Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy évesen a gyerek már...

Ha egy évesen a gyerek már legalább 10 szónak mondja az elejét akkor kb. mikor fog beszélni?

Figyelt kérdés
Kérem ne oktassatok ki. Tapasztalatok érdekelnének Anyukáktól, hogy náluk hogyan alakult a beszéd. Egy éves és nagyon sok szónak mondja tudatosan az elejét. Ha nézegetjük a könyveket, akkor addig nyaggat minket, amíg nem mondjuk ki azt amire rámutat. Szóval nagyon érdeklődő kisgyerek. Innentől kezdve kb. mikor lesz, amikor mondjuk már azt mondja, hogy Anya szomjas vagyok? Korainak számít, hogy már elkezdett úgymond beszélni? Vagy ez még nem jelent semmit? Benne vagyok egy facebook csoportban, ahol sokan írják, hogy két évesen sem mond semmit a gyerek. Érdekelnének a tapasztalatok, köszönöm.
2017. nov. 22. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Az is lehet, hogy megmarad ezen a szinten fél-1 évig, de az is, hogy pár hónap múlva már szól, ha szomjas. :)
2017. nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen változó, a gyerekek sokszor stagnálnak, és aztán hirtelen fejlődnek valamiben, legyen szó beszédről, mozgásról vagy bármi egyébről. Legnagyobb gyerekem 12 hónaposan már "néni elment" típusú mondatokat is alkalomszerűen összerakott, a mozgása viszont kicsit le volt maradva. Most már iskolás, a magyar nagyon jól megy neki, a tesi meg kevésbé. Igazából ebben a korban ez még nem sokat jelent, legfeljebb jelezheti hogy a gyerek mi iránt érdeklődik inkább.
2017. nov. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. A mozgásfejlődése most teljesen háttérbe szorult, csak a beszéd..:) 12 hósan nem semmi, hogy már mondatokban beszélt a gyermeked. :)
2017. nov. 22. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Igen, így utólag tényleg nem semmi. De mivel első gyerek volt, akkor azt hittem, ez az átlagos :-)
2017. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen átlagos, hogy kb 10 szónak mondja az elejét 12 hónaposan. Egyáltalán nem korai.
2017. nov. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt hogy Anya szomjas vagyok, a 15 hónaposom úgy mondja Ana isz isz :) végülis én értem és kb ez egy mondat :) de ennyit is tud, még az itt itt ez? Megy
2017. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!