Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első hetekben legyünk...

Az első hetekben legyünk itthon a babával, vagy költözzünk anyukámékhoz?

Figyelt kérdés

Még terhes vagyok, de ha minden jól megyek, november 23-án jövünk haza a kórházból a kislányunkkal. Viszont nem tudom, hogy hová...

Eredetileg úgy volt, hogy anyukámékhoz költözünk az első két hétre, amíg a vőlegényemmel belejövünk a babázásba, nem leszünk ennyire tapasztalatlanok. Plusz császárom lesz, fogalmam sincs, mennyire fogom tudni majd ellátni a babát. Szóval megbeszéltük, hogy az első két hétben ott leszünk, utána majd látjuk, hogyan tovább (van saját lakásunk, babaszobával). Ez azért lett volna jó, mert ott nekem az ottani hálószobámhoz tartozik egy külön lakrész, fürdővel, nappalival, tehát nem zavarnánk anyut és a férjét.


Viszont most azon kattogok, hogy nem lesz-e sok a babának, hogy megszokja az egyik környezetét, utána meg visszacuccolunk ide... Csak az a baj, hogy itt anya maximum a nappaliban tudna aludni, mert három szobás a lakás (hálószoba, babaszoba, nappali). Vagy a lányunk szobájában, mert ott is van egy kanapé, amit franciaággyá lehet alakítani.


Szerintetek melyik megoldás a jobb?

Ha a baba már eleve ide jön haza, ezt a környezetet szokja meg?

Vagy semmi baj nem lesz abból, ha az első hetekben anyukáméknál vagyunk?


2017. nov. 5. 18:17
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
94%
Eszembe sem jutott, hogy a szüleimhez menjünk haza. Édesanyám eljött segíteni, a nappaliban aludt, de 3 nap utam rájöttünk, hogy menni fog ez egyedül is, és hazament. Férjem segített mindenben, nem volt gond. Nekem sokkal nehezebb lett volna, ha nem az itthoni "feszekben" lehetek.
2017. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
88%
A babának igazából mindegy még ilyen kicsi korban,de én inkább azt mondanám,hogy anyukád jöjjön hozzátok.A első héten ha hazamentek,a gyerekorvos és a védőnő is megy ki család látogatásra.Ez utóbbi az első hetekben többszőr is.Ha messze laktok egymástól,nem tud majd kimenni,ami gondot jelenthet.
2017. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

A gyerekorvosunk anyukám legjobb barátnője, vele nem lesz gond.

A védőnővel meg szerintem biztosan meglehet beszélni, hogy más címre jöjjön és lehetőleg szóljon előre, hogy kb. mikor. Nem?


Amúgy közel lakunk, autóval kb. 7-10 perc, forgalomtól függően.

2017. nov. 5. 18:24
 4/57 anonim ***** válasza:
93%
Inkább ő menjen hozzátok segíteni, ha kell.
2017. nov. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
87%
Elvileg nem,mert körzetekre vannak osztva.Meg neki azt kell ellenőriznie,milyen környezetbe került a baba,nem a szüleid házára kiváncsi.
2017. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
70%

Gyereknek minek gyerek? Ha ennyit se bírsz eldönteni, sötét világ vár rátok...


2 felnőtt (=a gyerek szülei) el tud látni egy csecsemőt, nem kell harmadik.

2017. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:

Most ebben a helyzetben igazából a védőnő érdekel a legkevésbé. :D


Utolsó, nem kell a gonoszkodás!

19 éves vagyok, életemben nem volt még dolgom sem kisgyerekkel, sem babával. A

legkomolyabb orvosi beavatkozásom is egy kb. 3 centis anyajegy levétele volt. Lehet, hogy a császár után felkelni is alig bírok majd... És szeretném, hogyha anyukám velünk lenne és segítene, hiszen ez nekem és a vőlegényemnek is egy teljesen új, ismeretlen terep lesz. Nem évekre marad itt, meg ha mi megyünk, akkor sem ott szeretnénk leélni az életünket!

2017. nov. 5. 18:34
 8/57 anonim ***** válasza:
88%

ha ennyire para vagy költözzetek!

eszembe sem jutott.nekünk nem kellett segítség sem,magabiztosak voltunk mindketten a férjemmel pedig első gyerek!fürdetni is egyedül fürdettük,mások néztek is h nem segít nekünk senki?mondom minek?

youtubon vannak videók ahol megmutatjűk a pelenkázást/öltöztetést/fürdetést.

https://www.youtube.com/watch?v=brXtcABbCVI&list=PLXL5UcpcAE..


ezek elég jó videók!magabiztosnak kell lenni,akkor érzi magát biztonságban is a kicsi!csináljátok úgy ahogy jónak látjátok!

2017. nov. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van.Minek érdekeljen.Igaza van az előzőnek.Gyereknek gyerek...
2017. nov. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
81%
Eleve a hozzáállással nem értek egyet, h nem fog menni és anyu segítsége kell, cuccoljunk össze. Ha mindenképpen szükségetek van rá (ami nem is biztos, hisz nem tudod elôre), inkább ô menjen hozzátok. Kicsit több önbizalmat és menni fog az.
2017. nov. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!