Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üzenetet kaptam a pneumococcus...

Üzenetet kaptam a pneumococcus ellen védőoltásról. Igaz lehet az alábbi üzenet? Tapasztalta már valaki?

Figyelt kérdés

Az alábbi üzenetet kaptam:


Kedves kisgyerekes anyukák!

A kisfiammal orvosnál voltunk, mert beteg lett. Akkor mondta az orvosunk, hogy a pneumococcus elleni védőoltás ingyenes ugyan, de csak akkor, ha az anyuka egy formanyomtatványt kitöltve külön kéri ezt. Közben az orvosunk elmondta, hogy felháborító módon ezt a dolgot nem reklámozhatják, sőt letiltották a reklámokat mindenhol, mivel aki nem tud róla, és nem igényli, annak nem fizeti ki az állam, az amúgy 17 ezer forintos oltást. Szóval fogjunk össze, terjesszétek, tegyétek ki az üzifalra, mondjátok el egymásnak kedves anyukák!


2008. okt. 23. 01:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Sokaktól hallottam, hogy ki kell tölteni egy papírt, hogy kéred az oltást, és az orvosnak kötelező megkérdezni. Ennek ellenére a mi orvosunknál nem kellett kitölteni semmit, és beadta az oltást, sőt nem is oltásra mentünk, hanem egészséges csecsemő tanácsadásra és mégis "ledöfte" a babát.
2008. okt. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A kislányommal a héten voltunk a 4 hós oltáson, ahol egyidejűleg megkaptam az igényelt nem kötelező védőoltást is. Az igaz, hogy amikor jeleztük az igényt, nem kellett kitölteni semmilyen papírt; most azonban alá kellett írni egy formanyomtatványt a baba adatival, és hogy vállaljuk a következő két oltást is.

Szerintem máshol így van.

2008. okt. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
8%

Addig örüljetek, amíg nem oltják be a gyereketeket különböző féle oltásokkal. Ugyanis mindegyik nehézfémeket, főként HIGANYT tartalmaznak, és ez sok szövődménnyel jár.

ezt olvassátok el:

[link]

2008. okt. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már! Ez az ugynevezett formanyomtatvány áll 3 kérdésből. 1. a baba neve, 2. édesanya neve, 3. a baba születési ideje. Ez kinek okoz ekkora problémát kitölteni? Ennél nagyobb baja soha senkinek ne legyen!
2008. okt. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze mert pontosan le kell jelenteni hogy kinek adták be mert ugye 2 év felett már fizetni kell és ők próbálják még beoltatni a babájukat.
2008. okt. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyi volt,hogy aláirtam és ennyi...tényleg nem nagy dolog.
2008. okt. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség, a TV-ben hetekig ment a reklám, a Híradóban is volt jópárszor szó róla, szóval szerintem ritka az az anyuka, aki nem értesült róla. Nem hinném, hogy ezt titkolni szeretnék. Mi egy hete voltunk mérésen és a védőnő külön szólt, hogy aki szeretné beadatni mikor jöjjön. Az én lányom is megkapta az elsőt, amihez kellett az a formanyomtatvány, mert a napi oltásokat le kell jelenteni a dokinak.
2008. okt. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Elolvastam a linket amitazegyik hozzászólóírt ide. Háát, én nem isoltatom be épp ezértakislányomat.
2008. okt. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A higanyosnak üzenném, hogy nem ez volt a kérdés!

A higany tuti nem található semmilyen oltásban, mivel köztudottan bőrrel érintkezve mérgez , nem fogják egy szervezetbe juttatható oltásba bekeverni!!!

A higanyos lázmérő is csak be lett tiltva..sehol sem fogsz kapni legálisan..helyette alkoholos van.

Mert ha eltörne bajt okozna a higany-szóval akkor ne ijesztgesd a kismamákat legfeljebb te ne vidd a babád oltogatni..



A kérdezőnek pedig : a tv-ben megvolt a megfelelő reklám..én is onnan tudok róla..egyszerűen kérd a gyerekorvostól és majd kitöltitek a papírt baba név, anya név, szül idő..és ennyi.

Megkapja a babád és holnap nem is emlékszel erre.

Akitől ezt a levelet kaptad az pedig vagy a gyurcsányék rokona, mert ők olyan rendesek, hogy ennyi pénzt áldoznak, vagy szar orvoshoz jár a babájával.

2008. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Hihetetlen, hogy aki gondolkodik, az levan pontozva...
2008. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!