Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtetek el vásárolni...

Mikor kezdtetek el vásárolni a babának rendesen? Milyen lista alapján?

Figyelt kérdés

17 hetes terhes vagyok, kislányunk lesz.

Babaruhákat már kb a 8. hét óta folyamatosan vásárolok, rendelek, szóval azokból biztosan lesz elég. Viszont a többi holmival bajban vagyok (bútorok, babakocsi, stb).


Nem akarom kerülgetni őket a lakásba, de az utolsó pillanatra sem szeretném hagyni. De nem tudom, hogyan kellene. Vagy hogy miből milyet, mennyit.

Pl. cumisüvegből van vagy 20 márka, melyik a legjobb?

Először elég kisebbet venni, vagy célszerű megvenni a 260 ml-eset is?

Ugyanez van a babakocsikkal is... Nagyon tetszik a Stokke két kocsija (Crusi és Xplory), viszont szemeztem a Cybex és a Bugaboo-val is (ezek külsőre is hasonlítanak). Szóval nem tudom, hogyan kéne választanom, hiszen egyik sem túl olcsó darab, nem akarom azért megvenni, hogy utána csak nagy sírások árán használjuk.


2017. okt. 13. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Bútor: szerintem nem kell ha,nincs külön gyerekszoba, ha van akkor legjobb valami semleges színnel berendezni, mert a babát abszolút nem érdekli, hogy milyen cuki csecsemős szekrények vannak, viszont 3 évesen már ciki lesz neki.

Cumisüveg: nekünk az avent vált be, 2 darabot használunk, a kicsi 150 milist nem használtam szinte soha, teljesen jó a 260 milis.

Babakocsi: alig használjuk, a fejem verném a falba, ha megvettem volna egy stokkét, a baba nem szereti, bőg ha belerakjuk.

Ruha: body és rugi kell, az a legkényelmesebb nekik, plusz ha hideg lesz, akkor meleg ruha, nekem nyári a lányom, mi csak ezt a body-rugi kombinációt használtuk.

2017. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%

Időben szerintem már elkezdheted. Nem akarod kerülgetni a lakásban? De ha ott lesz a baba, akkor is ott lesznek a cuccok. Nekünk is fura volt, amikor hirtelen tele lett a nappali a járókával, babakocsival, hordozóval, a fürdőbe bekerült a kiskád meg az állványa, egyedül a kicsi szobájában nem volt fura az ágy és a hintaszék. De pár hónap múlva úgyis az egész házban az ő cuccai lesznek, nem is baj, ha szokod őket látványra legalább. :)


Egyébként cumisüvegből nekem az Avent a legszimpibb, ezt ajánlják a legtöbben. Én csak a mellszívót vettem meg még, ehhez tartozik egy pici üveg is. Mindenképpen szoptatni szeretnék, így elégnek tűnik az egy, pici üveg, ha szükség lesz rá, akkor pedig a férjem is meg tudja venni a nagyobbat, vagy több kicsit még. Ne úgy készülj, hogy cumisüveg fog kelleni, mert jó esetben max nyáron kell az első időkben, hogy egy kis vizet kapjon a hőségben.

2017. okt. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Norman Bates ***** válasza:

En ma vagyok 16 hetes. 12. Het ota ‘csinalom a listat’, neten rengeteg listat meg forumokat neztem es az alapjan osszeirtam, hogy mi kell.

Nincs kozelben csalad/kisgyerekes baratikor nagyon, igy mindent megveszunk ujan. (Idegenektol nem vennek hasznaltan)

Mi jovohet szerdan tudjuk meg a baba nemet, akkor kezdunk el vasarolni es december vegeig szerenem, ha minden meglenne. Gondolom utolso 3 honapban mar biztos nehezebb lenne ill. Most jonnek az unnepek, folyamatos akciok.

Uvegbol en is aventet neztem ki, meg gondolkozom, hogy a kisebbol is vegyunk-e. Babakocsit meg nem tudom milyet, az valszeg utolsok kozott szerzem be.

2017. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Norman Bates ***** válasza:
Ha gondolod majd bepotyogom az en listamat (papiron van), de konkret marka nincs rajta, csak megnevezes (pl. cumisuveg, uvegmoso, sterilizo etc)
2017. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van ezerféle lista a neten, de nagy része nem kell annak, ami fel van sorolva. Aventből van egy újszülött cumisüveg kezdöszett, az egész olcsó.
2017. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy hónaposak vagyunk, eddig a következő dolgok kellettek (mert amit megvettünk, de még nem használtuk, azt ráérne megvenni akkor, amikor tényleg kell) (persze minden baba, és minden szülő kicsit más dolgokat érez fontosnak):

Body, rugi - naponta két három öltözet simán fogy az elején, ezt szorozd be annyival, ahány naponta mosni szeretnél

Nekünk fontos, hogy legyen közte lábfej nélküli is, zoknival, mert hordozunk inkább, mint babakocsizzunk.

Egy kis pulcsi, két sapkácska, kocsikabát, hálózsák (hol használjuk, hol nem)

Kis takarók, többféle vastagságban, lepedők (párna nem ajánlott)

Kifogó (nekünk kettő elég)

Textilpelenka, illetve apró törölközők a babanyálnak, bukás esetére (kb napi két-három elkoszolódik)

Hordozokendő (nekünk rugalmas van, csodás találmány)

Szoptatós párna (csak az első két héten használtam, mert nagyon picinek született, de addig praktikus volt)

Babakocsi, autós hordozó (nekünk ez pihenőszék is, annak használjuk többet, még nem sokfelé megyünk)

Kiságy (zenélő forgóval - imádja), pelenkázó alátéttel, pelenkás kuka, szekrény a babaruháknak, babakád, benne szivacs, éjjeli lámpa a pelenkázáshoz, szoptatós fotel a mamának

Pelenka, popsitörlő, fültisztitó pálcika a köldökzsinór ápolásához

Popsikenőcs, fürdető (csak miután leesett a csonk, addig a tiszta víz elég)

Babaruha mosásához való mosószer, folttisztító szappan (balesetekhez) (mi nem használunk öblítőt, de abból is babának való kéne), ruhacsipeszek (a felnőtt zokni magától is fenn marad a szárítón, de a babáét mindenképp csíptetni kell)

Orszi porszi (ne kelljen, de legyen kéznél)

Orvos által felírt dolgok (k és d vitamin, nekünk irt speckó kenőcsöt száraz bőrre)

Anyukának olyan ruhák, amiben könnyen tud szoptatni (elől gombos).

Se cumit, se cumisüveget egyszer se használtunk még, a csörgők most kezdik felkelteni a figyelmét. Egy rágcsakendő-állatkája van, amit a kiságyában tartunk, de még az se érdekli.

2017. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!