Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majdnem hat honapos babat nem...

Majdnem hat honapos babat nem erdekli az ules, baj lehet?

Figyelt kérdés
Majdnem hat honapos a babam, de egyaltalan nem erdekli az ules. Nem ultetem, de meg szoktam nezni par masodpercre, hogy birja. Egyedul egyaltalan nem tud, nyomban eldol, de kitamasztva is rogton kirugja maga alol a labat,h.eldoljon. Hangsulyozom, ezeket csak par masodpercre csinalom,h.megnezzem, nem eroltetem. Hason max a tengelye korul,v.hatra kuszik, ha ugy tartja kedve, neha atfordul, de az sem erdekli, ha meg faradt, csak sir,h.forditsam meg. Az nem zavar,h.nem kuszik es nem maszik, mert a nagyobbik gyerekem detto nem csinalt semmit, viszont tiz honaposan mar egyedul jart, de ö mar het honaposan tudott egyenesen ulni, igaz, magatol csak allas utan tanult meg. Tapasztalatok?

#ülés #mozgasfejlodes.
2017. nov. 7. 10:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, es nem nagy baba, 6600gramm es kb 68cm.
2017. nov. 7. 10:41
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleg egymáshoz mérni a gyerekeket.

Nincs még elkésve semmiről ha fél évesen nem akar ülni..

2017. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is 7 hónaposan kezdte. Egyszerűen csak felnyomta magát, oldalt támaszkodott és rájött mennyire jó ez. Anyukámnál volt épp és azóta is minden "elsőt" másnál csinált eddig :D


Tehát nálunk sem volt ülés 6 hónaposan.. Majd rájön! Láttam már 13 hónapos lánykát kizárólag kúszni, de neki se mondták, hogy amúgy egészségügyi gondja lenne, szimplán lusta volt. Van időtök! Lehet majd 1 hónapon belül fog felülni, felállni :D

2017. nov. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 9 hónapos lesz és még nem ül magától. 8 hónaposan kezdett gyönyörűen kúszni. Szerintem nincs elkésve.
2017. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak mindenhol azt olvasom, mar ezt meg azt kell tudnia, meg mas gyereke mar öt honaposan epp hogy nem szalad...az enyemet meg nem erdekli szinte semmi.
2017. nov. 7. 11:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Tényleg csak magunkat bosszantjuk ezzel.. Nálunk meg az van, hogy amíg mindenki más pufit, kenyeret, minden mást eszik 5 hónaposan, addig a majdnem 1 évesem képtelen rágni és falatokban nyelni...

Én is idegeskedtem ezen, de aztán elengedtem, mert csak az "én napom lett rosszabb", na meg a babáé, hiszen meg tudják érezni ezt..

2017. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hjajj, kedves utolso, mig minden gyerek szepen asztalnal ulve jollakott, addig en az egesz udvart beszaladgaltam a lanyom utan a kiskanallal es vigadalom volt, ha megevett egy negyed virslit. De most 3 evesen nagyobb a kortarsainal, ha ezt akkor tudom, nem idegesitem magam halalra 😉
2017. nov. 7. 11:32
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
1,2 éves húgom nemhogy járni nem tud még, de felállni és beszélni sem. Én 3 éves koromig nem beszéltem, de most 15 évesen 4 nyelven beszélek folyékonyan. Ne írd le előre azt a gyereket. Ha a szülei sem hisznek ő benne, akkor ő pláne nem fog hinni önmagában.
2017. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 7 hónaposan ült fel, mikor a kúszástól és mászástól erősödött valamennyit a háta de egy pár napig hiába támaszkodott szegény a saját kezén, még úgy is eldőlt. Napról napra egyre többet bírt, 9 hós korra lett csak stabil ülés, én addig nem ültettem de 7,5 hós korától sportrészbe raktam sétához, picit megemelve. Szóval hiába magától ült fel, akkor se ment egyik napról a másikra. Ez nem lóverseny, nem azon múlik ki milyen anya és melyik gyerek mennyire okos, hanem azon, hogy fizikailag mikor lesz képes rá és az egyensúlyérzéke mikor lesz elég érett rá, összetett dolog.
2017. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 10 hónaposan ült fel. Túlélte. 12 hósan állt, 14 hósan indult el. 6 hónaposan nagyon kicsi hozzá!
2017. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!