Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ilyen keveset...

Normális, hogy ilyen keveset alszik?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám egy nap kétszer-háromszor alszik, de mindösszesen fél órát alkalmanként. Mit tudnék csinálni, hogy aludjon rendesen? Így ugyanis nagyon nyűgös...
2010. máj. 31. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy ilyen időszak, pár hónapig tartott, hogy kisfiam 3x 40 percet aludt összesen egész nap, hiába csináltam bármit akkor sem aludt többet. Egyik napról a másikra változott a dolog, aludt 11-13 óráig és 16-17 óráig, összesen 3 órát, ez így volt 10,5 hónapos koráig. Onnantól kezdve napi 1x alszik délben 2-3 óra hosszát. Kitartás, túl lesztek rajta Ti is!
2010. máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokan lefognak most hurrogni de nallunk is ez volt a helyzet. Pont 4 honapos az en kisfiam is. En beteszem a hordozoba mert egyedul ott kepes aludni egyhuzamba 2 orat es utanna vidam baba. Leulok az agy szelere, teszek egy kis vekony pledet a hordozoba, beleultetem es ringatom. Az elejen nyugos kicsit aztan belealszik. Ha elaludt akkor betakarom a kis pleddel persze, csak abban az esetbe ha nincs nagyon meleg es elalszik benne sokaig, 2 ora utan felszoktam kolteni a hata miatt. A hintajaban is kepes orakig aludni csak a gond az, hogy abba elaltani nehez mert mindig azt hiszi jatszani fogunk. Nagyon elvezi a hintat es nagyokat mosolyog. Nagyon almos kell legyen, hogy ha beleteszem elaludjon benne.
2010. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én 4 és fél hónapos lányom is így alszik, mindamellett, hogy átalussza az éjszakát és napközben nem nyűgös. Szinte percre pontosan felkel fél óra múlva. Mi már csináljuk ezt egy ideje. Igazából csak azért gáz, mert mikor ébren van, igényli hogy ott legyek mellette, így semmire nem jut időm. Nagy ritkán babakocsizás közben tud többet aludni.
2010. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 4 hónapos múlt, és sajnos szintén ugyanez a helyzet! Napközben 3x 30-40 perc max., éjjel egyszer ébred enni, de akkor is nagyon nehéz visszaaltatni. Merthogy én egyelőre ringatom kicsit alvás előtt, máshogy nem alszik el. De szerencsére napközben jó a kedve, energikus, néha érzem csak rajta, hogy fáradt. De hogy hogyan lehetne több alvásra bírni? Én is kiváncsian várom a tanácsokat!
2010. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hm, holnap megyünk gyerekorvoshoz oltás miatt, majd ott is rákérdezek a dologra...

Ha gondoljátok majd megírom, mit mondott...

2010. máj. 31. 17:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem most 6 és fél hós a babám, két hónapos kora óta 3xfél órát alszik napközben. Az éjszakát átalussza, de azt is csak kb. 9-6-ig. Napközben jókedéjű. Én már beletörődtem ebbe, szerintem fejreállhatok, akkor sem lesz másképp, ennyi az alvásigénye és kész. Én se tudok semmit csinálni napközben nélküle, pláne, hogy a 3x fél órából egy a babkocsiban, egy pedig reggel fél 8-kor történik, amikor én is visszafekszem vele, mert a fél6-6 órai kelés kemény, nekem sajnos vele ellentétben az átlagosnál nagyobb az alvásigényem :)
2010. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mit mondott a gyermekorvos?
2010. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elküldött vérvizsgálatra, hogy kiderítsék, vérszegény-e, mert én is az vagyok. Azt mondta, ez egy lehetséges ok, hogy ilyen keveset alszik.
2010. jún. 2. 09:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszi az infót! Én is beszélek az orvosunkkal! Nektek pedig jó egészséget és több alvást!
2010. jún. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, én is ugyanezt kívánom nektek!
2010. jún. 2. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!