Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túl bőbeszédű a 17 hónapos...

Nem túl bőbeszédű a 17 hónapos kisfiam. Miért?

Figyelt kérdés

Egész nap beszélek hozzá. Séta közben mutogat mindenre én mondom mindig, hogy micsoda az. Mondókázok neki, úton útfélen beszélek hozzá egyfolytában. Mégsem beszélt.

Okos, értelmes mindenki szerint, mindent megért, végrehajt, megérteti magát, de nem beszél.

Akárkinek mondom olyan furán néznek, hogy "tényleg" vagy rosszabb esetben lesajnálnak, hogy "nem baj, majd fog".

Mi lehet a baj? Aggódjak vagy ne?

Tudom, minden baba máshogy fejlődik, de olyan jó lenne, ha csak pár szót mondana.

Anya, apa, nem, baba. Ennyi.


2010. jún. 2. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Több ismerős 16-20 hónapos kisgyerek nem beszél, csak pár szót. Nem kell aggódni, még korai.

Valószínű a te fiad másban ügyeskedik.

2010. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm fia 20 hónapos és ennyi: nem-nem, öööööööö eeeee. Szóval a tied sincs lemaradva szerintem.

Nekem mindig azt mondták, hogy a fiúk később kezdik a locsogást.

2010. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyűlyti az információkat.Lehet,hogy ő egyszercsak elkezd majd folyékonyan beszélni,és nem lesz előtte ez a pár szavas időszak.Az a lényeg,hogy értse amit mondtok neki,és feladatokat végrehajtsa.Ha ezt megeszi akkor semmi baja.
2010. jún. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindjárt 16 hós a fiam, de ő sem igazán beszél. Talán 5-6 szót mond. ne angodj, ráérnek, csak majd győzzük őket később hallgatni:)
2010. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!