Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális embereknél, hogy néz...

Normális embereknél, hogy néz ki egy nap 1 év körüli babával?

Figyelt kérdés
Az elejétől kezdve próbáltam szokatni az egyedüli játékra is, pár hónapig ment is, el volt egyedül, nézegette a könyveit, játszott a játékaival. Most viszont 1 másodpercig sincs el egyedül. Tudom, hogy a szeparációs szorongás is közbejátszik, de már annyira fárasztó. Ti tudtok takarítani, főzni, vagy csak leülni meginni egy kávét? Mit tehetnék, hogy ne sírjon egyből, ha nem vele foglalkozom. Egyébként sokszor, csak az kell, hogy ott üljek vele, de nem is foglalkozik velem, ugyanúgy nézegeti a könyveit, de fontos, hogy legyek ott. És olyan közel, hogy elérhessen bármikor, ha picit távolabb megyek, már az sem jó. (Nem tudom kivinni a konyhába amikor főzök, mert nagyon kicsi konyhánk van és balesetveszélyes lenne, ha ott lenne)
2017. nov. 9. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Annyit tudok ehhez a helyzethez hozzászólni, hogy igaz a kislányom még csak 8 hós, de én az etetőszékbe rakom bele, mig a konyhában vagyok. Kap játékot a kezébe, egy ideig elvan.
2017. nov. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Átérzem, detto ugyanez volt. Megoldás nincs igazán, ha a gyereked matrica gyerek. Akkor nem fogod tudni lekötni fél órára sem, mert számára te vagy a fontos, nem a játék.


A fiam pl. nem volt el egyedül, pedig látott engem, mégsem tudtam tőle pakolni, takarítani, mert folyton rajtam lógott, a kiságyban meg nem volt egy egyedül egy percig sem. Nálunk nem vált be se a pihenőszék, sem az etetőszék, sem a kiságy, sem a karám, semmi. Folyton rajtam/velem akart lenni.


Ő ilyen, ő az a fajta, akinek nagyobb szüksége van az anyjára, mint más hasonló korú babának/kisgyereknek. Persze bekeményíthettem volna úgy, hogy bevágom a kiságyba, és hagyom agyvérzésig üvölteni, de nem akartam szadizni. (Volt, hogy csak wc-re mentem, ami 5 perc és az alatt vörös fejjel fuldoklott a sírástól, még a hangja is elment, akkora sokkba lett ezalatt a kis idő alatt, hogy levegőt sem kapott.)


Ahogy idősödött, úgy tudott egyre többet eljátszani. Volt, hogy a lábamnál kipakolta a lábosokat, amíg én elmosogattam, de legalább elfoglalta magát. Most 2 éves múlt.

2017. nov. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. nov. 9. 18:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Mászik utánam :)


Amúgy persze, hogy csinálom a dolgom, ha főzök, akkor berakom etetőszékbe, mert azért a konyha veszélyes üzem és pici, nem csinálhatom meg, hogy elkerítem őt és játszhat a műanyag edényekkel, de pl. port törölni, ablakot pucolni, stb. tudok úgy is, hogy ott van a lábamnál.

2017. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Konyha: ne vidd be, hanem tedd az ajtóba a székét. Lát, te is haladsz és veszélyzónán kívül van :)
2017. nov. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 fodormenta ***** válasza:
Fú,megértelek...mintha én írtam volna...úgy megnézném mások hogy tudnak bármit is megcsinálni így...sztem később jobb lesz...addig meg vhogy taktikázni kell...pl kirámol a konyhaszekrényből amíg elmosogatok...korábban kelek h nyugodtan kávézhassak...takarításnál muszáj vkinek lefoglalnia,az nem megy egyedül.Volt olyan h az ebédemet úgy ettem h én ültem be a járókába :D egyszer túlleszünk ezen,szóval kitartást!
2017. nov. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!