Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez tényleg így van? Azt...

Ez tényleg így van? Azt hallottam, hogy mivel pl a joghurt, kefír laktóz mentes, így már akár én is adhatnám a kislányomnak, aki most 8 hónapos.

Figyelt kérdés

Ezen egy kicsit elcsodálkoztam, mert én egész máshogy tudtam ezt, ezért is kérdezem meg itt. Egy kedves ismerősömmel beszélgettem hétvégén, hogy kinek a babája mit eszik, erre odajött egy hölgy, (az ismerősöm ismerőse), hogy ő bababoltban dolgozik, márpedig ő tudja, hogy már akár 6-7 hónaposan is ehet a gyerek jogit meg kefírt, mert azok laktóz mentesek, úgyhogy adjak csak neki én is.


Ezért is kérdezem meg itt, hogy mi az igazság, mert eddig én egész mást hallottam. Pl előtte nap volt itt a védőnőnk, ő pont azt mondta, hogy pl túróval, joghurttal, tojásos ételekkel azért várjam meg legalább a 9-10 hónapos kort, akkor próbálkozzak. Most kinek van igaza? Légyszi osszátok meg velem a véleményeteket ti is!

Előre is köszi!


2010. máj. 31. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem laktózmentes, csak savanyított termékek, így a laktóz már emészthetőbb formában van benne, nem annyira töményen mint a tejben. valóban jobb megvárni a 9-10 hónapot. inkább szakemberre hallgass. vnő
2010. máj. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem laktózmentes sem a joghurt, sem a kefír, de még így is 8-9 hónapos kortól adható, ha a családban nem fordul elő allergia. Nem a laktózmentességtől, hanem azért mert ezek savanyított tejtermékek és ezekben a "fehérje allergén hatása sokkal kisebb, mint az eredeti nyerstejben. A savanyított tejtermékekben a lipolitikus enzimek hatására a tejzsír emészthetősége és abszorpciója jelentős mértékben megnő. Beszámoltak arról is, hogy a fermentációval készült tejtermék fogyasztására megnőtt a nyál, az epe, a gyomornedv és a hasnyálmirigy elválasztása és csökkent az étel emésztőtraktusban eltöltött ideje. A patkányok testtömeg-gyarapodása nagyobb volt, amikor joghurtot kevertek a takarmányhoz. A fehérje emészthetősége a joghurtban az anyatejéhez hasonló, ezért a fermentációval készült tejtermékeket különösen értékesnek tartják csecsemők és gyermekek táplálásában, és hasonló előnyöket tapasztaltak idősebb embereknél is."
2010. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Natúr joghurtot már adtam kisfiamnak gyümivel, és készítettem is vele neki gyümölcsszószt (alma- és meggyszószt is). Kefirt még nem próbáltuk, de dokink szerint már azt is lehet.
2010. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ő is 8 hónapos.
2010. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A második választól függetlenül azt hiszem, hogy még várok egy kicsit. Pedig nem vagyok egy mindent túlparázós anyuka, de ezen az 1-2 hónapon szerintem nem fog múlni semmi.


Ja, ezt elfelejtettem: az illető azt is javasolta, hogy 8-9 hónapos kortól adjak vacsira kenyeret margarinnal meg párizsival, akkor nem fog felkelni éjszaka szopizni. Szerintetek ez komoly?!

2010. máj. 31. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pont most kérdeztem rá a doktornőnknél, azt mondta, a joghurtot már nyugodtan adhatom. Az én lányom 8 és fél hónapos.


Azt is mondta, hogy a legújabb trend szerint előrébb lesznek véve bizonyos élelmiszerek a hozzátáplálásban, és már akár 4 hónapos korban is el lehet/kell majd kezdeni. Ezt kb. az utóbbi 1 évben kezdték el mondogatni nekik a továbbképzéseken, úgyhogy most megint kialakulóban van egy új trend.

2010. máj. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én védőnőm is azt mondta, amit az utolsó írt, hogy újra meg fog változni a hozzátáplálás, hamarabb lehet majd adni bizonyos dolgokat.Az én Kisfiam 9-én lesz kilenc hónapos,a védőnő azt mondta, hogy már adjak neki, tejterméket, tojássárgáját.Tojást már kapott, tejtermékkel még várok egy hónapot.Nestlé babajoghurtot már kap három hete.

2010. máj. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én vagy tízóraira, vagy uzsira szoktam adni 8 hónapos kisfiamnak kenyeret pici sajtkrémmel, csirkemell-sonkával, de nem azért, hogy ne keljen fel éjszaka, hiszen este, lefekvés előtt még tápszert kap. Arról nem is beszélve, hogy a párizsiban van a legtöbb szemét, és még én sem nagyon eszem meg, csak nagyon ritkán, nemhogy a kisfiamat ezzel tömjem 8 hónaposan. (Én vagyok a joghurtot adós.)
2010. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!