Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos volt a babátok...

Hány hónapos volt a babátok mikor már egyedül le tudott csúszni a játszótéri csúszdán?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
17-18 hónaposan felmászott és le is csúszott. persze ott voltam mellette, míg mászott és én fogtam meg alul, nem hagytam, hogy a végén leessen.
2010. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tavaly már csúszott nyáron, olyan 10-11 hónapos lehetett.

Augusztusban volt egy éves, akkor már egyedül fel is ment a létráján, pedig csak 13 hónaposan kezdett kapaszkodva járni.

Most 21 hónapos, és hason fejjel előre, hason lábbal előre, és ülve is lecsúszik.

Sőt, a rövid csúszdán segítség nélkül visszamászik.

2010. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam 21 hónapos, ő már majdnem egyedül csúszik. Felmászásnál fogom, mert félek, hogy leesik, meg az utolsó foknál nagyot kell lépni (kivéve, ha "modern" játszira megyünk, ahol már lépcsős a csúszda). Egyedül leül, nekilendül. Az alján szoktam elkapni, mert attól félek, hogy esetleg ha rosszul érkezik hanyatt dobja magát és beveri a fejét. De szerintem ez csak az én félelmem és már simán lecsúszna teljesen egyedül is. :)
2010. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

16 hónapos korától teljesen egyedül. DE!!! ez a csúzda tömött lépcsőjű, nem teljesen meredek, amikor felér van egy 2-3 méteres kilátó rész, majd azután jön a csúzda, ami csiga alakú. A fiam fent a sima részen, ami kilátó, ott megfordul négykézláb és hason jön le, de nem fejjel lefelé.

Nemtudom, hogy érthető volt -e, amit írtam.

2010. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Másfél éves, egyedül csúszik 1-2 hete, de felmászni még nem tud. Én felrakom, ő egyedül lecsúszik és nagyon boldog tőle.
2010. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15 hónapos lesz, már simán lecsúszik ,bár felmászni még nem tud, úgyhigy fel kell tenni.
2010. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Húúh, elég nagy eltérések vannak itt :) Gondolom attól is függ, hogy mennyire bátor a gyerek, na és az anyuka is, mert én is attól félek ( mint ahogy az egyik válaszoló is írta ), hogy ha majd egyedül csúszik a fiam, akkor a csúszda végén bevágja a fejét :S

Még ráérünk begyakorolni, mert még csak 1 éves a kisfiam.

Köszi a válaszokat!

2010. máj. 31. 23:11
 8/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Én nem féltettem, párszor bevágta a buciját, párszor sikítófrászt kaptam tőle, de engedem.


Vagány kiskölök, én pedig nem akartam, h féljen, próbáljon ki mindent.

Az, h egyedül csúszik, annak köszönhető, h akkora lendülettel vágódott a csúszdába már tavaly is, h volt pár alkalom, mikor egyszerűen nem tudtam elkapni. A csúszda előtt műfű van, kicsit meglepődött, de felugrott, megrázta magát, és mászott vissza a létrához.

A létránál tanult meg felállni is:) Nagyon közel vannak a létrafokok egymáshoz, egy nagyobb gyereknek már csak a cipője orra fér be közé.


A másik játszin olyan magasan van az első fok, h nekem kellett feltenni a gyereket, kb (neki) csípőmagasságban van az első. Annyira dühítette, h nem megy egyedül, h addig szórakozott, míg gyakorlatilag spárgában, de feljut:)

2010. jún. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazán bátor kisfiad van :)
2010. jún. 1. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!