Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden pénzeteket a babára...

Minden pénzeteket a babára költitek? Miért kéne rosszul éreznem magam ezért?

Figyelt kérdés

Fél éves a lányunk. Mindent megadunk neki, rengeteg játéka van, járunk babás programokra is, ruhákat heti szinten veszek, rendelek neki.


Viszont ha nekem, vagy a vőlegényemnek megtetszik valami, akkor azt is ugyanúgy megvesszük, szánunk rá pénzt.

Pl. ő most bortúrán volt a barátaival, előtte vett magának egy drágább órát. Én egy nagyobb összegért rendeltem most sminkeket magamnak és szeretném megvenni az új iPhone-t, aminek kicsit magasabb lett az ára.

Ezek miatt nem éhezünk, nem az van, hogy ilyenkor hetekig nem tudunk másra költeni.


Viszont a szüleim így állítják be, hogy "jaj mennyi pénzt költünk el feleslegesen". Meg hogy amennyit a párom elszórakozott három nap alatt, az már a lányunk éves egyetemi tandíja lehetett volna...

És hogy önzőek vagyunk, amiért nem gondolunk a jövőjére.


De könyörgöm, egy fél éves babáról van szó. Lehet, hogy nem is önköltséges szakra fog menni, vagy egyáltalán nem is fog egyetemre menni, mert más fogja érdekelni. Teszünk neki félre havonta bizonyos összeget, de amiért lett egy gyerekünk, nem fogunk mindenből a minimumra költeni... Vagy rosszul gondolom?

Nincs túl sok kisbabás, kisgyerekes ismerősünk, így nem tudom, hogy szokás ezt, vagy mások mennyire költenek magukra a pici mellett.


2017. nov. 13. 11:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, aki minimálbérre vagy kozmunkara vállalt gyereket, egyértelmű, hogy nem tud másra költeni.

Nálatok nyilvánvalóan nem ez helyzet, ha van rá keret, miért ne vasarolhatnatok magatoknak? Nyilván nem éltek fel minden pénzt és van tartalékok is

2017. nov. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Örülj neki, hogy tele vagytok zs-vel, és van mit költeni. Én sem kerestem rosszul, a férjem kicsit kevesebbet, de a gyes kutyaf.szára sem elég. Így igen, magamra minimálisat költök, legyen a lábamon rendes cipő, ilyesmi. A többi a gyereké. Én sem érezem túl kellemesen magam így, de most ez van.
2017. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Ugyan még nincs gyerekem, de belátható időn belül tervezek. Szerintem teljesen jól csináljátok, én is valami hasonlót láttam otthon. Szüleimnek megvolt a maga hobbija, anya barkácsolt, apa a telefonokat- órákat szerette, foglalkoztak is vele, és lám felnőttünk, mindenünk megvolt. Még szerintem kicsit többet is költhettek volna magukra, gondolok itt kettesben pár nap pihire stb. Be is fizetem majd őket 25. házassági évfordulóra.:)

Remélem nem találnak meg olyan emberek mint anyósom, ő éppen a hetekben szólt be egyet nekem, mikor lelkesen meséltem hogy milyen jó hogy végre 15 év után új konyhabútor lesz anyuéknál, igazán ideje volt már- na erre megkaptam hogy ez szerinte hülyeség, inkább azt a pénzt ő a szüleim helyében a gyerekeire fordítaná, nem "kövekre". Nos, azt hiszem izgi éveink lesznek együtt amint megszületik a gyermekem... :)

2017. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%

Marmint mi hogy szokas? Eltero preferenciakkal eltero szokasok vannak szerintem csaladonkent, ahogy a szuleidnel is mas volt a szokas, ok inkabb felretettek aranyaiban tobbet, mint amit nalatok latnak. Ti meg ugyanugy koltetek tovabbra is magatokra, ahogy a baba elott. Az segit, ha azt mondom, hogy mi sokkal tobbet teszunk felre, vagy ha azt, hogy mi meg nalatok is tobbet koltunk?:D


Mi egy 1,5 szobas lakasban elunk, es nem szeretjuk, ha tul sok a cucc, nincs hol tarolni annyi mindent, igy ha veszunk tobb uj dolgot, akkor valaminek a regiek kozul mennie kell. Mi is teszunk felre a gyereknek, es koltunk ra is meg magunkra is, de nem heti szinten. A ruhak nagy reszet rokonoktol kapjuk, en szoktam kolteni olyan dolgokra, ami a gyerekhez jol jon, pl. egy konnyebben kezelheto babakocsi, egy szep hordozokendo, vagy egy olyan jatek, amit en is szivesen jatszok vele. Meg igyis ugy gondolom, hogy tul sok mindent veszek, es nem is hasznalunk ennyi dolgot, ami neha frusztral, es probalok eladogatni abbol, ami nem kell.


Mi szeretunk kirandulni, igy arra koltunk, nem szuntunk meg letezni csak mert gyerekunk lett, neki is fontos szerintem, hogy jol erezzuk magunkat a borunkben. A szuleid valoszinuleg nem engedhettek meg gyerekvallalaskor, hogy egyszerre koltsenek magukra es a gyerekre, lehet, hogy valasztaniuk kellett, es szeretnek azt latni, hogy ti is ezt csinaljatok, mert az visszaigazolhatna nekik, hogy jol dontottek, mikozben tudatalatt azt erezhetik, hogy barcsak ok is tobbet kolthettek volna magukra. Vagy egyszeruen csak ugy latjak, hogy nem a targyak meg a penzkoltes adnak igazi boldogsagot hosszabb tavon.

2017. nov. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Áruld el, minek hetente ruha...


MEg azt is áruld el, ugyan honnan tudják, mennyit és mire költetek? nyilván ti mondjátok el. NEm kell dicsekedni, ennyi.

2017. nov. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mi nem költjük minden pénzünket a gyerekekre. Én soha nem vennék heti szinten ruhákat. Minek? Teljesen felesleges. Ahogy az új Iphone sem érdekel. De ez én vagyok. És a gyerekeink (2 van) így sem szenvednek hiányt semmiben. De ha nektek így a jó, csináljátok így, és le kell sza..ni ki mit mondd. Nagyon egyszerű. Mindenki csinálja,ahogy neki tetszik. Minden jót!
2017. nov. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem létszükség az, hogy ennyi ruhája legyen. De mindig meglátok valami szépet, csinosat és megveszem neki, vagy pont akciós és úgy vagyok vele, hogy megéri.


Nem szoktunk dicsekedni. De ők sem hülyék, tudják, hogy 1-1 utunk nem pár tízezer forint.

2017. nov. 13. 12:22
 8/19 anonim ***** válasza:
23%
Én teljesen megértem,bár nekünk 3 gyerek van,a kicsi 3hónapos de én is mindent megveszek nekik,ha valami megtetszik nem erdekel hogy van már 6db belőle de ha az szebb mint a többi megveszem.Ugyanigy sem magamra sem a férjemre nem sajnálom a pénzt és a szülők nálunk is jajgatnak hogy minek....szerintem csak!Mert nem ők fizetik és mert nem kérünk tőlük soha semmit mert nem vagyunk rászorulva.El sem mondjuk mostmár mi mennyibe került!Csak egy példa : autóversenyzők vagyunk,egy komplett ruházat kb 200e Ft,ebből kell kettő,ugy szeretném megmutatni anyukámnak hogy milyen jo az uj szerelésem de nem már nem teszem mert dühöng :/ jobb elhallgatni előlük,te is jobban jársz hidd el :)
2017. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%

Nekem csak az a furcsa, hogy a férjed többnapos túrára megy pár hónapos baba mellől. De lehet csak mi vagyunk kicsit "maradiak" :-)


Mi is kb ugyanúgy élünk anyagi szempontból, mint gyerekek előtt. Szórakozásra, utazásra költöttünk kevesebbet az első 1-1,5 évben, de ennek technikai okai voltak - kicsi babával nem akartunk utazni, jbban éreztük magunkat itthon.

2017. nov. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Fél éves, nem egy újszülöttről van szó. Neki is jár a kikapcsolódás, ugyanúgy, ahogy nekem is. Nem több hétre ment el, péntek délután indultak és vasárnap már itthon volt.

Úgy vagyunk vele, hogy amíg ez egyikőnknek sem teher, belefér.:)

2017. nov. 13. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!