Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3as ikrek? A párom szerint...

3as ikrek? A párom szerint legalább egyről le kellene mondanunk, de én nem akarom.

Figyelt kérdés

Ismerem magam. Mikor meglennének csak arra tudnék gondolni, hogy lenne még egy, csak ő már nem fért bele (szerintünk), de talán semmi sem lett volna. Ez lenne bennem.

Megértem a páromat, mert ő meg félt engem is meg a babákat is, de egyszerűen már most rosszul vagyok a gondolattól, hogy valamelyiktől megválnánk, a másik kettőt meg vállalnánk.

Mit tehetnék? Egyáltalán nem elfogadható, amit érzek? Szerintetek?



2017. nov. 19. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Én se tudnék választani. De amúgy lombikkal lett 3 vagy természetesen?

Nem mintha számítana, vállaltátok őket. És amúgy mi alapján választanátok ki, hogy kitől váltok meg?

2017. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Uh, párod könnyen beszél....

Eszembe se jutna megöletni egyik babámat sem, főleg, hogy mi van, ha a műtét közben elvetélsz mindhárommal?

Nagyon nehéz helyzet az tény, én kb. sokkot kapnék ha velem ez történt volna, 2. babánk várjuk, de még 2 már semmiképp se férne bele anyagilag, de belegondolva mégsem bírnám megtenni, hogy elvetessek akár egyet is közülük.

Ha meg szülés utáni örökbeadásra értetted a kérdést, azt meg végképp nem tudnám megtenni.

2017. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5 hetesen tudtuk meg, hogy három baba van, 12. hétig lehet dönteni. Hullámvasút volt ez a 7 hét. Egyszer én éreztem úgy, hogy jobb, ha ketten maradnak, egyszer ő. Féltettük a babákat a hármas terhesség veszélyeitől, de a redukciótól is. A férjem féltett engem is. Itt van a nagy fiunk, rá is tekintettel kell lennünk. Oviba sem tudom egyedül elvinni 3 babával. Emellett azt is mérlegelni kell, hogy hármas ikerterhesség esetén 90% esély van arra, hogy hónapokig kórházban kell lenni vagy még terhesen vagy már a koraszülött babákkal. Rengeteget beszélgettünk róla egymással és a környzetünkkel is. Pro és kontra érvhegyek mindkét oldalon. A legtöbbet végül a saját nőgyógyászom és a redukciót végző genetikus-nőgyógyász segített. Mi végül a megtartás mellett döntöttünk. Így láttuk jónak mind a ketten. Ezt részletesen át kell beszélni, pontos adatokkal tisztában kell lenni. Milyen esélye van egy sikeres hármasterhességnek, egy kettes ikerterhességnek. Mik a veszélyei a redukciónak és így tovább. Lesz-e segítség a szülés után. Ezt nem lehet egy nap alatt eldönteni. Ez egy folyamat, és rengeteg mindent kell mérlegelni. Azt tudni kell, hogy dönteni csak TI tudtok. Olvass utána a témának. Rengeteg anyag van fent interneten és beszéljetek orvossal/orvosokkal részletesen. Ne csak foghegyről odavetett mondatok legyenek. Mi a nőgyógyászommal pl nem csak a testi oldalát néztük, hanem lelki, etikai oldalról is kiveséztük a témát. De fontos szempontok a te egészségügyi állapotod, korábbi terhesség, méhet érintő műtétek, életkorod stb. Ezeket is mind figyelembe kell venni akkor, amikor döntést hoztok.
2017. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

1!

Nem a szülő dönt. A redukció hőskorában (nőgyógyászom fogalmazott így), még a szülőknek kellett egy babára rábökni. Aztán ahogy finomodott a dolog és pár szakértő kézbe vette a dolgot, úgy került ki a döntés a szülők kezéből és most már az orvos mondja meg, hogy melyik baba redukálása jár a legkisebb veszéllyel a terhességre nézve. Ha van beteg baba, akkor őt kell elvenni. Ha van egy egypetéjű ikerpár és egy baba külön, akkor a külön babát. Ha viszont három külön baba van külön petezsákban, külön méhlepénnyel és mindhárom egészségesnek tűnik, akkor a méhszájtól legmesszebb lévőt ölik meg, mert így a legkisebb a vetélés esélye.

4-es voltam.

2017. nov. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos velemenye is fontos, hogy szerinte is kockazatos-e esetedben a 3 baba megtatasa. Ha o tamogatoan allna hozza a dologhoz, akkor mindenkeppen megtartanam oket, es megbeszelnem a parommal hogy miert jo igy :)
2017. nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt csakis az orvosod véleménye a mérvadó!


Meg persze, te hogyan érzed, én tudom, hogy nem bírnék hármat idegileg, de azt sem, hogy döntsem, el, elvegyék-e az egyiküket.

2017. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hogyan döntöttetek végül?
2018. márc. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!