Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha gyermekedet ugy becézik...

Ha gyermekedet ugy becézik amitől téged a hideg ráz, szolsz az illetőnek, hogy ne ugy szolitsa?

Figyelt kérdés

2017. nov. 2. 09:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
En szóltam. Abbahagyta.
2017. nov. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Kozel voltam hozzá,de megkerdeztem a gyereket,ki azt mondja nem zavarja,igy hagytam.
2017. nov. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nekem még nem tudja megmondani, hogy tetszik e neki. 9 hónapos. De engem nagyon idegesit.
2017. nov. 2. 09:50
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem. De nem hagytam annyiban.

Húgom kezdte el a fiamat Dancinak hívni. Erre mondom a fiamnak, szólítsa csak "nénjének".

Úgyhogy 1-1.

:-)

De ezt csak azért, mert a fiamnak sem tettszik. Amúgy mindenki úgy hívja, ahogy akarja (persze normális keretek között), majd eldönti, hogy neki tettszik-e.


A keresztlányunkat születésétől kezdve 1 bizonyos néven hívtuk. Most 7 évesen kért meg minket, hogy a nevének a másik becézését használjuk, mert azt szeretné. A szülők sosem szóltak érte.

2017. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Bár ugye ha nagyobb a gyerek és neki tetszik, nem kötözködnék. De a tiéd 9 hónapos, biztos kérném, hogyne.

2017. nov. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne= hogy ne.
2017. nov. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Még kicsi, de mindenkire rászólok. Ő nem Lucuska, Luci, Lucimuci, Luca a neve és kész.

Én pl azt a becenevet nem szeretem, amit a szüleim “adtak”, ezért másikat kezdtem el használni. Viszont a Luca szerintem pont nem egy olyan név amit becézni kéne.

2017. nov. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Kisfiam Ábel. Barátnöm elkezdte Ábi- zni, hát a hideg is kirázott:), megkértem, h maradjunk az eredetinél.
2017. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Ugyan mi az, amitől ki ráz a hideg?
2017. nov. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Ettől én is kivagyok.

Adtam a gyerekemnek egy nevet, mert úgy akarom hívni. Akkor nekem nekezdje el becézgetni se a család, se a rokonok, se a szomszéd néni stb..

Ha becézgetett nevet akartam volna akkor úgy is anyakönyveztetem...

Soha nem értettem, hogy ha valaki anyakönyveztet egy neki tetsző nevet akkor miért nem úgy hívja.

Vagy akkor miért nem a becenevet anyakönyvezteti?

2017. nov. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!