Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy oldotta meg az újszülö...

Ki hogy oldotta meg az újszülött körüli teendőket az első 6 hétben?

Figyelt kérdés
Nálunk a férjem kb. 2 hetet tud itthon lenni velünk szabadságon, utána viszont nem tudom, mi lesz, családot elég nehéz lenne logisztikailag bevonni.

2017. aug. 30. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Mi lenne? Teszed a dolgod, mint mindenki más. Vagy mit szeretnél? mi az, hogy bevonni? miért kéne bárkit is bevonni? Ti csináltatok gyereket, nektek kell magatokat bevonni :D azt meg, ha időnként van segítséged, meg kell köszönni nagyon, mert az egy kincs. De alapvetően mindent nektek, a szülőknek kell csinálnotok.
2017. aug. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Az újszülött gondozásához elég 1 ember, nem kell "bevonni" a távolabbi családot.

A háztartás már más tészta, de egyszerűen le kell tojni, ha nem megy.


Férjem 1,5 hetet volt otthon, utána egyedül voltam. Ebédet rendeltünk, hétvégén együtt takarítottunk. Nem hiányzott plusz segítség.

(Egyébként hasfájós, refluxos, sírós baba volt.)

2017. aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért az az első gondolatod h bevonsz valakit? Te gyermeked neked kell gondoskodnod róla. Nekem 1 hetet volt itthon a férjem, utána egyedül voltam. Megoldottam. Nem mondom h könnyű volt de nem szorultam senkire. Neked is menni fog! De ha mindenképpen kell a segítség akkor az sem baj, van aki nem bírja.
2017. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én nem is konkrét feladat-delegálásra gondoltam ám, hanem csak hogy valaki segítsen picit. Addig meg se fordult a fejemben ez, amíg nem hallottam ismerősöktől, hogy pár napra/egy hétre odament az anyukája segíteni, mert a férj nem tudott szabira menni, ilyesmi. Csak elgondolkodtam, hogy vajon nekem is szükségem lenne-e erre, vagy túl van ez lihegve.
2017. aug. 30. 12:42
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, túl van ez drámázva, nem kell oda egy hadsereg. Az a 2 hét elég lesz arra, hogy fizikailag aránylag rendben legyél, akkor is, ha császárral szülsz. Utána simán megoldod egyedül. A lányom jobb napjain evett, aludt, picit ébren volt, nézelődött. Rosszabb napjain le se tudtam rakni, de kitűnően megtanultam minden fél kézzel csinálni :D Amúgy meg nem kell azon stresszelni, hogy van egy porszem a padlón, meg 3 mosatlan tányér. Ha van időd, megcsinálod, ha nincs, szard le egész nyugodtan, majd megcsinálod, ha lesz időd, vagy ha a férjed hazaér és babázik kicsit.
2017. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Ugyan már. Egy újszülött eszik meg alszik. Rengeteg idő van mellette. A férj sem kell hozzá, dr persze érthető, hogy otthon marad babázni.
2017. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Sansa Strak ***** válasza:
72%

Mi lenne?Azért ne felejtsük el,hogy nem mindenkinek magától érthető minden,azért jól esik a segítség.Vagy legalább, ha valaki ott van az nagy biztonságot tud adni!Persze, hogy tesszük közbe a dolgunkat....

Nekem van egy 2,5 éves kisfiam és most a 34 hétben járok.Az én párom is kb 2 hetet tud itthon lenni.Remélhetőleg, addig már elkezd kialakulni a szopi rend,az éjszaka stb.Az sokat segít, ha megvan a rendszeresség a napotokban.Nálunk most úgy lesz, hogy rendelünk kaját az első pár hétben, hogy pihenni is tudjak meg a két gyerkőccel is tudjak foglalkozni.Majd ha meglesz a babád akkor dől el minden, hogy hogyan tudsz mellette működni,minden baba más.Ezt könnyen elfeljetik az emberek.Mentet közben alakul ki majd minden.Ha meg fáradt leszel nagyon vagy szalad a ház, akkor majd kérsz segítséget a családtól...


Előre felesleges ezen aggódni,majd minden kialakul.A bébi írányít majd mindent!De ne vidd túlzásba az idegeskedést, ha valami nem megy vagy káosz van, nem ér annyit az egész majd meglátod!


Sok sikert! :)

2017. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második hétre már volt annyi erőm meg fizikai jólétem, hogy tudtam már mosni és főzni is.

Ne aggódj. Az első két hetet a pároddal azzal töltsétek, hogy ismerjétek meg egymást a picivel, ismerd ki mikor mi miatt sírhat. Ahogy telik az idő, annál jobban tudod kezelni a helyzeteket.

Ha már kiismerted az alvás idejeit, szokásait, ha lesz napirend, akkor látni fogod mikor mit tudsz megcsinálni. Majd amikor már dolgozik a férjed, tudni fogod, kb mikor fog aludni a pici és azalatt meg tudsz főzni, ki tudsz mosni. De ha csak főtt étel van, de a ház megy, akkor majd máskor csinálod a házimunkát.


Azzal törődj, hogy egyikőtök se legyen ideges, nyűgös. Boldog anya boldog baba.

2017. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Oké, ez így mind megnyugtatóan hangzik :)
2017. aug. 30. 12:54
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Nekem az a tapasztalatom, hogy az első baba (akármennyire is megterhelő az éjszakázás-szoptatás-napi rutin kialakítása) egyemberes feladat. Úgyis rád lesz szüksége a babádnak, te fogod szoptatni, ringatni, altatni, ha kell, ugyanis egy ilyen pici baba az anyukáját igényli, és te is úgy leszel vele, hogy szinte függni fogsz attól a fantasztikus babaillattól, puha bőröcskétől. Szval az első babánál jól jön a segítség, de abszolút megoldható egyedül is.

A második, többedik baba már más kérdés.

A fiam (első babám) születésekor a férjem 10 napot volt otthon, aztán dolgozni kezdett, anyukám heti 2-3x meglátogatott, olyankor hozott finom főtt ételt, és ennyi, mindent én intéztem a fiam körül. Nehéz eset volt, meg is erősített lelkileg, ugyanis sokat sírt, tejfehérje-érzékenységgel kórházba került, sorolhatnám, de megoldottam, természetes volt, hogy én intézkedem, én csinálok mindent.

Rá 21 hónappal megszületett a kislányunk, pici volt a korkülönbség, akkor kértem segítséget az első 3 hétben. A férjem, anyukám és anyósom egy-egy hetet vállaltak. Utána egyedül csináltam mindent a két kicsim körül.

A segítség jól jött, ha aludt a kislányom, tudtam száz százalékban a fiammal foglalkozni, ha éppen nem volt szopi idő, nem rohantam haza a fiammal a játszóról, mert tudtam, hogy megbízható családtag vigyáz a kislányomra. Ezzel a hozzáállásommal elkerült minket a tesóféltékenység, ugyanis volt időm a kislányom mellett a fiamra is. Ehhez kellett a segítség. A 3 hét letelte után flottul mentek a dolgok két kisgyermekkel is.

Szval ne aggódj! Ha szükséged van segítségre, és a nagymamák boldogan mennek, szuper, ha azonban nem érnek rá, ne aggódj, egyedül is meg fogsz mindent oldani.

2017. aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!