Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen körülmények mellett...

Ilyen körülmények mellett megtartanátok a babát? Hogy lehet meghozni ezt a döntést?

Figyelt kérdés

22-én csináltam 4 tesztet, mint pozitív lett.

23-án elmondtam annak a férfinak, akitől terhes vagyok, hogy mi a helyzet és hogy gondoljuk át, pár napig ne találkozzunk, ne beszéljünk, töltsük külön a karácsonyt teljesen (amúgy sem rendes párkapcsolat ez, ahol egymás családjával ünnepelnénk). Nekem az egyik részem akarja, a másik pedig nem, eléggé összezavarodtam. Gondoltam majd a 'párom' úgyis azt mondja, hogy neki nem kell baba és ez megerősít abban, hogy tényleg az a jó döntés, ha nem vállaljuk. De nem így lett, ma azt mondta, hogy ő szeretné nagyon, az utóbbi három napban végig ezen gondolkozott.


Ő 49 éves, én 24 vagyok. Neki már van egy gyereke, de ő már felnőtt.

Nem látszik rajta a kora, teljesen modern, stílusos és aktív, napi szinten sportol, szóval figyel magára.

Az én életem is nyugodtabb már, 10 évig buliztam, fesztiváloztam, világot jártam (ezt még most is szeretem azért). Tanultam külföldön is, jelenleg pedig már dolgozom. Szóval nem az a fiatal vagyok, akinek a hétvégi lerészegedések az élete legjobb kalandjai, már inkább csak beülök a barátnőimmel 1-1 koktélra, vagy borra, olyan igazi "asztalon táncolós buli" ritka, 2-3 havonta van, hogy később érek haza, mint szeretnék.

A kapcsolatunk sem normális, mert sosem mondtuk ki, hogy együtt vagyunk. Pedig már 6 éve tart ez közöttünk, hosszabb-rövidebb szünetekkel. Járunk együtt wellnessezni, utazgatunk, vannak nála cuccaim és nekem is az ő házában, de valahogy féltem az elköteleződéstől, meg az elején a korkülönbséget is akadálynak gondoltam.


Fogalmam sincs,hogyan hozzak meg egy ilyen volumenű döntést úgy, hogy ne bánjam meg.


2017. dec. 27. 15:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Nekem egyertelmu. Megtartanam termeszetesen.
2017. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
Ha én nem akarok gyereket, akkor megfelelően védekezek. Úgyhogy igen, megtartanám.
2017. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
24%
Sosem ölném meg a gyermekem. :)
2017. dec. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem vágjatok bele. Egy normális nőnek gondollak, biztos “párod” is az. Nem vagy már olyan fiatal, simán jöhet a baba. Sok boldogságot nektek! 😊
2017. dec. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Pontozzatok le nyugodtan, de én nem tartanám meg. (Igaz nem is kerülnék ilyen helyzetbe, de most nem is ez a kérdés.)

Én csakis stabil és valódi kapcsolatban vállalnék gyereket, és csakis olyan férfival aki nemcsak engem szeret, de akarja is a gyereket és tud is apaként maximálisan aktívan helytállni.

Valamint nem vállalnék gyereket öreg férfitól. Tudom ez a kijelentés is bicskanyitogató, de egy 49 éves férfi már nem fiatal és akármilyen fitt és fiatalos már lassan nagypapa korba ér.

De ezt a döntést neked kell meghoznod. Én a helyedben átgondolnám hogy fel tudnám-e nevelni egyedül ha az apa kikerül a képből. Azt is hogy helyt tudok-e/akarok-e állni anyaként, mert az egy dolog hogy nem hal éhen, de a nevelés az egy jóval nehezebb feladat az ellátásnál.

Az egész életét gondold át az ő szemszögéből.

2017. dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Maximálisan nem tudom beleélni magam a helyzetedbe.

Ha úgy érezném, hogy egymagam is el tudom tartani a gyereket, akkor megtartanám. Ugyanis valljuk be, azért ez a kapcsolat nem tűnik valami biztos alapnak.

De bakker, nem értem. Egész értelmesnek tűnsz a kérdésed alapján (fogalmazás pl.), de akkor mégis miért nem tudtatok normálisan védekezni?

2017. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

Igazából már mindegy, hogy védekezett v nem és miért nem. :)

Már ott a gyerek, tudom ki lehet nyirni pár hétig, de már ott van! A döntést nem most kell meghozni, én úgy gondolom.

Amiket leírtál, szerintem nem ok arra, hogy megöld. Maradjon szerintem, szülőnek lenni nagyon jó dolog.

2017. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

Mivel a kérdés az, hogy megtartanám e: igen. Feltéve, ha akkor is tudok neki biztosítani mindent, ha egyedül maradok. A koroddal semmi baj nincs, én is 24 vagyok és az első babát várom, aki egy héten belül születik, ha úgy akarja :D A párod kora sem tartozik senkire, ugyan az én párom velem egyidős, de apukám 24 évvel idősebb anyunál.

Ha TE akarod ezt a babát, és ha esetleg úgy adódik, egyedül is el tudod tartani, akkor a válasz egyértelműen igen.

2017. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Én leülnék az apával egy komoly beszélgetésre, hogy hogy tervezi a további életeteket. A gyereknek a család a legjobb. Ha megpróbáljátok együtt, akkor nincs kérdés, megtartanám. Ha nem akartok családként megpróbálni, akkor nehezebb a kérdés. Akkor a következőket gondolnám át:

Tudom-e egyedül vállalni? Mind anyagilag, mind érzelmileg.

Van-e hol laknom?

Lenne-e segítségem?

Vállalnám-e, hogy esetleg nehezebb lesz párkapcsolatot találnom?

Ha nem akartok család lenni, akkor én szakítanék, ezután csak mint a gyermekem apja venne részt az életembe (ha megtartod ennek ellenére is).

Ha úgy döntesz, hogy nem tartod meg, akkor is szakítani fogtok jó eséllyel.

Helyetted nem dönthetünk.

Mondom, számomra a legfontosabb kérdés, hogy hogyan tovább az apával.

2017. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az abortuszra mindig csak az volt elfogadható indok, hogy 1, a baba beteg 2, az én egészségemet veszélyezteti a terhesség súlyosan 3, annyira szar a helyzet anyagilag, hogy az alapvető létfenntartás is problémás lenne. Mivel itt egyik sem áll fenn, én egyértelműen megtartanám. A nem akarok gyereket az nem indok, mert akkor ugye rendesen védekezni kéne, ha annyira nem akarok, hogy em tartanám meg, ha ecsúszna, akkor akár duplán védekeznék. Mivel tényleg elég értelmesnek tűnsz, nem hiszem, hogy gond lesz, ha megtartod.
2017. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!