Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyit időt tudja...

Nektek mennyit időt tudja magát valamennyire lefoglalni kisbabátok mondjuk játszószőnyegen feje fölé akasztva sok játékkal, formákkal, a pihiszékben vagy szimplán az ágyra lerakva nézelődni hagyni kicsit?

Figyelt kérdés
Az én babám 2 hónapos lesz pár napon belül és szinte egyáltalán nincs el csak ölben. Rettentő hasfájós volt, most cseppekkel sokkal jobb, ezért sokat volt kólikatartásban ölbe véve. Esetleg leírnátok Ti hogyan próbáltok vmennyire lekötni egy ilyen pici babát?
2017. dec. 8. 05:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen volt, most 5 honaps, már kb egy órát elvan egyedül, persze attól függ, mennyire fáradt. Azt gondoltam én is, hogy ennek az ölbe időszaknak soha nem lesz vége, de hamarabb Eljött, mint hittem. :)
2017. dec. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2 hónaposan ez teljesen normális.

Majd később lefoglalja magát.

2017. dec. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is amíg hasfájós volt, bár elvolt, de nem sokat. 5-10 perceket a pihenőszékben. Aztán olyan 3 hónapos kora körül kezdett el érdeklődni. Akkor már elvolt 15-20 percig, pl.a zenélő forgóval, vagy pár játékkal a földön (hason).

Mindig ösztönözd arra, hovy feltalálja magát. Ha csak 5 percre is.

Lányom most 17 hónapos, kb. 1-1,5 órákat elvan egyedül. Nagyon sok mindennel feltalálja magát.

2017. dec. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2 hónaposan fél percet nem volt el magában. Fel évesen, amikor már forgott és próbálkozott a kúszással, akkor el volt egy pisilésnyi időt magában. 7,5 hónaposan amikor megtanult felállni, akkor már kb negyed órát is szórakoztatta magát. Ennél többet csak kb 3 éves korában kezdett el egyedül eljátszani.
2017. dec. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jövő héten lesz 3 hónapos. Nem hasfájós és ölben sem szeret nagyon lenni. Jobb napjain akár meg is ehetünk mellette egy háromfogásos ebédet, semmi gond nincs vele, olyankor nézelődni szokott vagy az ágyon, vagy a pihenőszékben. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem igényli a foglalkozást, mert tud unatkozni ő is.


Rosszabb napjain (pl front miatt) vele is nehezebb, akkor sehogyse jó.


Sokszor odaadom neki az egyik gyűrögetős játékát, amit gyűrögethet, azzal elvan. Meg néha elcumizgat, de nem nagyon szereti azt sem.

2017. dec. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem most 2 hónapos a babám! Nagyon jól el van egyedül ha van cumi a szájában vagy valami nézegetni való a közelében! Pedig nagyon hasfájós volt!( De mára már a kezelés hatására megszűnt) Persze játszani is szoktunk mindenféle csörgő-zörgő játékkal! Viszont amit utál az a pihenőszék, de imád hintázni! Viszont ha rossz napja van front vagy egyéb más ok miatt le sem lehet tenni!
2017. dec. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én babám 6 hetes és ő is folyamatosan igényli a figyelmet. Folyton rajtam van, alvás közben is.

Nem a kérdéshez tartozik, de többen írták a hasfájást és hogy jobb lett vagy elmúlt, megírnátok mi segített? Nagyon hasfájós a lanyon és egyenlőre semmi nem segít.

2017. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekünk a Co-Lastase Baby csepp. Addig kimeredve ordított eves után órakig, allandóan felkelt, rémesen nehezen jött a kaki, puki. Én iszok édeskömeny teat is. Napi nem tudom hányszor tornázunk. Hason is szokott aludni.
2017. dec. 8. 15:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! 6.vagyok! Mi végig mentünk az összes gyógyszeren ami csak létezik! Semmi sem használt, végül a colief csepp segített(ugyanaz mint a vi-laktát) és a Grape water! Most már ott tartunk, hogy laktózmentes tápszert eszik, mert orvosi vizsgálattal bizonyítottan laktozérzékeny!
2017. dec. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!