Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hülyeség emiatt...

Szerintetek hülyeség emiatt nem vállalni még egy gyereket?

Figyelt kérdés

16 hónapos a fiam, mindenki kérdezgeti hogy "mikor jön már a tesó". Nagyon idegesít, mert hiába mondom, hogy nem tervezünk (egyenlőre semmiképpen) 2.-at, nem állnak le a kérdezgetéssel. (Főként szülők, nagyszülők kérdezik, akiket nem tudok nem naponta látni.) Az ok, amiért nem szeretnénk még egyet, az az, hogy a párom mindig is csak egy fiút szeretett volna, ami sikerült is elsőre. És nekem van egy testvérem, akit utálok. Azt kívánom, hogy bárcsak meg se született volna. Rengeteg sérelem ért miatta, amit túl hosszú lenne leírnom. De nagyon félek, hogy a fiam is ennyire utálná a testvérét, így nem merek még egyet bevállalni (a párom meggyőzhető lenne, ha én akarnék még egyet). Másrészt meg nagyon nehéz a fiunkkal, "többemberes" baba, és félek, hogy ez nagyobb korában is így lesz.

Szerintetek ez nagyon nagy hülyeség? Egyszerűen nem tudok túllépni ezen. Megkeserítette az életem a testvérem, és nagyon félek, hogy a fiammal is ez történne...


2017. dec. 11. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

4,5 éves a fiam. Tudatosan nincs testvére.

SZóval én már túl vagyok ezen.

Kitartás, majd leszoknak.

Annyi a titok, hogy ne azt mond, hogy majd, hanem hogy nem lesz. Ha meg akarnak győzni, mondd, hogy átgondoltátok, megbeszéltétek, nem vállaltok több gyereket. Majd tudomásul veszik, és leszoknak ezekről. Aki meg nem, azzal szóbaállni sem érdemes.


AMúgy senkinek semmi köze hozzá, mennyi gyereketek van.

2017. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem hülyeség, mindenki maga érzi hány gyereket szeretne, az indok mindenkinél más. Ha úgy érzed nem szeretnél még egy gyereket, akkor ne vállalj, semmi nem kötelező. (Én pont fordítva vagyok mint te: nekem nincs testvére, és mindig nagyon hiányzott ezért mindenképp két gyereket szerettem volna)

A rokonoknak viszont a te esetedben jobb őszintén megmondani, hogy nem terveztek többet, és megkérni őket h többet ne hozzák fel a témát.

2017. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Meg kell nekik mondani hogy nem szeretnétek több gyereket.ez a ti döntésetek,nem is tudom erről mit kell többet magyarázni.én kb 3* hallgatnék meg egy ilyen kérdést de akkor már olyan válaszom lenne h lehet többet nem is keresne!ne haragudjanak már de miért kell ilyen kérdésekkel traktálni az embert?
2017. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Aha, szóval csak mert neked szar a kapcsolatod a testvéreddel, a gyerekednek már ne is legyen. Hát te tudod..
2017. dec. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Tesvéreméknél 7 éves a nagy és még mindig van olyan ismerős, aki továbbra se fogja fel, hogy nem, nem lesz második, pedig sose ködösítettek, hogy "majd...".
2017. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Dehogy hülyeség!

Nehogy már másoknak kelljen magyarázkodnod, hogy TI miért nem akarok több gyereket vállalni.

Ki kellene mászni egymás életéből.

2017. dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
En pont ugyanebbol az okbol nem akarok tesot neki mint te. Senkinek semmi koze hozza.
2017. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

4-es, nem kell osztani az észt.


A családban bőven vannak olyan testvérpárok, akik ünnepeken kívül telibeszarják a másikat.

Vagy épp meglopják, becsapják.


Mire jó egy testvér? Ő is lehet ugyanakkora gennyláda, mint bármelyik ember, de persze "szeresd mert a testvéred" - elvárás az ott van.

2017. dec. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 piroska és a farkas ***** válasza:
52%
Egyrészt ez egy baromi tapintatlan kérdés , ha már sokadjára nem hagynak vele békén, másrészt viszont az indokod szerintem gondold át. Tudnád a már meglévő gyermekedről azt feltételezni, h ő lesz az, aki a leendő testvére életét megkeseríti? Ugye nem? Hisz szereted, és olyan kis ártatlan. Hát a még meg sem fogant is ilyen kis ártatlan, ha csupán ez a félelem tart vissza, akkor szerintem adj magatoknak időt, legyen kicsit nagyobb a nagyobb, és utána döntsétek el, h van - e energiátok kistesóra.
2017. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha se te, se a férjed nem vágytok második gyerekre, akkor ne vállaljatok csak azért, hogy másoknak megfeleljetek. Én mindig arra vágytam, hogy legyen egy lányom. Miután megszületett, teljesen elégedett voltam, nem vágytam többre. És ha megkérdezték, akkor határozottan megmondtam, hogy nem, nem lesz második. Annak ellenére, hogy 2 testvérem van és szeretem őket.
2017. dec. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!