Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babának adnál...

Anyatejes babának adnál tápszert ha keveset hízik? (két és fél hónapos)

Figyelt kérdés
3700 grammal született. 1 hónaposan volt 4700 gramm, két hónaposan 5200 gramm és most két hét alatt hízott 200 grammot. Igény szerint szoptatom. A tejem biztos hogy nem kevés egyszer szoktam fejni, reggel felkelés után akkor van két és fél deci plusz tejem. Pótlásnak nem kell,mert nem fogadja el szopi után. Jó kedélyű mosolygós baba. Keveset sír. Létezik hogy nem elég tápláló a tejem? De akkor meg gondolom éhesnek kellene lennie... Mit csináljak? Adjak neki tápszert?
2017. dec. 21. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem kevés hízás. Átlag havi 600 körül ha megvan az jó de ha esetleg 1 hónap kevesebbet hízik, az belefér. Ha sokat sír szopi után de kiszívott mindent, akkor adnék mert akkor éhes.
2017. dec. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a téma szakertoje de én nem tapszereznek... ha amúgy a baba jó kedvű, jol alszik es a megfelelő mennyiségű pisis/kakis pelenka megvan (Megvan? Errol nem irtal..) akkor nem.

Nekem sajnos keves a tejem es azt is csak lefejve eszi meg, mert nagyon nehezen jön. (max 60-70ml 3orankent fejve, ugy, hogy a baba lassan 4honapos..)

Gyerekorvos, védőnő szerintem megmondja ha elmondod nekik az aggodalmad, de tudtommal nem a heti /kétheti hízás szamit, hanem a havi. (volt olyan het, hogy 400g-ot hizott a fiam anno ket hónaposan de vegult az egesz honapot csak 680g-al zárta...)


Na es egyébként szerintem nem is keves amit írtál.. Nekem 12hetesen volt 5700g es vegyesen táplált ráadásul fiú.. En allandoan azon aggódtam nem lesz-e dagi a tapszertol!?

2017. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy keveset hízik?? Ez nem kevés! A 2 hét alatt a 200 igen, de ezért nézik havi szinten. És ha egy hónapban nem hízza meg az elvártat, meg szokták várni a következőt a tápszerrel.
2017. dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Ha elég a tej (szopizás után nem éhes még), akkor nem kell külön tápszer. Ha hízik és a széklete rendben van, nincs mi miatt aggódnod. A babák váltakozóan híznak, van olyan időszak, amikor a hízás lelassul, de olyan is van, hogy hirtelen éhesek lesznek és egy-két napig sokkal többet esznek, mint általában.
2017. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Véletlenül se adj tápszert! Örülj, h tudsz szoptatni! Ha bizonytalan vagy keress fel egy szoptatási tanácsadót!
2017. dec. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!