Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinél hogy zajlik az 1,3,6....

Kinél hogy zajlik az 1,3,6. hónapos "kötelező" orvosi, védőnői státuszvizsgálat?

Figyelt kérdés

Olvastam fórumon, hogy valahol az anyukával aláíratnak egy papírt, sőt valakinek ki is kell tölteni a babáról adatokat.

Az én fiam mindjárt 5 hónapos, de a 3 hónapos oldalhoz a kiskönyvbe semmit nem írtak, pedig voltunk, akkor kapott védőoltást is. (1 hónaposan sem extráztak, csak mérés volt.)

Hogy van ez? Esetleg tud rá valaki valamilyen jogszabályt, hogy mennyire kötelező a "kötelező"?


2010. aug. 25. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
nem veszik véresen komoylan, nem kell tőle félni. Általános kérdések vannak a papíron: hogy eszik, néz e fogor e ilyesmi. Nálunk az egyévest is csak másfél évesen töltötték ki.
2010. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, nem félek ám tőle, nem azért kérdezem, én inkább hanyagságnak gondolom, ami nálunk van. Pl. senkit nem érdekelt eddig, hogy emeli-e a fejét vagy forog-e...
2010. aug. 25. 08:34
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk én töltöttem ki a kiskönyvet, aztán színes cetlivel jelöltem és ők aláírták, lepecsételték. Ennyit a kitöltésről. Viszont a vizsgálatot nagyon alaposnak tartottam, mindenre rákérdeztek, olyan dolgokra is, amikre én nem is gondoltam. Szóval egyáltalán nem voltak hanyagok, csak a dokumentálás.

Én jó előre összeírtam a kérdéseimet, hátha ott elfelejtek valamit, de ők mindent mondtak maguktól. A hozzátáplálástól a betegségekig mindenre felkészítettek.

2010. aug. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig csak megmérik, megkérdezik, mi újság, aztán viszlát, mehetünk a dolgunkra.

Ennél biztos többet kellene csinálniuk.

2010. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem alá kell írnom egy papírt. Hivatalos nyomtatvány, méret adatok, meg kérdések vannak rajta. Nagyjából a kiskönyv kibővített változata. Ezt a védőnővel szoktuk közösen kitölteni, és nekem is alá kell írnom, és kapok belőle egy példányt. Nálunk is nagyon alaposak. Viszont nálunk kötelező orvosi vizsgálat nincs, ha a védőnő úgy gondolja, akkor kell az orvoshoz is menni. Eddig ilyen nálunk nem volt. 6,5 hónapos a fiam. Mindig ráírta a védőnő a papírra, hogy orvosi vizsgálatra nincs szükség.
2010. aug. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk van státuszvizsgálat, de a legutób így zajlott. A védőnő elővette a nyomtatványt és magától kitöltögette, annyi kérdése volt, hogy tiszta-e a szeme és hogy oldaláról a hátára fordul-e. Pedig sok-sok kérdés van a nyomtatványon. Ja és volt hossz és súlymérés.
2010. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tanácsadásra havonta járunk a doktornénihez, a védőnőnk eddig a 9 hónap alatt egyetlen egyszer volt jelen. Valóban van papír, amit tölteniük kellene, meg se kérdezte, hogy miket csinál a gyerek, ahogy ő gondolta, kitöltötte. A kiskönyvet sem vezeti így normálisan, mivel soha nincs ott. Ugyan a másik védőnénik beleírják a súlyát, amikor megmérik, de hát ez sem az ő dolguk lenne.

Kötelező vagy nem, minek van, ha egyszer úgysem foglalkozik vele senki. Legalábbis nálunk.

2010. aug. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!