Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztonság? Azok az anyukák...

Biztonság? Azok az anyukák akikkel eggyütt alszik a baba! Hol éerzitek nagyobb biztonságban a picit? Magatok melett, és kevésbé a l. figyelőn feküdve, vagy azért van mellettetek, mert csak ott alszik jól? BC-102 tipus

Figyelt kérdés

Én a picimmel alszom, már 6 hós kislány, és nagyon közeleg az idő,hogy visszarakjam a kiságyba, a l.figyelő védelmébe, mert persze rettegek, hogy baja esik.de azt is hallottam h. anya melett nem alszik be olyan méllyen, h. ne venne levegőt,mert anya is mocorog,szuszog...stb.

DE,ha berakom a kiságyba,és én ott nem zavarom,akár be is aludhat méllyen, és a figyelő csak akkor jelez ha már leállt a szívműködés?mert ez a kütyü olyan érzékeny, ha ráfújok a matracra is jelzi a légzést, pedig a matrac alatt van..akkor a pici szívdobogását is érzékelheti?és légzésnek veszi?van rajta állítási lehetőség, lejebb is vettem de így is ezt tapasztalom.Várom a véleményeket, tapasztalatokat,baby controll bc-102-es típusú készülékkel kapcsolatban...Köszönöm


2010. máj. 30. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Szerintem lazits egy kicsit. A figyelő jó, hogy van, ezért gyártják, ne aggódj!!
2010. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

1. A bölcsőhalál egyik fő oka, ha a gyerek a nagyágyban alszik a szüleivel.

2.A figyelő nem akkor jelez ha a szivműködés, hanem akkor amikor a légzés áll le.

3. Ezt a fajta figyelőt nem ismerem, de nem véletlenűl van ilyen érzékenyre beállitva.De itt sem a szivdobogást érzékeli, hanem a légzést hiszen ez a dolga.Bár lehet hogy ez a márka, vagy maga a készülék nem a legmegfelelőbb,de próbáld ki esetleg amikor napközben alszik a baba esetleg a saját ágyában akkor kapcsold be és teszteld gyerekkel együtt.

4. Tényleg nyugi!

2010. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hacsak nem asztam vagy valamilegzes rendellenessege van a babadnak vagy esetleg nagyon nagyon kis sulyu akkor kell ennyire parazni. De szerintem nyugodj meg egy kicsit. Amugy a legzesfigyelöt nem veletlenül hivjak legzesfigyelönek,tudod a LEGZEST nem szivdobogast LEGZEST figyel, az mar regen rossz lenne ha csak akkor jelezne ha a baba szive mar leallt, mert akkor nagyjabol vege a dalnak a sokaig oxigenhianyos allapot miatt. A legzesfigyelö egy kimaradt lelegzet idejeben csipog, söt ha a baba legzese nem all le csak hosszabb szünetet mint altalaban akkor is beriaszt. Az altalad irt tipust nem ismerem vagy csak nem tudok rola, a mi angel care legzesfigyelönket a 3szori majdnem szivrohamom utan olyan messze dobtam el amennyira csak tudtam. Aludt a pici en meg nyugiba rendezkelödtem erre beriasztott mindent eldobtam rohanok a szobaba kapomki a gyereket az agybol es szegeny akkor riadt fel a nagy alvasbol, nem gyöztem megnyugtatni, masodszor mar nem kikaptam az agybol hanem odaugrottam es neztem a mellkasat meg hallgattam a szuszogasat, nem volt semmi baj, harmadik alkalom utan meg kidobtam. Amugy sem voltunk a veszelyeztetett kategoriaban.
2010. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocs elirtam asztmas vagy legzes rendellenessege van
2010. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 4. hónapban leggyakoribb a bölcsőhalál, az idő előrehaladtával exponenciálisan csökken a valószínűsége. Azaz, ha eddig együtt aludtatok, akkor eddigis kellett volna félned, nem félév elteltével.

Én azon aggódnék a helyedben, hogyha most nem teszed vissza az ágyába, akkor hozzátokszokik és Ti ezt akarjátok -e vagy sem.

Egy 17 hónapos együttalvós kisfiú anyukája, aki már sokszor megbánta ezt a közös együttalvás dolgot.

2010. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,túl rápörögtem!Dehát ezért vagyunk mi itt egymásnak, hogy leállítsuk a lavinát..Jó éjt mindenkinek..
2010. máj. 30. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a bölcsőhaláltól félsz annak megvannak a maga okai:

- szülővel alvás mivel agyonnyomhatod a picit

- takató helyett hálózsák mivel alvásközben elficereghet s ha eltakarja az arcát egy ilyen tárgy az gátolja a légzést

- elvileg még a hason fekvés is (babája válogatja) mivel úgy sokkal mélyebben alszanak és még eleinte bizonytalan a légzésük s ez akkor baj ha nemriad fel rá

Használj légzésfigyelőt ami 15másodperc után riaszt ha nem érzékel.

2010. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 gyerekünk van, nincs légzésfigyelőnk, eszembe sem jutott venni. Szerintem ez a dolog egy kicsit túl van lihegve, marketing célokból. Elég sokat olvastam erről, a következőket teheted, hogy elkerüld:

1. Ne etesd túl.

2. Ne öltöztesd túl

3. Inkább hálózsákot adj rá, ne takarót, ha nagyon félted, az alá nem tud becsúszni.

4. Soha, de soha ne dohányozzatok a gyerekszobában. Azt olvastam, hogy az esetek 80 %-ában dohányoztak a gyerekszobában. Persze gondolom ezt nem is kell említenem, ha ennyire félted. De sajna láttam már olyat, hogy a gyerekszobában is vágni lehetett a füstöt.

5. Háton altasd, bár fél évesen ő már forog.

6. Lefekvés előtt szellőztesd ki a gyerekszobát.

7. Ha oltást kap, azért aludj vele, azt is olvastam, hogy a védőoltások után gyakoribb.

Egyébként nekem is azt mondta a védőnő, hogy 4 hónapos korig fordul elő.

2010. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!