Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, reagáltok...

Mit csináltok, reagáltok mikor a babátok elesik, megüti/beüti magát? Felkapjátok vagy nem, hogy vigasztaljátok?

Figyelt kérdés

8 hónapos és már 2 hete mászik, már minden nap történnek kis balesetek, beüti a fejét, hanyatt vágódik ha feltérdel, odacsípi az ujját a szekrényhez és persze nagyon tud sírni. De nem akarom felkapkodni, de néha annyira sír hogy nem bírom. Igyekszem elmondani hogy semmi baj, ez történt...stb.

És igyekszem nem mutatni hogy a frász kerülget.


2010. jún. 1. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan már nagyobb a lányom, de ha tényleg megütötte magát, akkor soha nem hagytam figyelmen kívül. Sőt, azt sem mondtam neki, hogy nem történt semmi, mert igenis történt: elesett, megütötte magát, neki az fáj. Megsimogattam a "bibit", puszit kapott. Volt hogy fel is vettem, volt, hogy csak felsegítettem, az az adott helyzettől függött.
2010. jún. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

NAgyon jól csinálod, én is úgy szoktam (ha tényleg látom, hgoy nem ütötte meg,v agy csak picit magát), hogy nem ijedek meg, hanem csak mondom, hgoy nincs semmi baj, katonadolog. Sokszor a babák nem is azért sírnak, mert annyira fáj nekik, hanem mert látják rajtunk, hoy mennyire megijedtünk és úgy gondolják, akkor most biztos sírni kell.


PErsze, ha nagyon megüti magát, vagy ilyesmi, akkiro én is vígasztalom, pl. a múltkor rácsukta a fiókot az ujjára, na akkor volt nagy sírás (jogosan), akkor felvettem és megvígasztaltam.


Viszont sajna anyósom állandóan felkapkodja, ha csak megbotlik akkor is, hiába kérem, hgoy ne csinálja, akkora patáliát tud csapni, mintha legalábbis valami hatalmas nagy dolog történt volna... mindegy ez már az én bajom.


20 hós kisláyn anyukája

2010. jún. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyanezt írtam volna én is, mint előttem szóló. :)
2010. jún. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van. Ha csak kicsi a baleset,akkor észre sem veszem. Ha felkapkodod,akkor a gyerek akkor is sírni fog,ha nincs semmmi komoly baja,mert élvezi,hogy sajnálják. Ha komolyan megüti magát,akkor természetesen megkell vígasztalni.

Az "okos" gyerek ha elesik, először körülnéz,hogy látja-e valaki. Ha látják,akkor sír,ha nem látja senki,akkor szó nélkül felkel. És minden pici okos.

Nekem ez a tapasztalatom.

2010. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kapkodom fel. Az ijedtség miatt sír, nem a fájdalom miatt. VAgy azért mert látja rajtunk, hogy megijedtünk. Mondom neki, hogy nincs semmi baj, popsira estél azon meg ott a pelenka, és nagyon hamar megnyugszik. Ha tényleg csak egy popsira tottyanás azt figyelmen kívül hagyom. volt már úgy, fejjel nekiment mászás közben a radiátornak, persze bömbölt, akkor odaültem, hogy mi a baj, puszit rá, és kocogott tovább.
2010. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jól csinálod.


Nálunk így megy:

Ha csak kicsi a puffanás, akkor nevetek neki jó hangosan, megtapsolom, megdicsérem, hogy hú de ügyesen nem törte össze magát és megyünk tovább. Ha sírni kezd, akkor odamegyek, megsimizem a fejét, kap egy puszit és mutatok neki vmi érdekes játékot.


Ha jobban megüti magát vagy nagyon sír, akkor viszont habozás nélkül, azonnal felveszem, nyugodt hangon megvigasztalom, közben nem feltűnően megnézem, nincs-e rajta komolyabb sérülés.


Egy éves a lányom.

2010. jún. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, ha látom hogy tényleg fáj akkor én is felveszem, vigasztalom mint mikor az ujját csípte be, de pl éppen hogy nekisúrolta a fejét (épp hogy hozzáért) a szekrényhez (az ajtóhoz és nem is az éléhez) és jött a sírás, akkor nem vettem fel csak mondtam, hogy semmi baj nem történt, megsimiztem és ennyi, utána abbahagyta...

2010. jún. 1. 08:14
 8/11 anonim ***** válasza:

KEdves 8.11!


Ugyanez van nálunk is, többször észre vettem a kislányomon, hogy miután elesett, körbenézett, hogy mi a reakció... :)

2010. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom, ahogy a 2. válaszoló. Ha láttam/tom, hogy elesett, de nem történt nagyobb baj, akkor nem rohanok, nem ijedezek. Néhány esés után rám nézett, látta, hogy nem ijedezek, így aztán ő se kezdett sírni :)) Máig (21 hónapos)csak akkor sír, ha tényleg nagy a baj. Szerintem sok kisgyerek azért sír minden megbillenés, kisebb koppanás miatt, mert a környezete azonnal bajt lát, ijedezik. Nálunk a családban sok közel egy korú kicsi van. Unokahúgaim közül az egyik ugyanígy csinálja a 3 gyerekével, ők is nagyon ritkán sírnak, valóban csak akkor, ha nagyot estek, nagyon megütötték magukat. A másik minden egyensúlyvesztéskor (még el se esett a gyerek) rohant és hí-kált, máig minden apróság miatt sír mindkét kisfia... Szerintem meg kell találni itt is az arany középutat, se túl félteni nem szabad, de ha valóban nagyot esik, nagyon megüti magát, azt meg nem szabad elbagatellizálni.
2010. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Épp most kezdődik nálunk is ez:D

Próbál felülni meg mászna és bizony borul:D

Anyukám ha itt van mindig hüledezik és jajjong, persze a kicsim megijed és sír:S

Ha én látom hogy eldőlt és kopp volt akkor csak ránézek és rákérdezek hogy kopp volt kicsim? Erre mindig elkezd nevetni:D

Ha sír én várok pár másodpercet, mert van hogy abbahagyja, de ha nem akkor természetesen felveszem.

2010. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!