Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hülyeség lenne úgy gyereket...

Hülyeség lenne úgy gyereket vállalni, hogy még nincs saját lakásunk?

Figyelt kérdés
Nekem átlag, a páromnak jó fizuja van, de egyelőre még albérletben lakunk. 23 éves vagyok, nem halogatnám a szülést, fiatalon szeretnék szülni. Felelőtlenség lenne így?
2017. júl. 9. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Sokan vállalnak így gyereket. Aztán idővel ugyanúgy tovább tudnak lépni saját lakás vásárlása felé.
2017. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Szüljél hármat és máris kaptok csokot.
2017. júl. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha mindenki a saját lakásra, + autóra várna... akkor 40 körül szülnének a nők.. Manapság fényévekkel nehezebb megvalósítani...


Egy gyermekhez nem tartozék a saját lakás. Egy jó albérletben is fel tud nőni a lényeg, hogy fenn tudjátok tartani mindnek aggodalom nélkül az albérletet. Lakás később lehet venni, de a gyerekvállalásnak megvannak a biológiai határai.


Ha úgy érzitek vágjatok bele.


Minden jót :)

2017. júl. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Csak megkérlek, hogy majd aztán ne irigykedj azokra, akik nem szülnek gyereket a nyomorba és jobban élnek mint ti. Ugyanis te választottad, szóval jogtalanul irigykednél.
2017. júl. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Mi is igy voltunk 2 évig albérletben 2 év alatt irigykedtem a kismamákra és most 2 hónapja van egy házunk és 1 hónapos terhes vagyok.De kinek hogy alakul az élete.
2017. júl. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem.mi is ugy voltunk vele hogyha várunk még akkor az már késő.gyerek mellett is lehet félre rakni pénzt,okosan kell csinálni!Úgyhogy nyugodtan vállaljatok,hiszen lakást/házat utána is tudsz venni,te meg egyre idősebb leszel
2017. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Én nem szívesen vállaltam volna így gyereket (csak ha már nagyon szorított volna az idő), de mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.
2017. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Mi a jobb? Alberlet v hitel? Alberlet nem feltetlenul = nyomor! Hiteles lakas pedig nem feltetlen = jo megoldas. Mi a 2.at valasztottuk. Ket gyerekunk van, kinottuk a lakast de tovabbi hitelt nem akarunk igy ha visszatekernem az idot nagyobb lakast vettem volna anno. Azonban hitelfelvetelkor azt neztem h csak akkora hitelt vegyek fel, amit gyed alatt is tudunk fizetni. Akkor mi a jo dontes??
2017. júl. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Én reálisabban gondolkodom erről, mint az ide író többség.


Nem vállalnék gyereket albérletbe azzal, h majd úgyis költözünk. Hát ez nem biztos. Lehet beteg a gyerek, akinek a kezelései elviszik az összes pénzt, máris ugrott a saját lakás/ház.


Mi van, ha költöznötök kell terhesen vagy picike pár hónapos babával? Mert mondjuk a tulaj keresztfia akar lakni a lakásban az egyetemi évei alatt vagy eladták a fejetek fölül. Mi van, ha nem találtok kisbabával másik lakást vagy csak sokkal rosszabbat, mint amilyet szeretnétek?


Én azt mondom, ha fiatalok vagytok és viszonylag jól kerestek, akkor igazán megéri még vág várni egy kicsit. Nem igaz, h 40 éves korotokig kell várni, elég, ha összeraktok egy kis önerőt (a vételár 30%-a)azzal már elmehettek a bankba és kaptok hitelt. Mi is így tettünk.


Ha van egy szépen induló közös életetek ,ne rontsátok el egy elhamarkodott döntéssel.


Majd mindjárt jönnek és mondják, h de hát külföldön is mindenki albérletben él. A külföld az külföld, ez itt Magyarország, itt az emberek akkor vannak biztonságban, ha a saját lakásuk/házuk van. Aki máséban lakik, az kiszolgáltatott.

2017. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha nagyon szorít az idő akkor vállaljatok.Ha nem annyira akkor én még várnék.
2017. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!