Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes anyatejes babám sokat...

4 hetes anyatejes babám sokat bukik (előfordul, hogy sugárban kihányja, amit megevett). Nehezen és keveset tud böfizni. Hogyan lehetne elősegíteni nála a böfizést?

Figyelt kérdés
2008. szept. 12. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:

A 8 hetes kisfiam is sokat bukik sajnos:-( Kell egy kis idő, míg mererősödik a gyomorszájuk, még nem zár.

Amennyiben azonbanha előfordul, főleg ha sűrűn, hogy sugárban hányja ki, akkor az már nem bukás! Feltétlenül beszélj a dokitokkal.

Büfizést csak úgy lehet elősegíteni, ha mikor felveszed a válladra úgy tedd, hogy mindkét pici keze lógjon át a válladon, vagyis a kis hónaaljánál legyen a te vállad, mert így közelebb van a pocija a vállunkhoz és jobban tudjuk a levegőt kinyomni. Ezt én is babaoldalon olvastam és bevált. Előtte csak a pici fejecskéje volt a vállamon és nem nagyon büfizett:-)

2008. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam is nagyon keveset büfizett ő tápszeres. Volt,hogy 20percet is járkáltam vele éjszaka mert nem büfizett és nem mertem lerakni aludni.Próbáld meg evés után ha nem büfizik egy kis idő múlva lerakni és pár perc múlva felvenni nekem ez segített mert utánna tudott büfizni.
2008. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is nehezen böfzett a kifiam (ő is anyatejes). A védőnőnk mondta, hogy vegyek infacolt és minden etetés előtt adjak neki. Nálunk ez bevált. Azóta nagyokat böfizünk. :) Igaz egy hónapban 2 is kell, de megéri.
2008. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
mi az az infacol?
2008. szept. 12. 12:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Az utolsó válaszoló vagyok. Bocsi, tényleg nem írtam mi az. Az infacolt recept nélkül gyógyszertárban tudod beszerezni.Ez egy szuszpenzió. 1650 ft körül van az ára. Hivatalosan az van ráírva, hogy a csecsemő fokozott gázképződés és levegőnyelés okozta hascsikarásának, bélgörcsének megszüntetésére van. Bár a pocija nem jobb tőle, de a büfire tényleg jó. Minden etetés előtt adom neki.
2008. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az infacol tényleg jó büfizésre, de ha a pocijával is baj van az Espumisan sokkal hatásosabb.
2008. szept. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!