Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergia-gyanús babánál...

Tejallergia-gyanús babánál kikpróbálnátok a tejterméket, pl. a joghurtot?

Figyelt kérdés
A kisfiam 13 hónapos, 7 hónapos korában mondta az orvos, hogy tejallergia gyanús. Piros volt az arca és a nyaka, és több ekcéma is volt a testén. Amikor tejpépet adtam neki először, nem is nagyon ette, és két kiskanál után tiszta piros lett tőle az arca, ahogy elkente a bőrén, mert nem kellett neki, ott mindenhol piros volt. Aztán egy-két perc alatt elmúlt. Azóta nem kapott semmit, amiben tej van, még csak nyomokban sem. Egy hónap múlva megyünk tejallergia-vizsgálatra, de két háziorvos is azt mondta, hogy olyan terméket, amiben erjesztett formában van a tej, tehát túró, joghurt ilyesmi, próbáljunk meg egy éves kora után, mert arra sokszor nem allergiásak. Viszont én mindenhol azt olvasom, hogy aki tejallergiás, annak semmilyen tejterméket nem lehet adni, különben sokkal nehezebben növi ki. Most nem tudom, mit tegyek, megpróbáljuk tényleg óvatosan, vagy inkább hagyjam?
2010. máj. 30. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz döntés az biztos, de én nem próbálnám még ki.


Csak hogy egy pozitív példával szolgáljak neked.Én is ekcémás voltam 3 éves koromig és azt mondták,hogy a tojásra allergiás.Anya nem is adott sosem, én viszont elcsentem mindig és mielőtt észre vette volna megettem.Egyszer sem jött ki rajtam semmi,később ki is derült,hogy kinőttem-elmúlt ilyesmi:)


Viszont a tej azért neccesebb,mert nagyon rosszak a tünetek.Puffadsz,megy a hasad,kiütéseid lesznek.Várd meg az újabb vizsgálatot, aztán próbáld ki, de csak szigorúan lightos változatban ...na meg az allergológusnak meséld el mit tanácsolt a dokitok

2010. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg a vizsgálatot, az ottani szakorvos véleményét kérd ki. Babám szintén tejérzékeny-gyanús, de még csak 8 hónapoos. Egy éves koráig tuti nem adok semmit, ami tejes. Aztán majd konzultálok az orvossal, és meglátjuk.
2010. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szia!szerintem is várd meg,mi lesz a végeredménye az orvosi vizsgálatnak.ráér még enni tejterméket,nehogy később gond legyen.egyébként az én fiam is tej és tojás allergia gyanús,csak neki 2 és fél hónapos korában derült ez ki.
2010. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!