Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnád ilyen körülmények...

Vállalnád ilyen körülmények között az utazást?

Figyelt kérdés
Férjem munka miatt egy két hetes időszakban 24/48 órás műszakban lesz. Van két gyermekünk, 3 éves és egy 2 hónapos. Eddig úgy terveztük, hogy a szüleimnél leszünk ebben az időszakban, mert ugyan ők is dolgoznak, de azért sokat tudnának segíteni, szabit is vennének ki pár napra és várnak is minket. De van - ugyan egyetlen - de nagy "hibájuk": dohányoznak, elég masszívan. Az erkélyen és a szobáktól kissé távoli konyhában szoktak, de ugye azért érezni az egész lakásban, ruhákon, mindenen. A kisebbik gyerek meg akkor lesz 3 hónapos és ugye az a legkockázatosabb időszak a bölcsőhalál miatt, amit elvileg dohányosoknál gyakoribb. Tudom, hogy ritka, és én is, tesóm is ebben nőtt fel, a babám meg egészséges, időre született, de azért bennem van kicsit a félsz. Légzésfigyelője van.
2017. nov. 5. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha ilyen igénytelenek,akkor biztos nem mennék.Nem csak a bölcsőhalál miatt,hanem mert nem akarnám,hogy mindenemnek cigi szaga legyen.Az igényes dohányosoknál nincs attól mindennek büdös bagó szaga,hogy dohányoznak.

Amúgy meg nem értem,miért kellene munka miatt odaköltözni.Minden 3.nap dolgozna csak a férjed.

2017. nov. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Én magam is dohányzom, a férjem is, van egy gyerekünk, de a lakás egyik részében sem dohányzunk. Kint az udvaron dohányzunk. Korábban nálunk is volt olyan, hogy a konyhában rágyújtottunk még mielőtt gyerekünk volt és tudom, hogy érződik az egész lakásban a cigi. És úgy, hogy én cigizek, nem tenném ki ennek a gyerekemet. És most nem csak amiatt, hogy esetleg ettől bármi baja lesz, mert nem közvetlenül a cigifüstben van vagy alszik, de ott az egész lakáson, így rajtuk is érződne. Meg aztán kivédhetetlen szerintem, hogy a gyerekekkel csak bent kuksoljatok a szobában.

Viszont 2 gyerek ide, 2 gyerek oda, 2 hetet kibírnék egyedül is, nem mennék ezért oda a szülőkhöz. Ha úgyis vesznek ki szabit és segítőkészek, akkor napközben ők is el tudnának jönni segíteni, ha valamire szükség van, emiatt nem kell 2 hétre odapakolni.

2017. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Semmiképp nem mennék. Ha nem dohányoznának akkor sem.
2017. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Ferjem vilag életében vagy 24/48 orazott, vagy 12/24/12/48 orazott. Soha nem merült fel, hogy ezert hetekre elköltözzünk. Pedig az elsőszülött fiunk rengeteget sírt fel éves koraig.
2017. nov. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Én sem értem minek elköltözni. Nem tudod 3 napból egyben egyedül ellátni a gyerekeid?
2017. nov. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék, mert nekem nyűg és macera hurcolkodni. Amúgy az én férjem is 24/48-azik, többet van otthon, mint egy átlag apuka, mégis mi az, ami ebben nehéznek tűnik? 1 napig nincs, 2 napig meg ott van veletek (oké, délutánig mondjuk alszik, miután hazajött), sokkal több ideje van a családra, mint annak, aki délután 5-ig dolgozik minden nap, és hazaesik este 6-ra. Félsz éjjel egyedül a gyerekekkel, vagy miért kéne ezért elcuccolni? Én komolyan nem értem.
2017. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Minek elutazni???? Otthoni pályán sokkal könnyebb. Tudod, mi lenne a segítség?

1. otthon maradsz és rájössz, hogy megy minden egyedül, 3 éves már nem olyan kicsi, csak a 2 hós

2. anyud megy hozzátok és segít főzni, gyereket sétáltani, ha bagózik, kimegy a lakásból

3. a 3 éves megy mamáékhoz "nyaralni" pár napra, te otthon a kicsivel jól megleszel, őt meg agyon kényeztetik

2017. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, a kérdésben a szülői segítség mellett költözési okként, h. a pici felsírja az apját, és ő emiatt nem tud pihenni a 48 után...

Én sem mennék, mert a dohányfüstöt utálom, főleg egy lakásban, ahol mindenképpen szagolni kellene majd, tekintve, h. késő őszről van szó (lehet ugyan szellőztetni, de egész nap nem lehet nyitva tartani az ablakot/ erkélyajtót).

2018. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!