha oda jön hozzám, hogy vegyem fel, hozzám bújik aztán egy perc múlva megy a dolgára. ő ilyen. a te babád másmilyen, más s személyisége, más az igénye. ha azt akarja hogy vedd fel, akkor vedd fel.
2017. szept. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, amúgy én a mai napig ha sír azonnal felveszem. de nincs kézben egész nap, de igénye sincs rá.
2017. szept. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!