Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elesik a babátok, akkor...

Ha elesik a babátok, akkor egyből felkapjátok?

Figyelt kérdés
Én általában felveszem egyből,mert elkezd sirni,de ma a mászásnál orra bukott,és az apja mondta hogy hagyjam,ne vegyem fel.Nekem ez furán esett kicsit,ahogy ott ült és sirt,és nézett rám,persze pici idő után felvettem..Szerintetek mi a helyes ilyenkor?
2011. márc. 23. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
kettö között. èn várom a rakciót. Ha látom, érzem hogy ez csak ijedség fájdalom nincsen, akkor is meggondolom hogy észre veszem-e vagy azért mondom hogy nincs baj, vagy oda megyek de nem veszem fel. De mikor igazán fáj neki, akkor ott termek rögtön és felveszem, de akkor is vannak külömbségek és ha nagyon fáj neki akkor is azt mondom hogy annyira nem fáj. így nem is sírja el rögtön magát mindenen.
2011. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én mindig felveszem és megpuszilgatom.
2011. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés.Ha elesik nálunk nem mindig sír így nem kapom fel ha viszont sírni fakad de feláll magától akkor nem veszem fel csak átölelem meg vigasztalom de ha akkorát esik és nem kel fel akkor felveszem.
2011. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez eséstől függ.Ha látom, hogy igazán nagyot esett és megütötte mondjuk az arcát, akkor felveszem.Ha szintén nagyot esik, de csak térdre, akkor hagyom, hadd álljon fel magától.Mindkét esetben puszi jár az ütés helyére.Hamarabb gyógyul:)
2011. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy eleséstől függ. Mostanában pl. kisfiamat kezdi zavarni, ha piszkos a keze - mármint ha úgy lesz piszkos a keze, hogy elesik, és le kell tennie a földre a kezét, hogy fel tudjon állni. Ilyenkor hason fekszik a földön, két keze a levegőben, és nyüszög, mert várja, hogy majd én felemelem, és akkor nem kell letennie a kezét.

Na bezzeg a sárba, a homokba nyugodt szívvel belenyúlkál, önként és dalolva. Na persze, kisfiam, még mit nem. Akkor ha elestél, és nem ütötted meg magad, állj fel szépen egyedül, és ne tőlem várd, hogy felsegítselek, csak azért, nehogy le kelljen tenni a kezedet. Ráadásul ezt a fűben is hajlamos eljátszani, ott pedig még csak koszos se lenne, csak nem akarja letenni a fűbe.

Szóval ilyenkor mindig mondom neki, hogy nem történt semmi, álljon fel szépen.


Ha megüti magát, az más tészta, természetesen olyankor segítek neki.

2011. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Férjednek igaza van. Általában attól sír, mert megijed. Amikor sitterkedtem ott is ilyenek voltak a gyerekek és anyukát is megtanítottam arra, hogy ez nem mindig jó.Persze azt mérlegelni kell, hogy most beütötte a fogát vagy nagyon megütötte magát, de ekkor a sírása is más. Ha csak megijed, picit megüti a térdét,én mindig megkérdeztem tőlük viccesen: Mit találtál? Kincset? Adsz nekem belőle?:) Mire abbahagyta a sírást és azt válaszolta: Kincs, nincs. Mutatta a kicsi kezét. Aztán ez egyfajta játékká vált köztünk. Már kérdés nélkül felállt és mutatta: Kincs, nincs. Legtöbbször megijednek és ha azt látják, hogy TE IS MEGIJEDSZ és felkapkodod még jobban fognak sírni. Hidd el ha szét tudod választani, megtérül a türelmed, jobban hozzászokik a fájdalomhoz, ami nem túl nagy, magasabb lesz a fájdalom küszöbe.
2011. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fiam most három éves, és pici baba kora óta törekedtünk rá, hogy ne legyen túlféltve. Éppen ezért nem kapkodtuk fel percenként, ha orra bukott, és mindig elmagyaráztuk neki, hogy vigyáznia kell magára, mert más nem vigyázhat rá. Nem voltak puszik sem a sebre. Ez alól egyedül a nagyobb esések jelentettek kivételt, de ahogy már más is írta, meg lehet azt ítélni, hogy mikor üti meg magát igazán, és mikor nem történik semmi komoly baja. Nagyobb esésnél persze természetes a vigasztalás is, meg a puszi is, de mi ilyenkor is mindig elmondtuk neki, hogy saját magáért ő felel, és hogy máskor vigyázzon magára jobban.


Mára már nagyfiú, hihetetlen egyensúlyérzékkel. Ügyes, okos, mászik, bukfencezik, futóbringázik, vékony pallókon sétál, hajlékony, mint egy tornász, és sokkal önállóbb, magabiztosabb, mint a nála két évvel idősebb unokatestvére, akinek a szülei a "felkapkodós", "túlféltős" kategóriába tartoznak. (Még 2 évesen is pórázzal sétáltatták a gyereket a kertben is.) Ha a fiam elesik, feláll, és azt mondja: "Elestem, de azért nem sírok, mert már nagy fiú vagyok." És valóban nem sír, csak akkor, ha igazán megüti magát, és akkor sem sokáig. Ez azonban sokkal ritkábban fordul nála elő, mint a túlféltett unokatestvérénél, mivel "ügyesen esik". Bringázáshoz van bukósisakja, de ennyi az összes plusz védelem, többre nincs szüksége, miközben az 5 éves unokatestvér mellett még mindig szalad az apja, ha biciklizni próbál...

2011. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha felveszed és megpuszilod a síró gyereket, az nem túlféltés, hanem anyai ösztön... Persze ha nem sír, nem kell ügyet csinálni belőle, de ha igen, akkor igenis meg kell ölelni, megpuszilni (a "vétkes" tárgy megdádázásával már nem értek egyet, de ízlés dolga), hogy érezze, hogy számíthat rád! Ettől még nem kell folyamatosan a nyakában lihegni, meg mindent megtiltani, hanem reagálni kell rá.

Minket is mindig megpusziltak, mégsem lettünk bénák, a tesóm ettől függetlenül sorozatosan szerezte az érmeket vívásból. Én is magamhoz ölelem a kisfiamat, ha sír, ezzel nem ártok neki.

Tedd, ahogy a szíved diktálja.

2011. márc. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is eséstől függ.De már ha csak kicsit esik el,akkor nem is sír,hanem megy tovább.
2011. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 23. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!