Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is volt így? Már nem...

Más is volt így? Már nem tudom mit csináljak. Mit adjak neki? Egy ideje alig akar enni a fiam. Most lesz 1éves, voltunk a kötelező orvosi vizsgálaton és mondták hogy kicsit sovány mert 8ezer vhány gr és 10-nek kell lennie.

Figyelt kérdés
Inni sokat iszik,enni kap üvegest is és az én főztömből is attól függ mi a menü.Gyümölcsös ételeket nem eszi meg csak a húsost.Van hogy megeszi a gyerek virslit,tojás rántottát,májkrémes zsemlét.Ezeket szereti de mostanában az sem kell neki.Nem tudom már mivel kínáljam.Csokit is szokott kapni piskótás tejszeletet.Azt mindig megeszi.Nem minden nap kap pont azért h ne csak azt akarjon enni.A drnő azt mondta adjak neki többször pudingot mert abban van kalória.Én azt sem tartom jó ötletnek mert persze h azt megeszi szívesen mert édes.De az sem helyettesítheti az étkezéseket.Szoktam neki adni nasinak puffasztott rizst vagy baba piskótát.Miért nem eszik rendesen?(Van már 5foga)Félek hogy össze szűkül a gyomra és elkezd fogyni.(Ja és néha lefekvés elött vagy hajnalban eszik gyerektejet)
2017. nov. 15. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Ne szeméttel tömd. Főzz húslevest, abból mindent adhatsz neki, hús, zöldség, tészta. Rizs brokkolival, borsóval, hússal, sütőtök, sütőben sült krumpli, tészta..
2017. nov. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam h már megy.És folyamat mozog nem áll meg kaja közben sem.
2017. nov. 15. 10:14
 3/15 A kérdező kommentje:
Erre én is rájöttem és szokott kapni kedves első
2017. nov. 15. 10:15
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk ebben a helyzetben.Én mindig több mindennel kínàltam,de volt,hogy semmi sem kellett,ha fejem tetejére àltam sem.Úgy voltam vele,hogy majd eszik,ha akar.És így is lett!Àtmeneti volt a dolog.Most sem mondom,hogy nagyevő,de tök egészséges,úgyhogy nem aggódok.
2017. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A lányunk 8200 gr volt 1 évesen (3100 gr-al született), de senki nem cseszegetett emiatt. Teljesen egészséges volt akkor is és azóta is. Most 5 éves, normál súlyú.
2017. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#4 vagyok.Az ên kislànyom is kevesebb az elvàrt súlynàl.
2017. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Fogadj szót az orvosnak!

Hízlalni magas kaloriával lehet.

Az én fiam is ilyen volt, megette a pudingot és a cukortól éhes lett. Utána szívesen evett húslevest, répát, stb Nem fogod elrontani az étkezési szokásait ha egy kicsit több kaloriát adsz neki, úgy hogy szeressen enni. Mert ugye most az is cél, hogy megszeresse az étkezést.

2017. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ne a bolti előre elkészített pudingot adjál neki, hanem porból tudsz főzni, azt te tudod annyira cukrozni amennyire szeretnéd. Meg ha több mindent elé raksz. Amúgy nem lehet, hogy a fogaival van valami és azért nem eszik rendesen?
2017. nov. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Te és a másik szülője milyen testalkatúak vagytok? Miért kéne elhíznia egy gyereknek? Az hogy az álag 10 kg-os ebben a korban, az azt jelent, hogy van aki több, van aki kevesebb. Az én kisfiam most 15 hónaposan 9 kg. Se az orvos se a védőnő nem szekál, apuka és én is vékonyak vagyunk, nem vagyunk nagy növésűek se. Sok minden befolyásolja a gyerek fejlődését, de főleg a genetikának van ebbe szerepe. Próbáld egészségesen táplálni, nem kell cukorral tömni, mert egy életre tönkre lehet így tenni a szervezetét. Nem azt mondom, hogy sose, néha egyen finomságokat, de az hülyeség, hogy etesd pudinggal, mert van benne kalória. Van benne persze, üres kalória... Lehet, hogy jön a foga a gyereknek, azert nincs olyan etvágya, mint szokott, az enyémek legalábbis így szoktak lenni. Eszik amennyire szüksége van, mellette szopizik mêg a kisfiam. Ahogy kibújik egy-egy foga, újra jobb lesz az etvágya. Kitartást addig is!
2017. nov. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Lehet hogy jön az alsó két oldalsó foga.Az a baj hogy nem is jelzi hogy éhes,x időközönként azonos időpontokban szoktam kínálni több kevesebb sikerrel eszik is valamennyit.Múltkor evett egy szelet toast kenyeret májkrémmel és egy virslivel ezért is aggódom hogy alig eszik mert szereti a hasát és nem is volt válogatós.Ez most eléggé megváltozott.(Amúgy 77cm.)
2017. nov. 15. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!