Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok 11 hónaposan mit...

A ti babátok 11 hónaposan mit tudott már csinálni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A napokban járt nálunk a védőnő és megcsinálta az 1 éves státuszt (az 1 éves kort még nem töltötte be, még csak 11 és fél hónapos).

A papíron olyan kérdések voltak, hogy öltöztetésnél segít-e a baba pl. felemeli-e a lábát ha látja a cipőt, zoknit, egyszerű utasításokat teljesít-e, stb.

Pl. az én lányom tud integetni, de nem utasításra, hanem ha kedve tartja, vagy volt, hogy látta hogy elmegyek és elkezdett legyezni, integetni a kezével. Van pár dolog, tárgy, amiket ha mondok, hogy pl. hol az autó, hol a nyuszi, labda, odanéz rá, vagyis tudja, miről van szó, viszont nem mutatja.

Viszont ha valamit akar, akkor mutogat a mutató ujjával. Gagyorászik, 1-1 szótagos szavakat mond, pl. "ká-ká, gá-gá", de javarészt baba-nyelven halandzsázik.

Viszont nem tud tapsolni, azt vettem észre, ha mondókázok neki és próbálom tanítani rá, nem figyel. A nevére sokszor hallgat, odafordul, viszont van, hogy szólok neki, de hiába, mintha a falnak beszélnék. A fejét tudja rázni, mintha nemet mondana, de ha mondom neki, hogy nem, akkor nem rázza, szóval nem kapcsolja össze még a kettőt. A nem szabad kijelentés nem érdekli, nem reagál rá. Szekrényekből ki-be pakolászik, rámol. Mozgása rendben van, gyorsan célirányosan mászik, kapaszkodás nélkül áll, ha kapaszkodik vagy tol maga előtt valamit megy, sétál.

Sok elképesztő dolgot olvasok, pl. hogy vannak olyan 1 éves babák, akik már a testrészeiket meg tudják mutatni stb. Hát az enyém nem.

Szóval ennyi idősen mi normális és mi nem? Mi számít túl nagy elvárásnak? Mivel első gyerek, nincs viszonyítási alapom.

Kérlek osszátok meg tapasztalaitokat! :)



2017. nov. 24. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Jaj, ezek a státuszok... tudják jól, hogy nincs két egyforma gyerek, nem is értem, minek kell őket beskatulyázni. Az unokahúgom, akit 3 hónapos korától én nevelek, 1 évesen detto olyan volt, mint a te lányod. Tudta jól, mit akarok tőle, miről van szó, de sz.rt rá. :D másfél évesen meg már mindent csinált, amit a nagykönyv szerint kell... Ezen ne idegeskedj :)
2017. nov. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem sok olyan dolgot néznek a gyereken, amit lehet, h csak azért nem tud, mert soha nem próbálták neki megtanítani. Pl. hogy integet-e vagy tapsol. Az én fiam szerintem csak azért tudja ezeket már 8hósan, mert megtanítottam neki. Lehet, h párszor megmutatod, és csinálni fogja. Ugyanez a testrészekkel. Ha egy babával mindennap gyakoroltatják, h hol a fejed, hol a lábad, persze, h tudja már egy évesen. Te meg nem mutogattad neki, ennyi. De lehet h pár nap alatt megtanulná. Szóval szerintem ne aggódj :)
2017. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Az én kisfiam most egy éves és pont annyit tud kb mintva tied. A testreszek pl nem érdeklik, naponta vagy kétnaponta átbeszéljük, de nem mutat érdeklődést. Ellenben ha a kedvenc vonatos versét elkezdem mondani akkor kikeresi a könyvvet amiben ez a vers van. Ha két-három keménytáblás könyv van előtte, akkor is hibátlanul előszedi a jó könyvet. Integet, ha akar. Tapsol, ha akar. Ha azt mondom, hogy tinci-tánci, vagy zenét hall, akkor táncol, ha akar. Nem mond szavakat az Ede és az auto kivételével, ellenben ha képen lát, vagy kutya ugat rávágja hogy Ede, mert Eddie a kutyá k neve. Most akkor megüti az egy éves szintet? Hát persze, hogy meg, csak az érdeklődésének megfelelő képességeket és készségeket sajátít el hamarabb. Szerintem ezzel nincs gond, úgyhogy Te se aggiódj szerintem. A státuszos feladatok azok amiket kb általánosságban az ennyi idős gyerekek csinálnak már, egyéni különbségek meg előfordulnak
2017. nov. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Az új státuszos kérdések finomkodás nélkül: szarok.

Ezt a szakmabeliek (és nem a védőnőkre gondolok) véleménye. Neurológusoké, gyógytornászoké.

Többet várnak a kérdések alapján, mint ami elvárható és ezért csak paráztatásra jók.

2017. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%

11 hónaposan miért státuszol 1 éveset??? 🤔


A fiam is 11 hónapos és majdnem ugyanúgy van mint a te gyermeked.

Azt leszámítva, hogy nem tudom nálatok hogy megy az evés, a fiam nem tud még rendesen rágni-nyelni szilárdat. De erre is van még ideje azt mondták..


Szóval szerintem pontosan jó időben van mindennel. :)

Van még ideje mindenre.

2017. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Az új szabályozás megengedi, hogy előbb felvegye a státuszt a védőnő. Okos húzás... :/
2017. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!