Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Evés közben fulladozik....

Evés közben fulladozik. Aggódok! Valami megoldás?

Figyelt kérdés
Ha szopik akkor is ,és ha üvegből eszik akkor is fulladozik 7 hetes babám. 3 hetes kora óta ezzel a cumival eszik,az elején nem volt gond. Kb. egy hete kezdte. A doki szerint meg van fázva,ez az ok,hogy evés közben nem kap levegőt. Na én kiszívom az orrát evés előtt,min. cucc jön,és ugyanúgy befullad,ugyanis vagy elalszik közben vagy túl mohón fal,én ezt figyeltem meg. Mit tehetnék,hogy ne így legyen? Ijesztő!!!! Egész elszürkül miközben köhög,és sokszor több másodperc is eltelik mire újra lélegzik és észhez tér. SEGÍTSETEK! Főleg ha valaki volt így. Előre is köszi!
2010. máj. 30. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy mégiscsak az orvosnak van igaza, csak a váladék le van tapadva, és ezért hiába szívod, nem jön semmi? Kap váladékoldót? Gyógyszertári orrcseppet szívás előtt?

Amúgy ezt is mondtad az orvosnak, hogy te másképp figyelted meg és el is szürkül?

Nálunk ilyen nem volt, de ha ez tényleg folyamatos, akkor szólj az orvosnak újra, vagy vidd el valahova kivizsgálásra!

2010. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha félrenyel, tedd a térdedre hason és óvatosan üss a hátára. nekem is szokott, 6hetes a babám. pár napja kezdte.

a gripe watert fecsivel nyomom a szájába óvatosan, kortyonként, megvárom, míg lenyeli és csak aztán nyomom a kövit. eddig nem volt ilyen gond, de kb. 3-4 napja többször előfordult ez és tényleg ijesztő. én holnap felívom a védőnőt és megmondja menjek-e orvoshoz ezzel.

segíteni nem tudok, hogy mitől van, de mi is így vagyunk.

amúgy 40.héten szültem tök egészséges.

2010. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen kapott orrcseppet,7 napja használjuk(8ig kell)és minden változatlan. :( És mondtam mit tapasztaltam,de csak a megfázást erőlteti az orvos. Majd hétfőn visszaviszem,hisz akkorra már el kellene múlni a megfázásnak,és akkor meglátja,hogy sajnos a baj nem múlt el. Csak jó lenne ha valaki tudna segíteni,hogy mi lehet,mert ez borzasztó. Már félve etetem. És kedves második válaszoló,majd megírnád mit mondott a védőnőtök,vagy hogy nálatok mi okozza(ha kiderül)?
2010. máj. 30. 10:03
 4/9 anonim ***** válasza:

mindenképp megírom!! kitartás! őszinntén szólva szerintem, ha meg lenne fázva a baád,akkor nem csak etetékor nyelne félre!!! amúgy is szörcsögne, és sírna, mert nem kapna rendesen levegőt.

ha nem mond mást a dokid, lehet, lecserélném a helyedben!

2010. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha hétfőn is valami "okosságot"mond,és nem változik semmi,akkor elgondolkozok az orvoscserén.Csak az a baj ezzel,hogy a szakmájában is elismert orvos,itt ő a legjobb,azt mondják. Amúgy a barátnőm szerint lehet a mohóság is az ok,dehát az én kicsim nem egy idegbeteg fajta az evésben sem. Míg az ő kislánya 20 perc alatt megvan büfivel,addig Zetének kb. 40-50 perc egy evés,a közepén egy pár perces szünettel(peluscsere,pici pihi).Meg mint írtam,olyan is van ,hogy bealszik közben... Nagyon várom,hogy nektek mit mondanak!
2010. máj. 30. 10:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak hogy ne legyen ellentmondás abban amit írok,rosszul fogalmaztam. Tud ő mohón enni,de nem végig,hanem amikor nagyon sír a kajáért(mert ha ő felkel rögtön kaja kell,és van,hogy merek 3 percet vacakolni a melegítéssel),na olyankor fal az elején,viszont ahogy telik a hasa,úgy csendesül a tempó olyannyira,hogy bealszik.
2010. máj. 30. 10:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáld belőni, hogy kb mikor lesz éhes, és kicsit előbb etesd, akkor nem lesz olyan mohó. Meg az elején próbáld megnyugtatni, csak 1-2 kortyot adjál neki, és azután folytasd az etetést. Nem lehet, hogy túl nagy a lyuk a cumisüvegen, és túl gyorsan jön neki a tej? Szopi közben is lehet, hogy túl gyorsan lövell a tej, olyankor is érdemes kis szünetet tartani.
2010. máj. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

na itt vagyok. voltunk dokinál, és kb. jól hülyének néztek, hogy azért nyel félre, mert belövöm a szájába hasfájás elleni cuccot. hiába mondtam, hogy óvatos vagyok és 1 hetes korától kap mindin etetéshez + kiskanállal kapja d vitamint is kis tejcsiben és eddig érdekes nem nyelte félre egyiket sem, csak most néhány napja és nem értem, miért. megvizsgálták és teljesen rendben van, így elküldtek haza, hogy kiskanállal adjam a szájába ezentúl a dolgokat szopi előtt.

szóval nem jutottam semmire. remélem nálad a mohóság az ok.

2010. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na gyönyörű! Aggódsz mi lehet,és még téged hoznak ki hibásnak.Ismerős... Én meg ezt találtam: [link] Ezek után ha csüt-ön jön a dokink,addig nem engedem el,amíg vége nincs az etetésnek,lássa csak miről beszélek.(persze biztos pont most nem fogja csinálni) ha megtudok valamit írok,és légyszi te is! És jobbulást a kicsidnek!
2010. máj. 31. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!