Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy a második...

Igaz az, hogy a második gyerek mozgásfejlődése gyorsabb, mivel próbál a nagytesó után menni? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
Második babám 4 honapos, és amit eddig tud (forgás, kuszás, fejtartás stb), azokat hamarabb kezdte mint a tesója anno. Ez jelentheti azt h pl. Hamarabb fog megtanulni ülni,állni,járni?
2017. nov. 30. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk később csinál eddig a hugica mindent. És én húgom is később csinált mindent, mint én. Nem általánosítható, sőt a beszéd sem. Amikor még fiam egyke volt, már 2 és fél évesen folyékonyan beszélt, barátnőméknél a gyerek ugyanennyi idősen csak akkor kezdett szavakat gagyogni pedig van kettő idősebb tesója.
2017. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem igaz.
2017. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem igaz. Pl a nagy 8 hónaposan már felállt, a kicsi 10 hónaposan jutott el oda, hogy egyáltalán kapaszkodás nélkül tudjon egyedül ülni
2017. nov. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5-en vagyunk tesók. Én 3 hetesen megfordultam hasról hátra, 6 hónaposan felültem, 10 hónaposan egyedül jártam. Borzasztó korán mindent. A következő 2 gyerek, kb 2 hónappal később csinált mindent, ők tankönyv szerint fejlődtek. A kisebbik húgom (4. gyerek) 11 hónaposan ült fel és 15 hónaposan kezdett el járni nagy nehezen. A legkisebb pedig ugyanúgy, mint én, rohant mindennel. :D
2017. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk igaz, a kicsi mindent korábban kezdett el csinálni.
2017. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is igaz. Ahogy betöltötte a 7hónapot,felült rá egy hétre felállt. Mindent előbb csinált de összeségében nem volt jelentősége mert kapaszkodás nélkül járni ő is 1évesen tanult meg 😊
2017. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Valaki írta, hogy 3 hetesen megfordult.....na hát ez fizikailag abban a korban még lehetetlen.


Egyébkènt nincs összefüggés, a kérdésre válaszolva.

2017. nov. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolso!Egyaltalan nem lehetetlen szerintem 3 hetesen atfordulni,en se biztos hogy elhinnem de elo peldam van ra.A kisfiam.Alig 1 honaposan atfordult.Csak neztem,hogy hogy lehetseges.
2017. nov. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nalam az elso csinalt mindent hamarabb mint az atlag.11 honaposan mar egyedul lepegetett.ehez kepest a kozepso 10 hos koraig letettem ott maradt gyerek volt.iszonyuan lusta volt.semmi egeszsegugyi problaja nem volt.igaz,hogy utana 2 honap alatt mindent letudott es az elso szulinapjan mar ketlabon setalt.

A 3.is lustibb volt.nem annyira mint a kozepso,de lustibb mint az elso ;)

2017. nov. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nálunk igaz. a nagyobb lányom 7 hónaposan kezdett forgoni, 9 hónaposan mászni, 10 hósan felállt, de ülni csak 11 hósan ült....14 hós volt mire egyedül elindult


a kistesó 3 hónaposan forgott, 6 hósan ült, 9 hósan már felállt, és 14 hósan már ment mint a rakéta:)


de ahogy megfigyeled az enyémeknlé is, 1,5 éves korukra azonos szintre kerültek.

Így történik ez a beszéd fejlődéssel is. A nagy most abszolút olyan szinten van mint bármelyik 4 éves, pedig 1! évesen 3 tagú mondatokban beszélt (ott a kuta stb)

A kicsi 15 hónaposan még egy szót sem mondott. de 4 éves korára éppen olyan lesz mint a nagy, mind mozgásban, mind beszédben.

2017. nov. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!