Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tesznek sokan azonnal...

Miért tesznek sokan azonnal cumit a baba szájába?

Figyelt kérdés

Tudom, mindenkinek van valami vesszőparipája, nekem ez, de próbálom tiszteletben tartani mások véleményét, így nem tőlük kérdezem direktben, hanem itt: miért tesznek annyian már az újszülött szájába is cumit?

Valahogy olyan szörnyű, hogy épp hogy világra jött, már az arca közepében terpeszkedik egy darab műanyag. Ráadásul a sírással való jelzés nagyon fontos ilyenkor. Ha megnyugodni szeretne, az anyja kell meg az anyja melle, nem a cumi.

Vagy aki belerakja, az retteg a babasírástól?

Nem anyázást meg vérre menő csatát akarok, csak szeretnén megérteni, mert mindig annyira szíven üt.


2017. dec. 4. 18:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
64%

Lányom cumis volt a kezdetektől, kórházból hazaérve máris megkapta, szoptattam is, nem zavart be.

Az ok egyszerű: a cumi megnyugtatta azonnal, ha sírt. Ugyan ki akarná, hogy sírjon a gyereke? Amúgy a lányom, nem komfort cumizott rajtam, már a kórházban is csak percre pontosan 15 percet evett, utána eleresztett. Nekünk így volt jó, nem akartam amúgy se, hogy egész nap a mellemen legyen, ő se igényelte. Amúgy szerintem nagyon aranyosak a cumis babák, de nyilván ez saját vélemény.

2017. dec. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nagyon piciknél a szopási ösztön miatt nem biztos, hogy az ördögtől való dolog az a cumi. Nekem mindkettő szopizott volna 0-24-ben. Egészen pontosan első babám még azt se, inkább ordított. Mellre hiába tettem, ordított tovább. Cumi megnyugtatta. A kicsit meg a kórházban is, mikor már 2,5 órája folyamatosan szopizott, csak szimpatikus volt a cumi gondolata. De vagy 6 hónapos korig ki nem esett a szájából, ő nagy cumis volt. 8 hós kortól dobálta, azóta csak alváshoz kapja meg. 2 éves. A kicsi kiköpi ha nem álmos, szerencsére. 5 hós most. Pár hetesen még ő is nagyon sokat cumizott.

Nekem az taszító, mikor a 2-3 éves cumival a szájában beszél. Piciknék nekem nem az.

2017. dec. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Össze visszára sikerült. Szóval nekem a nagyobb gyerek volt nagy cumis, fél éves korig ki nem esett volna a szájából. Az igaz, tejfehérje allergiás, 7 hósan kapott tejmentes tápszert, szóval nem egy eszik-alszik baba volt, sokat fájt a hasa.
2017. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Három gyerekem van. Az első cumizott, a középső nem, a harmadik megint csak igen. Én nem szerettem volna cumit adni a picinek, de igényli, megnyugtatja. 10 hónapos, még többször szopik is, de éjjel csak egyszer kel már régóta. Eszik és cumival szépen visszaalszik. Amúgy is csak alváshoz kéri, így elalszik önállóan. Két ismerősöm is van, az egyiknek kicsivel fiatalabb a babája, éjjel-nappal óránként szoptatja. A másik ismerősömnek már 2 éves elmúlott a kisfia, de éjjel 2 óránként kelnek enni. Mindketten szerették volna, ha cumiznak a babák, de nem fogadták el, helyette van a cici.

A cumizó baba is jelzi, ha valami baja van. Nem úgy van ám, hogy beteszed a szájába és onnantól csend van. Nálunk például csak egy kis segítség az alváshoz.

2017. dec. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam, megnyugtatta. Attól szopizik is, nem lett cumizavaros. Tok jo, nem, hogy a te gyereked szájába te nem teszel az enyémbe meg en igen ha nekem ugy tetszik. Különbség, hogy en nem bszogatlak vele, mert engem meg véletlenül sem érdekel meg veletlenil sem üt szíven, hogy te meg a babád mit csináltok. Egy bnom is beprobalkozott ezzel, ot is elküldtem a pcsaba. En se kerdezgettem, hogy o 2 szopi kozt miert bagozik stikaba.. En pl ettol hányok, de nem az en dolgom.
2017. dec. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Az első két hétben nem kapott cumit a fiam. Utána viszont ha nehezen aludt el evés után akkor kapott. De ritka volt.

Később alváshoz használtuk, szerencsére nem is igényelte. Viszont. Inkább cumi mint az ujja. A cumit el lehet venni.


Nekünk segítség volt, mert így kialudta magát és mi sem voltunk idegesek, feszültek a folyamatos sírás miatt. Most lesz 1 éves és nem cumis, szépek a fogai és nem szopja az ujját sem.


Viszont. Gyermekmentősök mondták, hogy próbálják vizsgálni a bölcsőhalál okát - és bár eddig senki nem jött rá a miértre - az bizonyos, hogy sok esetben (sok-esetben tehát nem általános tény) az alvás közbeni cumi használata úgy stimulálja a baba agyát, hogy nem feledkezik bele a levegővételbe, tehát kevesebb az esély arra, hogy elfelejt levegőt venni.

2017. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Én se akartam cumit, de sok zűrös helyzeten segített. Pl a cicin elalvás. Az esetek 90%-ában ha elalszik el is engedi, viszont ritkán előfordul, hogy nem. Na olyankor akár az alvás végéig is fogná, egy jó órás áztatás napokra haza vágja a mellem. A másik az autós hordozó/babakocsi. Az én fiam nem szeret autózni, a cumi segít valamennyit.
2017. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszi a tök normális válaszokat. Azt hittem, véresebb lesz. 15-ösnek elszállt az agya, de lehet, hogy nála a cumi sem működik, és kicsit fáradt, azért vette b...gatásnak a kérdést, ami nem neki szólt, hanem azoknak, akik veszik a fáradságot és elmagyarázzák, nekik miért fontos.

Másfél éves kisfiam van amúgy (még mindig szoptatom), engem (az egyébként gyermektelen) sógornőm ...szogatott kezdettől, hogy miért nem adok cumit, de eszembe se jutott. Ha sírt, mindig mellre raktam, az is tény, hogy "csak" egy gyerekem van, és nem különösebben nehéz vele.

Öten vagyunk tesók, mi sem kaptunk, lehet, ezért nem is jutott eszembe. Csak a pár órás újszülöttekről készült képeket nem értem sosem, annyi idő alatt ki sem derül, mennyire lesz nyűgös szerintem. Na mindegy, köszi a nagy többségnek.

2017. dec. 5. 14:30
 19/24 anonim ***** válasza:
67%

Remélem nem hívod rám a gyámügyet, de az én babám szájában is ott "terpeszkedett" a cumi 1 napos korában. Hogy miért? Mert nem volt tejem, hiába raktam mellre állandóan, a végén már folyt a vér mindkét mellbimbómból, tápszert nem kapott a gyerek, így hát elküldtem a férjemet a legközelebbi drogériába cumiért. Táplálékot nem nyújtott ugyan, de megnyugtatta a kicsimet, és ez is valami.


A későbbiekben pedig kb ugyanazok az indokok vezéreltek a cumi használatára, mint amiket fentebb írtak: az én mellem szintén csak étkezésre szolgáló objektum volt, sosem akartam arra rászoktatni a lányomat, hogy cumizzon rajta meg rágcsálja...


Én ahogy elnézem, a gyerekeknél két opció van: cumi vagy ujj (illetve van egy vékony kis réteg akiknél egyik sem játszik). Szerintem a kettő közül a cumi a jobb, egyrészt higiéniai szempontból, másrészt könnyebb a leszoktatás. (van olyan rokonom, aki még áltsulis korában is szopta az ujját ha éppen senki nem látta ...)

2017. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem szállt el az agyam csak bántónak érzem a hangnemed.


Leírtam, megnyugtatta. Egyébként nem vagyok faradt, lehet pont ez az oka, hogy felfogom a lenezesed a cumis anyukakkal szemben.


Kerlek, csak tényleg nézzed már a masik oldalról a kérdésed. Kb.az jon le rola, hogy aki a gyerek szájába beleteszi a "darab műanyag"-ot, és egyébként gondolod te, hogy "retteg a babasírástól" az tuti egy s.aranya, mert te szuper vagy mert teged mindig annyira szíven üt, hogy valaki nem a melleivel hanem a cumival nyugtatja a gyereket. Hat nézd.. Nekem a mellemtől is megnyugszik, tény.. De vannak helyzetek amin nem a mellemmel akarok segíteni.

Te ugy fogalmaztad meg a kérdést, hogy tobb ponton negatív dolognak állítottad be azt ha valaki cumit ad. Holott ez csak egy opcio, egy lehetőség. En is szoptatok de a gyerek évesre használja a cicit nem nyamnyogasra es nekunk ez igy jo.


En meg tudom nyugtatni öleléssel, a beszedemmel, simogatassal, jatekkal, a mosolyommal es sorolhatnám. Nem csak a mellekkel lehet meg a cumival, éppen ezert nem kellene elitelendő dolognak beállítani ezt. Szerintem a kerdeseddel provokalsz es sugallsz egy számodra megfelelő választ es ez a baj.

2017. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!