Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költöttetek összesen...

Mennyit költöttetek összesen (kb. ) az első baba születése előtt a babakocsira, kiságyra, bababútorra, kádra, stb?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy átlagosan mennyibe kerül egy baba érkezése.

Babakocsi, kiságy, bababútor, pelenkázóasztal, hordozókendő/kenguru, kád, ruhák, mellszívó, cumisüvegek stb.


Emlékeztek még, hogy mi mennyibe került, vagy hogy kb. összesen mennyit költöttetek a gyerkőc születése előtt.


Tudom, hogy sokan örökölnek mindenfélét, úgyhogy elsősorban most azoknak a válaszára lennék kíváncsi, akiknél nem volt a "közelben" egy ismerős gyerkőc, aki kinőtt mindenféle hasznos dolgot. :)



2017. nov. 19. 17:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Semmit nem kaptunk, sok dolgot használtan vettünk (pl babakocsi, pihenőszék, ruhák), de mindent megvettünk amit én hasznosnak gondolok (pl légzésfigyelő, pihenőszék, cumisüveg melegítő). Kb 300 ezer ment el a baba holmikra, plusz vészes hányásom volt, még legalább 100 a gyógyszerekre amit arra szedtem (Rennie és Daedalon, nem adott semmi mást a dokim)
2017. nov. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

Babakocsi 100e Ft, Bababútor 60e Ft, ágynemű 20e Ft, legzesfigyelo 20e Ft, kád 5e Ft, pihenőszék 16e Ft, ruhák először kb 20-30e Ft, majd születés után vettünk még hozza, gyógyszerek, orrsziporszi, tisztalkodasi szerek kb 30e Ft, textilpelus, torcsi 10e Ft, doki+szülésznő 250e Ft.

Ez alaphangon, de tuti van olyan amit kihagytam.

2017. nov. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
38%

Sokat, mert már a 8. héttől folyamatosan babaruhákat vásároltam... Mire megszületett a lányunk, elég komoly ruhatárral rendelkezett.:D


A babakocsi a kiegészítőivel kicsit több, mint 600 ezer volt, de nekem fontos volt, hogy újonnan vegyük és olyat, ami maximálisan tetszik és megfelel nekünk (több babát tervezünk).


A kiságy és a bútorok voltak még nagyobb összeg, a komód és a gardróbszekrény együtt volt 110 ezer kb (ikeás). A kiságy 240, vagy 250, már nem emlékszem. De átalakítható, most még bölcsőként használjuk.


A többire már nem emlékszem, de nálunk inkább az volt a szempont, hogy tetszen is az adott holmi és nem az, hogy minél olcsóbban kihozzunk mindent. Elvégre nem akarunk évente gyereket, mindent olyannak szerettem volna, amilyennek megálmodtam/megálmodtuk.

Sokan vannak úgy, hogy nem kell mindenkiből olyan, ami tetszik, vagy drágább, mert "úgysem használjuk sokáig". Én ezzel nem így vagyok, szeretnék úgy is szép ruhákat ráadni, ha csak 3-4 hétig hordja őket, vagy ha a kiságyában csak 2 éves koráig fog aludni, akkor sem fogok olyat venni neki, ami kevésbé tetszik.



Én amúgy előre összeírtam, hogy miket szeretnék venni, utána mentünk bababoltokba, nézelődtem az online üzletekben. Plusz rengeteg külföldi babablogot/vlogot olvastam és néztem.

2017. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja,igen.A #13-as akarja 3 hetesen étterembe vinni a gyereket ,mert a barinőnek szülcsinapcsija van.Hàt dràgàm,kinek mi a fontos...Érted....Babaszoba 1 millióból,hogy tetszenek,de a gyermekéért egy meghívàst nem mondana le...Ugye troll vagy??Remélem...
2017. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
61%

Valószínüleg le leszek pontozva, de nem baj, azért leírom.

Babakocsi: 350 ezer

Bútorok (egy komplett szobát, ami mondjuk kicsit rendeztünk be): 200 ezer, falat is törtünk, ajtó vétel: 150 ezer

Semmilyen ruhát nem kaptunk, se kádat, semmit, szerintem az még volt kb 80-100 ezer forint. A bútorokat a házunkba is vinni szeretnénk és mivel 4 gyereket tervezünk, így minden öröklődni fog nem sajnáltuk semmire a pénzt, nyilván meg is tehettük.

2017. dec. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a 80-100 ezerbe a légzésfigyelő és a szopipárna is benne van természetesen. A szülésznőnek 40 ezret adtunk, az orvos nem fogadott el pénzt, kifejezetten elutasító volt, mondjuk én is eü-s vagyok.
2017. dec. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!