Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez igaz a baba tajkártyájával...

Ez igaz a baba tajkártyájával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A barátnőm mondta , hogy ha megszületik a baba küldjem el gyorsan a párom h csináltasson neki TAJ kártyát? De miért?

Barátnőm azt mondta h másképp büntetés járhat. Igaz ez?

Meg hogy érdemes aznap egyuttal feladni postán az anyai támogatás igénylést meg gyeshez és csaladihoz is


Tényleg ennyire sugros a TAJ kártya?


2017. nov. 9. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

A TAJ kártya azért sürgős, mert anélkül nem tudsz igényelni semmit...


Én korábban kezdtem a csedet, és szülés után bementem az OEP-hez, bemutattam a születési anyakönyvit, és kértem igazolást a TAJ számról. Azzal már tudtam mindent igényelni, nem kellett kivárni a kártya megérkezését.

2017. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Nekunk a tajert a korhaz melleti epuletbe kellett visszamenni.

A tamogatasokat intezni nem veszes, kormanyablakba bemesz es nagyon segitokeszek. Egy delelott alatt megvolt.

2017. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kormányablakhoz elég postázni. Császár után ujszülöttel nem hiszem h sok kedvem lesz bemenni ezt intézni.


Igazából a TAJ ami nagyon érdekelt.:) koszonom. A vedonot majd megkerdezem h felénk hogy érdemes meg hogyan csináljuk a legegyszerűbb úton.

Köszi!;)

2017. nov. 9. 11:57
 4/15 A kérdező kommentje:
Felénk elég bunkók amugy a kormanyablaknál mindenkivel :/ de ez csak megjegyzés nem fontos.
2017. nov. 9. 11:58
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha bunkók, akkor miért nem csinátatsz ügyfélkaput? Akkor intézhetnéd a gép előtt.


A tajt egyébként nekünk postázták automatikusan.

2017. nov. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk postán küldik. Nem kell sehol intézni. Az akvi kivonatot és taj kártyát.

Szeged

2017. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Úgy látszik erre sincs egységes gyakorlat... Nekünk a kórházban kellett igényelni és oda kellett érte visszamenni. A támogatásokat pedig online is lehet intézni ügyfélkapun keresztül, ha van fiókod. Érdemes megcsináltatni, az adóbevallás miatt is...
2017. nov. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Na Bakker.. azt hittem mindenhol ugyanugy van de ugynezki tényleg nem egységes.

Ez Baja , itt pl apaságihoz elég a helyi hivatalba bemenni máshol meg kormányablakhoz kell.


Azt hiszem az lesz a legjobb ha az orvosomtól és a védőnőmtől kérdezem meg.:)

Koszi a sok valaszt,ment a zöld

2017. nov. 9. 13:23
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk automatikusan jott postán, kb. 1 hetes lehetett a babám.
2017. nov. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
:/
2017. nov. 9. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!