Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tesznek sokan azonnal...

Miért tesznek sokan azonnal cumit a baba szájába?

Figyelt kérdés

Tudom, mindenkinek van valami vesszőparipája, nekem ez, de próbálom tiszteletben tartani mások véleményét, így nem tőlük kérdezem direktben, hanem itt: miért tesznek annyian már az újszülött szájába is cumit?

Valahogy olyan szörnyű, hogy épp hogy világra jött, már az arca közepében terpeszkedik egy darab műanyag. Ráadásul a sírással való jelzés nagyon fontos ilyenkor. Ha megnyugodni szeretne, az anyja kell meg az anyja melle, nem a cumi.

Vagy aki belerakja, az retteg a babasírástól?

Nem anyázást meg vérre menő csatát akarok, csak szeretnén megérteni, mert mindig annyira szíven üt.


2017. dec. 4. 18:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem te már ezt kérdezted, emlékszem a szavakra, amiket használtál, hát nekem furább, hogy valaki ezen ennyit rágódik, mint, hogy cumit használ, én akartam, hogy cumizzon a lányom, de ő utálja, úgyhogy most folyton szopja az ujját.
2017. dec. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Egyik gyerekem az ujját szopja, a másik cumis. Az én mellem étkezésre volt fenntartva, amíg szoptak, és nem arra, hogy éjszaka 10 órán keresztül azt rágják. Lehet, hogy mást ez nem zavar, engem nagyon, főleg mivel alapból nem tudtam fekve szoptatni, mert olyan kicsi a mellem.

Másrészt a szoptatás amúgy is csak 4 fal között alkalmazható nyugtatásra. Utcán, boltban, játszótéren csak nem veszed elő és lógatod a babakocsi fölé, hogy tessék, nem? :)

2017. dec. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem kérdeztem még, tök unalmasak az ilyen hozzászólások, bocsi.

A szoptatás tudtommal nemcsak táplálkozásra jó, de - nyilván te is sejted - sosem lógattam fölé, hanem megoldottam másképpen, például a roppant praktikus szoptatókendővel vagy pelenkával.

2017. dec. 4. 19:10
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Egyik gyerekem az ujját szopja, a másik cumis. Az én mellem étkezésre volt fenntartva, amíg szoptak, és nem arra, hogy éjszaka 10 órán keresztül azt rágják. Lehet, hogy mást ez nem zavar, engem nagyon, főleg mivel alapból nem tudtam fekve szoptatni, mert olyan kicsi a mellem.

Másrészt a szoptatás amúgy is csak 4 fal között alkalmazható nyugtatásra. Utcán, boltban, játszótéren csak nem veszed elő és lógatod a babakocsi fölé, hogy tessék, nem? :)

2017. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, kétszer küldtem el. Ki mondta, hogy csak táplálkozásra való???! Nálunk arra való volt plusz nyugtatásra, amíg kicsik voltak. Más arra használja, amire akarja.
2017. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akarják a mellüket odaadni unaloműzésre, játékra, nyugtatásra. Te akarod, akartad, megoldottad, más pedig nem akarja, nem akarta. Így van, nem csak etetésre jó, de mindenki arra nyújtja amire szeretné, és nem mindenki szeretné, ha etetésen kívül más funkciót is betöltene. Ahogy valaki írta, akkor még marad az, hogy a baba a saját ujját szopizza, de arra nem nagyon lehet rászoktatni, eldönti ő maga. Amelyik babának pedig nem kell a cumi, az úgyis kiköpi. Én szerintem.
2017. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

Mert megnyugszik tőle.

Biztosan furcsa, hogy valaki nem akarja, hogy 0-24 a mellén legyen a gyerek, esetleg vannak nagyobb gyerekei is. Pl. a lányunk 4 éves volt, mikor megszületett a fiunk. Csak akkor nem volt cirkusz a reggeli ovi miatt, ha én vittem. Tehát addig a férjem maradt itthon a picivel. Ha akkor kezdett volna sírni, ő is nyomja a szájába a mellét, vagy mi?:D


Plusz én nem is szoptattam soha, tehát nálunk ez a nyugtatási mód kilőve. Bár elég furi, amikor valaki azonnal a mellét adja a gyereknek...


Nem rettegünk a sírástól, de ha megnyugszik tőle, minek ordíttassuk feleslegesen?

2017. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Azoknál a babáknál akik álmukban cumiznak kisebb az esélye a bölcső halálnak.
2017. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
44%
Jah, megtaláltam, nem kérdésben írtad, hanem válaszban, hogy a baba szájában terpeszkedik a cumi, azért jegyeztem meg, mert szerintem ez rohadt nagy baromság, tök aranyosak tudnak lenni egy helyes kis cumival, persze mindenkinek más tetszik.
2017. dec. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%

Kicsit nézz utána az egészséges gyermek fejlődésének.

Tudod, van a szopóreflex, ez megnyugtatja a babát, ezért kell a cumi. Gondolom te csak messziről vagy könyveb láttál gyereket.

2017. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!