Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Vízhólyagok" a baba felső...

"Vízhólyagok" a baba felső ajkán, mi lehet az?

Figyelt kérdés
Sehol máshol nincs. Kb 3 hetes korában is volt, pár nap alatt kipukkadt és a bőr szárazon leesett. Most 6 hetes és megint van 5 hólyag a felső ajkán.
2017. dec. 15. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Herpesz. Veszélyes! Holnap orvos!
2017. dec. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sima herpesz, az egész gyerek korom róla szólt és felnőttként is van évente néhányszor. Nem kell pánikolni. Orvos ajánl majd valami krémet rá de te is megveheted, nem vénykötelesek.
2017. dec. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez hasonlo?

[link]

Ha igen, akkor emiatt ne aggodj, nem betegseg, nem hetoesz, hanem a szopastol alakul ki. Erosen sziv a cicin es a vakum miatt lesz vizholyagszeruseg a babak szajan. Eleg gyakori, sot, olyan babaknal is van, akik cumisuvegbol esznek, ha olyan fajta a gumi, amit erosen kell szivni.

Elofordul, hogy kipukkan, leszarad, majd ha a baba ajkan a bor begyogyul, akkor a szopastol ujra megjelenik.

Magyarul talan szopoparna, vagy szopoholyag a neve, ha jol remlik.

2017. dec. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A “nem hetoesz” az nem herpesz akart lenni, elgepeltem.
2017. dec. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan, mint a képen, csak sok van belőle. Olvastam én is róla, hogy van ilyen, de egyről írnak, neki pedig 5 van, ezért gondoltam, hogy lehet nem az.
2017. dec. 15. 08:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Több is lehet belőle, ez nekem is meglepetés volt. A védőnő magyarázta el, hogy ez a szopópárna - segíti a babát a vákumképzésben szopizásnál.

Pár hónapos korára eltűnt, szopizások között pedig elsimult.

[link]

2017. dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Válts testhelyzetet szoptatásnál. Az én babámnak a felső ajakféke jobban leér az inyére, ettől is lehet szopópárnája.
2017. dec. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!