Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek egyedül lenni a babámmal...

Félek egyedül lenni a babámmal? Mióta egyedül vagyok vele itthon szorongó érzésem van. Mit csináljak, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

Babám most 2 hónapos. Nekem olyan problémám van, hogy mióta megszületett a kisbabám nem voltunk egyedül, egy hetet anyukám volt velünk, egy hetet párom anyukája egy hónapot pedig a párom volt itthon, mert itt kint van olyan lehetőség, hogy az apuka ki tud venni egy hónapot a szülés után. Utána egy hetet voltunk otthon családnál. És miután visszament hirtelen dolgozni a párom és rámtört egy szorongás, gombóc a torkomban, alig bírok enni, hasmenés is rámtört, mintha izgulnék, nem tudom. Egy hete tart ez. Nem tudom amiatt lehet-e, mert félek egyedül lenni a babámmal, mert megszoktam, hogy mindig volt itt velünk valaki?! Szeretnék megint felhőtlenül boldog lenni vele!! Remélem nem kezdődő depressziós tünet ez.. vagy most kezd tudatosulni, hogy anyuka lettem, most hogy kettesben lettünk?

Volt valaki hasonló cipőben? Ti nektek hogyan alalkult? Mit tegyek, hogy elmúljon ez a szorongó érzés? Nagyon rossz..



2017. nov. 11. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

szerintem majd elmúlik.

Csak tudatosítsd magadban nap közben időnként, hogy jól csinálod, ügyes vagy. ezt is megcsináltad. Akár mondd ki hangosan is ezeket.

Dicsérd magad, hogy látod, látod ez is sikerült

, és lásd meg a babádon is hogy elég vagy neki te egyedül is. :)


kitartás

2017. nov. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit én is féltem bár velem nem volt hetekig senki csak apuka volt 1 hetet itthon, de mikor visszament dolgozni én is féltem hogy mi van ha annyira sír hogy nem tudom megnyugtatni, egyáltalán mit fogok vele egész nap csinálni?

Tudom banálisan hangzik de visszagondolva, vicces hogy az a típus voltam aki egy újszülöttet már lefoglalni próbált és szórakoztatni :D

Szóval ezzel azt akarom mondani hogy nem önbizalom hiányod van? Hogy egyedül nem fog menni, esetleg konkrét dologtól félsz a kicsivel kapcsolatba?

Ha a válaszod erre igen, vagy talán akkor ezen ne aggódj az idő segít, meglátod hogy meg tudod csinálni, hogy annak a picinek rád van szüksége és nem a nagyszülőkre elsősorban és ezzel a mottóval nyugodtan fejest ugorhatsz már az anyaságba.

Hidd el minden rendben lesz .

2017. nov. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Biztos amiatt van, hogy most már egyedül kell helytállnod. Adj magadnak időt, hogy hozzászokj. Pár hét alatt, ha nem javul (de szinte biztos vagyok benne, hogy fog), akkor menj el pszichológushoz.
2017. nov. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kiürült az ásványi anyag raktár a szervezetedben, erre lehetne valamilyen kismama készítményt szedni. Nem is gondolnák, de legtöbbször ez állhat a háttérben. Beszűkültséget érzel? Olyan, mintha rád borulna a csönd? A babával, amikor ilyen szép napos az idő egyet levegőzni, sétálni egyet? Esetleg baba-mama fórumokat keresni, ahol beszélgethetsz más kismamákkal.
2017. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Normâlis érzések!Idővel,ahogy ürülnek a hormonok és egyre rutinosabb leszel,könnyebb lesz,elmúlik a szorongàs.Ne aggódj,biztos ügyes vagy!
2017. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet szülés utáni kényszerbetegség, illetve nekem olyan komoly vashiányom lett a terhességtől, hogy az is bekattintott. Nézz utána ezeknek, gyakori dolog mindkettő.
2017. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vitaminpotlas segithet+ kendoben magadra kotheted, es igy ki tudsz vele konnyebben menni emberek koze. El is tervezheted a napokat, hogy mikor milyen program legyen, az segithet.
2017. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5 hós a babám, három hónapig a 11 éves lányom itthon volt ugye a nyári szünet alatt.Szóval három hónap után maradtam egyedül babóval és harmadik gyerkőc nem első és én is szoromaradtÉn attól féltem, hogy elájulok és a gyerek ordítani fog míg haza nem ér apa vagy a tesó.Attól meg mégjobban féltem, hogy úgy ájulok el ha a karomban van.Nem tudom miért voltak ilyen gondolataim de elmúltak.Ja és soha életemben nem ájultam még el szóval teljesen irreális volt.Ne aggódj el fog múlni.Ügyesen rendezed babócát és mindent.Így legalább, hogy kettesben vagytok mégjobban megismeritek egymást.Élvezd ki mert olyan hamar megnőnek.
2017. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is így voltam.. Most visszanézve csak nevetek magamon.. :)

Úgy éreztem hogy minden tőlem függ és enyém a felelősség. Mi van ha baja lesz? Ha történik valami?

Persze nem lett.. Az segített, hogy lefeküdtem mellé a játszószőnyegre, énekeltem neki és vizsgáltam mennyire szép.


Köztudott, hogy az ember nem tud egyszerre félni és énekelni. Próbálj meg minél többet dúdolni :) Te is nyugodtabb leszel és a baba is.


Nem tudom hogy ez nyugtat-e, de tény, hogy az első időszak a legnyugisabb :) Én már azon parázok minden nap, hogy a darabos ételek bevezetése jól sikerüljön, ne nyeljen félre stb.. Bezzeg amikor még csak tejet ivott.. :) Na meg a mozgás. Mennyivel nyugodtabb volt a nap amikor a szőnyegen elfeküdve töltöttük a napot :)


Ne feladatokat végezz, hanem tedd amit akarsz. Ha egész nap olvasni akarsz mellette, tedd azt. Ha szobát rendeznél, tedd azt. Ha ringatni akarod egész nap, szintén. A lényeg, hogy a lelked legyen rendben. Később úgyis más lesz a napi beosztás, de most van egy babád aki gyorsan fel fog nőni :)

2017. nov. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9es vagyok. Bocsánat, kimaradt:

Nekem is voltak hülye gondolataim. Pl mit tennék ha betörnének hozzánk, ha lezuhanna itt egy repülő, ha ne adj isten nem ébredne fel stb. FOGALMAM SINCS hogy jöttek ezek, szörnyű volt. Kellett pár hónap mire rendesen tudtam aludni, rendeződtek a rutinok és azzal el is múltak ezek. Tehát pihenés, egymásra figyelés és a saját énidő lehetősége. Ezek szerintem a megoldás kulcsai.

2017. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!