Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá, hogy rendese...

Hogyan vegyem rá, hogy rendesen egyen és aludjon?

Figyelt kérdés

5 napos baba.

Nappal, főleg délelőtt minden rendben van. Szépen eszik, utána alszik2-3 órát. De ahogy közeledik az este, ez megváltozik. Szopizik 5-10 percet, utána nem kér többet, általában elalszik, de van, hogy csak sír és álomba kell ringatni. Alszik fél-egy órát, majd megint sír. És ez megy egész éjjel. Mit tegyek?


2017. dec. 24. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Szokd meg!
2017. dec. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Hordozókendő?
2017. dec. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de a kisbabák hajlamosak erre és sokszor csak ők tudják mi bajuk. Lehet sok inger éri, fájhat a hasa, lehet nincs elég tejed és abbahagyja mert nem jön rendesen, de 9 hónapot töltött a hasadban, testközelségre vágyik. Azt se tudja mi az a nappal vagy éjszaka, lehet a kisbabád felcserélte. Nekem a kislányom ugyanezt csinálta, túl jól érezte magát kézben. Mázlim volt, hogy az éjszakát eltalálta és nappal nem tudtam letenni fél percre sem. Ha elaludt vagy azonnal felkelt amint letettem, jobb esetben 5-10 perccel később csak. A kisfiam viszont a délutánt gondolta éjszakának, aludt mint a bunda, a fél éjszakát meg ébren töltötte, pontosabban mint délelőtt, kb 1 óra fentlét, 1 óra alvás. Annyi volt a szerencsém vele, hogy ő nem akart kézben lenni állandóan. Úgyhogy amit tehetsz, a felesleges ingereket csökkented, megbizinyosodsz arról, hogy elég tejed van, tudsz fejni olyankor? Szépen hízik a babád? Éjszaka minimális fény legyen, nappal se suttogjatok mellette. Majd meg tudja különböztetni a nappalt az éjszakától, addig pedig kitartást, bármi is legyen a baja!
2017. dec. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
6napja még a testedben hordoztad, folyamatos testközelben, folyamatos táplálék ellátással, folyamatos ringatással és a szívdobbanásod hangjával. Ezt 9hónapig érezte, 5napja van idekint. Gondozd, hordozd, szoptasd amikor csak kéri, ahogy nyitni kezd a világra egyre távolodik majd ebből a kötelékből. s bár néha visszatér időszakosan,
2017. dec. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Folyt: kisebb sosem.lesz, minden nappal egyre közeledtek az elváláshoz, használd ki!
2017. dec. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Ez teljesen normális, kitartás! Próbáld meg nem minden nyikkre etetni, attól, hogy felébred és sírni kezd, nem feltétlenül éhes is. :)
2017. dec. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Eszméletlen ez a kérdés, hát ezért vagy gyeden, hogy ellásd a gyereked napi 24 órában. Vagy azt hitted, hogy majd lerakod aludni, te meg tévézel? Hát nagyon nem... És még évekig ez lesz.
2017. dec. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
5 naposan rendesen egyen és aludjon? Nem akarlak elkeseríteni, de az én 8 hetes lányom sem alszik meg eszik rendesen. Éjjel 2 óráig van általában ébren, még mindig nem tudja megkülönböztetni az éjjelt a nappaltol. Sajnos ez így megy :( Kitartást.
2017. dec. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szoptasd ahányszor felébred, de ne beszélj hozzá, ne kapcsolj villanyt, ne szórakoztasd, hamarosan, lehet, hogy már 1-2 héten belül éjjel fog többet aludni. Nem akarlak elkeserítő, de az én 14 hónaposom is még többször szopik minden éjjel, a majdnem 3 évesen még időnként felsír, ha rosszat álmodik, és őt is meg kell nyugtatni. Néha többször egy éjszaka alatt, máskor egyszer sem. Igazából a legtöbb, amit tehetsz, hogy elfogadod, hogy a gyerekek ilyenek, ha nem is mindegyik, és nem küzdesz ellene foggal-körömmel, utána könnyebb lesz, de persze ezt 5 nap alatt nem lehet elfogadni. Majd belerázódsz. :)
2017. dec. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7: nagyon nem értem az ellenséges hangnemet. Természetesen ellátom rendesen, nagyon szeretem és nem, rohadtul nem tévézni akarok, hanem néha aludni egyben két órát. Igen, közben én is rájöttem, hogy ez ilyen, majd lassan kialakul a napirendje, csak kicsit sokként ért az elején.

A többieknek köszönöm a válaszokat.

2017. dec. 25. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!