Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdtem almának a levét...

Edus83 kérdése:

Elkezdtem almának a levét kóstoltatni, hány napig egye csak a levét? Hogyan tovább? Tapasztalt anyucik véleménye érdekelne.

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Én 3-4 napig adtam 1 féle italt/ételt, de elég hamar áttértem arra, hogy nem a levét kóstoltattam, hanem a reszelt gyümölcsöt. Mindig tízórai előtt adtam.

Mi 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, addig kizárólag anyatejet kapott.

2010. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyi idős, de én nem csak levet adtam neki, hanem pépesítettem, 4 hónapos volt. Eleinte csak azt adtam neki, tehát jópár napig, de konkrét számot nem tudok mondani, ilyenkor még nagyon kevés félét ehetnek. Pl. amikor a tejpépet próbáltuk, volt, hogy egy hétig azt ette, mert imádta, majd amikor nagyobb lett, annyira megunta, hogy rá se tud már nézni. Ahhoz, hogy kijöjjenek az esetleges allergiás reakciók, ahhoz kb. 3-4 napig szokták ugyanazt adni.
2010. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

5 hónapos volt, mikor 2 napig még átszűrtem és levet kapott az almából, aztán még 4 napig reszelve már. 6. napra már majdnem 100 g-ot megevett belőle.

Azt mondják az elején egy gyümit egy hétig kell kóstoltatni, de az almával vigyázz, mert fogja a hasat.

2010. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
NE KÖVEZZETEK MEG 4 HÓS MÚLT,ÉS CSAK ANYA TEJES:))
2010. jún. 1. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is nemrég kezdtem a hozzátáplálást, akkor 5 hós volt a fiam.Első 3 napban csak baracklevet adtam neki (azért baracklevet mert azt sűrűbbnek találtam az almalénél és mivel refluxos volt és még kicsit néha bukik nem mertem hígabbata adni), aztán 3 napig almapépet(ezt én készítettem) majd 3 napig alma sütőtök bébiételt ( a védőnő javasolta, hogy készételt is adjak neki, mert ha sokat elmegyünk itthonról szokja meg azokat az ízeket is mert különben nem fgja elfogadni). Tegnap a főtt sárgarépát pépesítettem és egy az egyben átment rajta, meg volt az arcán pár piros pötty ami mondjuk elmúlt estére, de a sárgarépát most egy ideig habyagolom. 3 napig kruplit fogok neki adni.

Egyébkén ezeket délben kapja de este 6 körül adok neki vaníliás HA rizspépet és nagyon szereti már 100 gr-ot megeszik.

2010. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még várj vele egy kicsit.Olyan pici a gyomruk...

én 5,5 hónaposan kezdtem először csak az alma levével majd reszelve.(nagyobb áruházakban lehet kapni kimondott üveg almareszelőt ami színte pépesre reszeli az almát,oldalt meg lefolyik a leve)

2010. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!