Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételekben van még...

Milyen ételekben van még tejfehérje? Mikre kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés

úgy tűnik, ha tejes dolgokat eszem, akkor nagyon fáj a kisfiam pocakja. megpróbálom kiiktatni, hogy megfigyelhessem. a tejtermékek egyértelműek, de pl. tegnap észre vettem, hogy még a műzliben is van. miben még? segítenétek?

7 hetes és csak szopizik.


2010. jún. 3. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Müzliben tejfehérje? Az meg hogy?

Alapvetően a müzli gabonákból, és esetlegesen aszalt gyümölcsökből áll, nem? Valami más lesz ott a ludas szerintem.

2010. jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
pedig cerbona mézes müzli. az összetevőknél fel van sorolva a tejpor is. vagy a tejporban nincs fehérje?
2010. jún. 3. 08:46
 3/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam tejfehérje allergiás. Sajnos rengeteg dologban van. A kekszek többségében, felvágottakban, péksüteményekben. A gyümölcsös müzlikben általában nincs, de amelyik joghurtos vagy csokis abban értelemszerűen van.

Sajnos mindent át kell böngészned. Én 8 hónapig tartottam a tejmentes diétát amikor szoptattam. Arra figyelj, hogy a kalciumot pótold.

2010. jún. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Huhhh, ez most meglepett. De, a tejporban van tejfehérje. Háááát, csak azt tudom mondani, hogy mindent, amit eszel, meg kell nézned, hogy mik az összetevői. Sok gyümölcs-zöldség, húsok, stb... ezekből nem lehet baj.
2010. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

szedek vitamint és ásványianyag tablettát is, sok gyümit eszem.

amúgy müzlit szoktam reggelizni joghurttal (meg napközben még 2x eszek, mert ezt nagyon szeretem) és múlt héten elfogyott a joghurt. nem ettem péntekig és nem fájt a hasa! aztán pénteken voltam bevásárolni, és elkezdődött a hasfájós rémálom!

most megpróbálom megfigyelni, 2-3 hétig nem eszem és meglátom fáj-e a hasa.

nagyon köszönöm a válaszokat!!!

2010. jún. 3. 08:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hátha... barátnőm egyébként szintén így járt, 5 hónapos a kisfia, és csak most kezd majd ismét visszatérni a tejtermékekhez óvatosan. Egyébként ő laktózmentes tejet iszik (rohadt drága, de azt mondja, nem bírja ki tej nélkül). Attól nem volt baja a picijének.
2010. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!