Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismersz olyat aki ültette a...

Ismersz olyat aki ültette a babát és később gerincproblémás lett a gyerek?

Figyelt kérdés
Az ültetést úgy értem hogy magától nem ült a gyerek. Kíváncsi vagyok, én nem ültetem az enyémet!Viszont több olyan embert ismerek akinek semmi bsja nem lett tőle.
2017. nov. 27. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerek, szerencsére nincsenek ilyen felelőtlen édesanyák a környezetemben.

Persze, van akinek nem lett belőle problémája, de ez csak mázli. A gyerek fel fog ülni magától, ha érzi hogy elég erős hozzá. Addig minek erőltetni? Minden baba a saját maga ütemében fejlődik, nem szabad erőltetni semmit. Ha pedig hónapokkal le van maradva a normál fejlődéstől, akkor a gyermekorvoshoz kell fordulni, és ő felvilágosít a további teendőkről.

Ugyanúgy járatni sem szabad, ameddig ő nem kezd el lépkedni magától, mert görbe lábai lesznek.

Mellesleg nem biztos, hogy éveken belül kibukik az ültetés következménye. Sőt! Idősebb korban is jelentkezhetnek, és bizony erre visszakövetkeztethető, ha derék- gerincproblémái lesznek az illetőnek.

2017. nov. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nehéz ezt megítélni, mert ha baj is lesz belőle az inkább idősebb korba derül ki, akkor meg már annyi minden hatás éri az embert, hogy a fene tudja mitől lesz gond a gerinccel, pl a számítógép előtt ülés is okozhat gondot. Persze nem szabad ültetni a babát ez nyilván való!!! de valószínű azért jönnek sokan azzal a szöveggel hogy semmi baja nem lesz, mert nem azonnal derül ki, több 10 év múlva meg senki nem arra gyanakszik.
2017. nov. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sosem ertettem, hogy lehet "ultetni" egy babat. Amig nem tud ulni, osszecsuklana, felborulna, ha ultetned. Baba hordozoban pedig "ulhet" ujszilottkent is(ugye az meg van dontve). Szoval nem igazan ertem a problemat.
2017. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azert erdekel ez a tema ennyire mert a keresztlanyom ultetve volt, es remelem nem lesz semmi baja(8eves) korberakta az edesanyja parnakkal kb 3 honapos koratol es egesz nap ult a gyerek, hat igy votl o ultetve. Nekem eszembe se jutott volna ilyet csinalni (az en gyerekem 6honapos, nem tud ulni, de majd megtanulja ha itt az ideje, nem ultetem)

Es en is ultetve voltam, nekem szerencsere semmi bajom nem lett. Csak erdekel hogy valaki ismer e ilyet, vagy a keresztlanyom mar megussza-e.

2017. nov. 27. 19:23
 5/5 anonim ***** válasza:

az összes szülő ilyen.

A legjobban akarja védeni a gyereket, de amikor ránéz és olyan görbe a háta, mint a gimisek felének, fel sem merül, hogy ez nem normális és hogy a gyereke nem tökéletes

2017. nov. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!